РекламаBilstein NY

Нижче наведені найбільш поширені несправності стартерів в автомобілях з двигуном внутрішнього згоряння

До тих пір, поки двигуни внутрішнього згоряння повністю не поступляться місцем гібридним або електричним приводам, важливу роль в стандартній системі буде відігравати стартер, тобто двигун постійного струму. Він обертає колінчастий вал двигуна і надає йому відповідну швидкість обертання, при якій двигун може почати працювати самостійно. Стартер споживає найбільше електроенергії від акумулятора, але тільки в короткі періоди при запуску двигуна.

Стартер складається, серед іншого, зі статора, якоря, тягового реле, редуктора, бендикса і корпусу.

Фото. Будова стартера. Схема AS-PL

Відсутня реакція на поворот ключа
Виною тому може бути несправний замок запалювання або розряджений акумулятор. Однак, якщо акумулятор заряджений, причину можна шукати у стартері. Варто перевірити, чи всі кабелі живлення та управління (живлення електромагнітного тягового реле) чисті та не окислені, і чи затягнуті кільцеві клеми. Ще однією причиною може бути пошкодження обмотки електромагнітного реле або знос чи заклинювання щіток, що призводить до відсутності контакту з колектором.

Стартер крутиться, але не може запустити двигун
Причину слід шукати в несправному бендиксі. Його зубці, ймовірно, не зчіплюються з маховиком, і виникає характерний шум, так званий скрегіт. Бендикс побудований за принципом обгінної муфти, тобто, при обертанні в одну сторону вона вільно прокручується, а в другу — вмикається, і приводить в рух вінець маховика. Іноді ця муфта виходить з ладу, тобто вільно прокручується в обидві сторони.

Причиною низьких і нерівномірних обертів також можуть бути обриви в електричному ланцюзі якоря або статора. В крайньому випадку, при такій несправності якір просто «не зрушить з місця».

Стартер видає надмірний шум
Такими симптомами може проявлятися надмірний знос втулки зчіпного механізму або зношеність зубців шестерні на вінці маховика. Якщо стартер обертає маховик нерівномірно, ймовірно, вузол зчеплення вийшов з ладу.

Фото. Будова стартера. Схема AS-PL

Стартер не вимикається
Ми можемо мати справу з пошкодженими шестернями. Може виникнути механічне заклинювання зубців, а отже, бендикс виходить із зачеплення з запізненням. Більш тривала робота бендикса з вінцем маховика проявляється зміною кольору цього елемента через тертя.

Якщо стартер продовжує працювати після запуску двигуна і «відпускання» ключа (ключ автоматично повертається в попереднє положення), найчастіше винен замок запалювання, рідше ми маємо справу з коротким замиканням в електричній мережі або залипанням сердечника електромагнітного реле. В такій ситуації внаслідок тертя відбудеться зміна кольору, а бендикс вийде з ладу.

Буває, що причиною подальшої роботи стартера (бендикс вийшов із зачеплення) є «заварені» контакти в електромагнітному реле (контакти, що «злиплися», які залишаються замкнутими після відключення замка запалювання). Зазвичай це відбувається, коли контакти і пружина в корпусі електромагнітного реле вже зношені — струм великої сили протікає через обмежену точку контакту, що спричиняє місцеве плавлення і як би «зварювання» двох площин. Найчастіше, через деякий час пружина в корпусі, яка використовується для «надійного» роз’єднання контактів, спричиняє відрив зварених контактів і розрив електричного ланцюга. Якщо пружина або вібрації (спричинені нерівностями дорожнього покриття) не розірвуть цей контакт, то якір та статор за короткий час вийдуть з ладу, оскільки електричний двигун стартера та його конструкція призначені для короткочасної роботи. Така несправність зустрічається дуже рідко.

Стосовно будь-яких проблем з зарядкою акумулятора або із запуском двигуна транспортного засобу слід проконсультуватися зі спеціалістом СТО. Кожна з вищезазначених несправностей вимагає діагностики, і навіть до найменшої поломки не слід ставитися легковажно.

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony