Реклама
bilstein action 2020

Нові продукти

Автозапчастини

Варто знати

Інше

8 місяців тому  16.09.2019, ~ Administrator   

Корпорація Tenneco, яку ми знаємо за такими брендами, як Monroe, Walker, Clevite – це міжнародний гігант у сфері автозапчастин. Тому й технічна платформа Technical Area в них велика та масивна, яка включає в себе багато інформаційних сервісів. Але давайте по порядку. (Огляд інформаційних сервісів для автомайстрів ч. 2)

Коротка історична довідка

Компанія Tenneco веде відлік своєї історії з 1930 року, коли була заснована Chicago Corporation, яка потім поглинала інші бізнеси та багато разів міняла назву. До 1960-х років американці взагалі не мали ніякого відношення до запчастин чи автобізнесу. Але у 1967 році для диверсифікації бізнесу вони спочатку придбали відомого виробника деталей вихлопної системи Walker. А в 1977 році – одного з перших у світі виробників амортизаторів, компанію Monroe. Ну й понеслося. Сьогодні продукцію Tenneco для вторинного ринку купляють більше 250 роздрібних та оптових компаній з продажу запчастин та понад 25 автовиробників обирають їх деталі для конвеєрної збірки. Оборот корпорації – понад 4 мільярди доларів. На такий результат працює понад 30 000 людей в більш ніж 90 підрозділах по всьому світу.

Важлива подія відбулась в житті Tenneco минулого року. В жовтні був придбаний ще більший гігант, також із США, корпорація Federal-Mogul. Для порівняння, оборот цього бізнесу, майже вдвічі більший, ніж у самих Tenneco – 7,8 мільярдів доларів. Але куди цікавіше, що в портфелі брендів Federal-Mogul такі відомі торгівельні марки, як AE, Beral, Beru, Champion, Ferodo, FP Diesel, Glyco, Goetze, Jurid, MOOG, Nural, Payen, Wagner та інші.

Про платформу Technical Area

Різні частини того, що зараз входить до Tenneco Technical Area, запускались в різний час. Наприклад, сервіс для автомеханіків TADIS (Technicians Advanced Digital Information System) отримав російськомовну версію ще 2015 року. Зараз всі сервіси доступні російською та основними міжнародними мовами. Української серед них поки що немає. Адреса сайту ta.tenneco-emea.info. Мова обирається зліва, в верхній частині сайту.

На платформі є доступ до всієїтехнічної інформації по брендах Monroe, Walker, Rancho. Також є доступ до системи онлайн-навчання Elearning. Ну і звичайно удосконалена цифрова система інформації для автомеханіків TADIS.

Блок по бренду Monroe

Перше посилання у цьому блоці веде до сайту виробника, де також є російськомовна версія. На сайті доступна вся інформація про серії амортизаторів Monroe, історію компанії, енциклопедію по амортизаторах, а також технічну інформацію та інструкції з установки.

Так само і в Tenneco Technical Area є окреме посилання на сервіс з технічними бюлетенями. Сюди можна  потрапити як за прямим посиланням, так і з сайту Monroe. В цьому розділі ви знайдете корисну інформацію з монтажу та демонтажу амортизаторів, пружин та деталей підвіски. Хоча, здебільшого інструкції  стосуються лише амортизаторів. Переходячи за цим посиланням, ви потрапляєте на сторінку, де можна обрати автовиробника, модель, рік, код двигуна. Після цього у вікні нижче з’явиться посилання на пдф-файл, який відкривається у новому вікні. Окремо доступна інформація для монтажу та демонтажу деталей. Також цікава інновація від Monroe в тому, що більшість амортизаторів доступні до перегляду у форматі 360°. Ви можете покрутити будь-яку деталь, збільшуючи зображення. Це досить зручно, коли ви сумніваєтесь, чи дійсно вам підходить той чи інший амортизатор.

Наступна кнопка – каталоги Monroe. Це класичні каталоги, які доступні як онлайн, так і у пдф-форматі.

Остання «фішка» цього розділу – симулятор підвіски STP від Monroe та MOOG. Це досить цікавий інтерактивний сервіс. Його суть в тому, що ви вказуєте кілометраж вашого автомобіля, а також відносну ступінь зношення основних компонентів: амортизаторів та опор, захисних комплектів, підшипників амортизаторів, пружин підвіски, деталей підвіски, коліс. Після цього на екрані з’явиться інформація з індикаторами безпеки, комфорту та економії пального. Ви можете побачити наскільки збільшується гальмівна дистанція, як втрачається керованість, як погіршується комфорт, та багато іншого. Дуже наочна інформація!

Блок по бренду Walker

Так само як і в попередньому блоці, перша кнопка – це перехід на сайт виробника. На жаль, він доступний лише англійською, французькою та німецькою.

На сайті традиційно доступні розділи «Продукти», «Ноу-Хау», «Івен-ти», «Підтримка», «Преса» та «Про компанію». Нас, звичайно, більш за все цікавить розділ «Підтримка».

В ньому зібрано багато інформації. Перше – питання та відповіді про деталі вихлопної системи. Друге – запис на тренінги, перехід по посиланню вертає вас на Tenneco Technical Area. Третя частина – інструкції з встановлення. Так само доступні безпосередньо на головній у Technical Area. Далі доступні різні каталоги та форма зворотного зв’язку.

Робота сервісу з технічними інструкціями подібна до такого ж у Monroe. Ви обираєте машину та отримуєте доступ до пдф-файлу. Що правда, чомусь Walker вирішив не відкривати файли у публічний доступ, а надсилати їх на ваш мейл. Не дуже зручно, але є що є.

Наступна опція у Walker – це доступ до каталогів продукції. Це не пдф-каталоги, а повноцінний сервіс підбору запчастин, з можливістю оглядати деталі у форматі 360°.Так само, як в розділі Monroe є своя фішка, вона присутня і у Walker. Має назву «4G Agar вдосконалений газоаналізатор-зчитувач». Що це таке? Це програмне забезпечення, яке можна скачати, що допомагає інтерпретувати дані автомобіля, які можна отримати з газоаналізатора. За словами виробників, майже 80% проблем з вихлопними системами автомобілів залишаються не вирішеними лише з причини того, що спеціалісти не можуть правильно інтерпретувати дані з газоаналізу. Ця програма допомагає вирішити проблему.

Блок по бренду Rancho

Зупинятись детально на цьому блоці немає сенсу, адже це деталі підвіски для американських пікапів та траків, які не є актуальними для українського ринку. Є доступ до головного сайту марки та інструкцій з установки.

Блок Tenneco Elearning

Це розділ для онлайн-навчання від корпорації Tenneco, в якому потрібна реєстрація. Процес досить  простий, вимагає лише імені, фамілії та мейлу. До речі, сайт не доступний російською – потрібне знання англійської або інших міжнародних іноземних мов. На цьому сервісі можна пройти навчання з двох брендів – Walker та Monroe.

Найбільш корисна інформація знаходиться в розділі Get trained. Саме там можна знайти посилання на Start a course (розпочати курс) и Tutorials (інструкції). Почнемо з останніх.

На цьому порталі у розділі «інструкції» ви обираєте матеріали за моделлю автомобіля. Для цього доступне вікно пошуку. Але це вже не просто  пдф-файли. Тут доступна відео-інструкція з заміни деталей та дуже детальні поради крок за кроком, що треба робити. Судячи за відгуками користувачів, все зрозуміло та дуже зручно.

Що стосується тренінгів, то доступно 7 тем для навчання по продукції Monroe та 12 тем по Walker. Система побудована досить цікаво. Ви обираєте будь-який тренінг, потрапляєте на сторінку з деталями про тему (складність та довжину відео). І після перегляду відео ви автоматично потрапляєте на сторінку з тестом. У вас є три спроби аби надати понад 80% вірних відповідей. Якщо впорались, то отримаєте значок. Якщо ні – тести будуть доступні лише після повторного перегляду відео.

Робота сервісу не дуже інтуїтивно зрозуміла, тому рекомендуємо шукати розділ My profile і підрозділ Help section. Там є дуже зрозумілі відео, які пояснюють, що треба робити.

Щоб отримати диплом, потрібно пройти всі курси. Тоді компанія надішле вам офіційний диплом Tenneco.

Блок TADIS

TADIS (Technicians Advanced Digital Information System), або удосконалену цифрову систему інформації для автомеханіків TADIS, можна було б розглядати як окрему одиницю в нашому огляді сервісів для автомайстрів. Тому що це повноцінний технічний портал. Який, до речі, доступний російською мовою.

В ньому доступні розділи: каталоги, дані про продукцію, це цікаво, технічні дані та електронне навчання, поради з діагностики, поради з установки, розділ спеціального інструменту, розділ технічних відеороликів, розділ технічних статей, вказівник.

Скажемо відразу – навігація у цьому сервісі дуже незрозуміла. Пояснимо на прикладі. Припустимо, ви зайшли в розділ «дані про продукцію». Там доступний вибір – інформація про підвіску чи про вихлопні системи. Після того, як ви обрали якусь з опцій, ви мовби провалились у «монрошну» або «вокерівську» частину TADIS. По логіці у вас повинна бути можливість повернутись до головного меню. Але її нема. Коли ви вже «провалились» у Monroe, переходячи в будь-який підрозділ ви залишаєтесь лише в базі Monroe – всі каталоги, поради та інструкції будуть лише про підвіску. Більше того, чим глибше ви пройшли у розділ сайту, тим глибше ви опинитесь і в наступному. Натискаючи, наприклад, на «технічні дані» у вас на екрані відображається інформація,  яка знаходиться тут на стільки ж рівнів глибше, як і в попередньому розділі. Ніякої опції для повернення «на головну» немає. Ні іконки з «хатинкою», ні натискання на логотип. Нічого. Знаєте як повернутись? Зайти в розділ «довідник» і з нього перейти до потрібного підрозділу. Лише так ви знову отримаєте доступ до можливого вибору між підвіскою та вихлопними системами. Для повернення в рамках підрозділу можна використати кнопку «назад» у браузері. Інакше – ніяк. На те, щоб з цим розібратись, витрачається багато часу. Для коректності тверджень додамо, що тестували роботу в трьох браузерах (Opera, Chrome, Edge). Відображення інформації також не дуже зручне. Вона не завжди вміщається на один екран, а кнопки перемикання екранів знаходяться знизу справа і не дуже помітні відразу.

Тепер повернемось до розділів сервісу. З каталогами та даними про продукцію все зрозуміло. Цікаві факти також відносно інформативний розділ, тому що для когось ця інформація буде не новою. Розділ електронне навчання просто пропонує вам прочитати повну теорію про різні системи підвіски чи вихлопу. Ніяких відео чи інтерактивних елементів тут немає.

Поради з діагностики містять перелік порад, які згруповані за деталями автомобіля.

У розділі «Поради з установки» знайдете досить детально ілюстровані покрокові інструкції з заміни різних деталей. Тут доступні універсальні інструкції – наприклад, заміна стойок Макферсон чи деталей рульового управління.

У розділі спеціального інструменту виробник рекламує інструменти власного виробництва, які полегшують роботу автомеханіків.

Досить інформативний розділ з відеороликами. Тут є багато відео з конкретними інструкціями з заміни різних деталей.

Розділ технічних статей – знов текстова інформація про деякі системи та деталі виробника.Також вкажемо, що більшість матеріалів доступні для завантаження як пдф-файли. Про це свідчить іконка, яка періодично з’являється зверху справа. Але отримати файл можна лише вказавши мейл чи зареєструвавшись. Оце і все про TADIS.

Блок «Мультимедійне відео»

Ну і приємний бонус від Tenneco на останок. Переходячи за посиланням «мультимедійне відео», ви потрапляєте в повністю інтерактивний простір у вашому веб-браузері, де можна отримати інформацію про будь-яку деталь, що виробляє корпорація. Сервіс доступний російською.

Все інтуїтивно зрозуміло та дуже наочно. Ви наближаєте до себе автомобіль, обираєте будь-яку з підсистем, обираєте деталь, читаєте інформацію про неї, та дивитесь відео. Потім повертаєтесь, обираєте інші деталі і знов дізнаєтесь щось нове. Шикарний інструмент для навчання.

Блок Tenneco TV

Внизу платформи Tenneco Technical Area приховався ще один цікавий ресурс. Його можна не помітити, тому що він розміщений не в основному вікні, а в так званому футері. Це стрічка з логотипами внизу сайта, на яку зазвичай не звертають уваги. Там публікують маленькі іконки з посиланням на соцмережі, ставлять копірайт та авторів сайту. Але у Technical Area тут приховали ще декілька ресурсів. По-перше, це сайт для тренерів, які можуть навчатись у Tenneco, щоб потім навчати автомеханіків усього світу. По-друге, перехід на корпоративний сайт Tenneco. По-третє, повний перелік всіх сайтів, які згадуються у Technical Area (також доступний пдф-файл з повним переліком).То що ж тут цікавого? Це перехід на портал Tenneco TV – дуже інформативний ресурс з відеороликами. Тут є достатньо багато відео на будь-які теми, що стосуються продукції Tenneco.

Загальні висновки

Tenneco Technical Area залишає неоднозначні враження. З одного боку, компанія змогла акумулювати дуже багато корисної, наочної та зручної інформації. А з іншого боку незручність використання деяких сервісів серйозно зменшує цю користь. Не здивуємось якщо менш терплячі автомайстри так і не змогли знайти потрібну інформацію у тому ж TADIS. Втім, якщо розібратись, технічні дані від Tenneco можуть суттєво допомогти кожному спеціалісту.

Євген Пащенко

"Сучасна Автомайстерня" № 6 (133) 2019

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony