РекламаCTR2020

не пропустіть

Нові продукти

Діагностика

Варто знати

11 місяців тому  06.08.2019, ~ Administrator   

Продовжуємо цикл статей про інформаційні сервіси, які автовиробники пропонують спеціалістам автосервісу та взагалі всім, хто працює на вторинному ринку автозапчастин (Огляд інформаційних сервісів для автомайстрів ч. 1). На черзі – корпорація Gates та їх платформа TechZone.

Коротка історична довідка

Історія компанії Gates почалась у 1911 р., коли її засновник, Чарльз Гейтс придбав виробництво шин та гуми, а також відкрив власну компанію в американському Денвері. Вже за декілька років невгамовний винахідник створив клиновий ремінь, за допомогою якого відбулась революція в системі двигуна. Тому компанія вже більше сторіччя впроваджує інновації в області передачі енергії.

Компанія Gates виробляє не лише всі види ременів: клинові, поліклинові, ГРМ. Для вторинного ринку запчастин доступні також комплекти: клинових ременів та ременів ГРМ. Останні комплектуються не лише роликами та натягувачами, а й усіма потрібними кріпленнями. Також доступні комплекти ременя ГРМ з водяними помпами та навіть термостатами. Крім того, в асортименті доступні натягувачі, шківи колінвалу та ГУР, шківи генератора, водяні насоси, термостати, автомобільні шланги різних типів, а також кришки радіаторів та розширювальних бачків.

Інтернет-платформу Gates TechZone (доступна за адресою www.gatestechzone.com), виробник презентував у 2014 р. на найбільшій у світі виставці AutoMechanika у німецькому Франкфурті. Це ресурс досить простий для навігації як у веб-версії, так і на мобільних пристроях, включаючи смартфони та планшети. З грудня 2015 р. ресурс доступний російською мовою. Загалом можна обрати будь-яку з 9 основних світових мов.

Сайт надає технічну підтримку, а також детальну інформацію про інновації, концепції та послуги, а також онлайн-навчання. Gates TechZone пропонує багато оперативних знань, отриманих безпосередньо з досвіду компанії OEM. Існує також база даних порад, які допомагають швидше розв’язувати проблеми з інсталяцією, дозволяючи уникнути типових помилок при установці. Крім того, сайт інтегрований з каналами соціальних медіа Gates та онлайн-каталогом gates.autocat.com.

Реєстрація

Зареєструватись на сайті досить просто. Для цього достатньо вказати ім’я та прізвище, емейл і обрати мову. Потім потрібно підтвердити пошту, а також вказати рід діяльності та свою країну. Опційно, але не обов’язково, можна зазначити телефони та адресу, а також повідомити Gates, якого типу інформацію хочете отримувати.

Основні можливості

Дизайн сайту досить стандартний. У верхньому меню доступні блоки про історію компанії, контактна інформація – куди і з якими питаннями звертатись, та вхід до власного профілю. Нижче знайдете великий блок с переходом до каталогу автозапчастин www.gatesautocat.com. А ще нижче доступне головне меню, з блоками, які ми розглянемо далі в цій статті. Також на головній сторінці опубліковано останні новини компанії, серед яких анонси технічних семінарів. Здебільшого, вони проходять в Росії, хоча наприкінці 2018 р. був семінар у Львові. Також Gates публікує тут свої статті-рекомендації, такі як «важливість дотримання інтервалу заміни водяного насоса».

Блок «Монтаж»

У цьому розділі зібрано інструкції зі встановлення запчастин. Експерти компанії Gates дають цінні поради незалежно від того, чи хочете ви замінити систему ремінного приводу або компоненти системи охолодження. У цьому блоці доступні покрокові інструкції для заміни: ременів або комплектів, металевих деталей, шлангів та патрубків, термостатів, водяних насосів.

У розділі про ремені виробник нагадує, що рекомендує міняти всі запчастини в комплекті, а також надає універсальні інструкції із заміни поліклинових ременів Micro-V, зубчатих ременів PowerGrip та еластичних ременів Stretch Fit.

У розділі про металеві деталі доступні універсальні інструкції із заміни натягувачів, гасителів коливань та обгінних муфт генераторів.

Блок «Інструменти»

Насправді, окрім автозапчастин, Gates також виробляє інструменти для заміни та обслуговування своїх продуктів. І в цьому блоці виробник розказує про всі доступні прилади. Серед них спеціальний інструмент для заміни ременів ГРМ, необхідність якого вказана на упаковці з ременем. А для установки еластичних ременів Gates Stretch Fit розроблена лінійка інструментів Stretch Fit (SFT). Всі вони полегшують установку ременя, оберігають його від пошкоджень, а також захищають руки автомеханіка. На відміну від продукції інших постачальників, інструменти Gates Stretch Fit призначені для багаторазового використання, при цьому ви можете придбати будь-який інструмент окремо від комплекту. На упаковці кожного еластичного ременя Gates Stretch Fit зазначено рекомендований для установки інструмент.

Окремо виділена група універсальних інструментів для ефективного технічного обслуговування. Це акустичний тестер натягнення ременя STT-1, індикатори натягнення ременів KRIKIT I та KRIKIT II, лазерний інструмент для перевірки співвісністю Drivealign Laser, інструмент для промивання системи охолодження Power Clean Flush Tool, індикатор довжини клинових та поліклинових ременів Micro-V, комплект для монтажу/демонтажу обгінної муфти генератора та інші універсальні інструменти.

Блок «Діагностика»

Можливо, один з найцікавіших розділів з інформацією про діагностику проблем системи охолодження і ременів приводу. Компанія Gates розробила прості інструкції з діагностики несправностей. Рекомендації виробника будуть потрібні при огляді поліклинових ременів, ременів ГРМ, натягувачів, гасителів крутильних коливань, шлангів і патрубків, термостатів, водяних насосів і герметичних кришок, а також для того, щоб встановити причину виходу компонента з ладу і вибрати правильні заходи для усунення виявленої несправності. Ця інформація допоможе визначити той компонент системи ремінного приводу або системи охолодження, термін служби якого закінчився, і запобігти його передчасній відмові.

У розділі про систему приводу допоміжних агрегатів можна знайти інструкції «ознаки зношення поліклинових ременів», «перевірка поліклинових ременів на предмет зношення і визначення часу їх заміни», «ознаки несправності натягувачів ременя», «ознаки зношення гасителя крутильних коливань» та «перевірка працездатності обгінної муфти генератора».

У розділі про систему охолодження доступні поради з визначення ознак несправностей шлангів, термостата, водяного насоса та кришки радіатора.

У розділі про систему привода ГРМ ви знайдете опис таких проблем з ременем ГРМ, як його пошкодження, зрізані або зношені зубці, виїмки на зубцях, тріщини задньої частини, знос в зоні між зубцями, забруднення мастилом, зношені краї, шумна робота ременя. На сторінці описані не лише причини, а й методи усунення проблем.

Блок «Рекомендації»

Розділ технічних рекомендацій містить корисні відомості про автомобілі різних виробників і всі види продукції Gates. Тут можна ознайомитися з прийомами, які варто використовувати в щоденній роботі автомайстерні. Це перший розділ на сайті з конкретною інформацією в залежності від моделі автомобіля. Рекомендацію можна шукати по моделі машини або просто за ключовими словами. Після підбору можна завантажити pdf-файл з дуже детальними покроковими інструкціями із заміни компонентів Gates.

Блок «Продукти»

Цей розділ сайту містить найбільш повну інформацію щодо продуктів компанії Gates. Про деталі для легкових автомобілів та комерційної техніки ми вже розповідали. Для вантажних автомобілів та автобусів доступні ремені й натягувачі, ремені для холодильних установок, комплекти, термостати, шланги і патрубки. Також є ремені для варіаторів квадроциклів та снігоходів.

Крім того, у цьому блоці є корисна інформація про те, як компанія Gates захищає свої продукти від підробок. Виробник розповідає про характерні ознаки упаковки оригінальної продукції Gates останнього покоління і системи захисту від підробки, а також, як перевірити справжність товарів.

Блок «Завантаження»

У цьому розділі ви можете отримати доступ до багатьох корисних документів.

Підрозділ «Брошури» містить доступні брошури та листівки, що надають інформацію про продукцію і рішення компанії. У них також описано технології виробництва і переваги деталей Gates.

У підрозділі «Каталоги» доступні два файли із загальним переліком всіх товарів Gates.

А у підрозділі «Інструкції» - детальна інформація про несправності системи охолодження та системи ADBS.

Блок «Відео»

У цьому розділі доступні ролики по ремонту та технічному обслуговуванню, інструкції з інсталяції та опис продуктів. Але чомусь виробник залив в цей розділ лише десять відео, скоріше для загального ознайомлення. Тому для пошуку детальних відео-інструкцій краще використовувати youtube-канал Gates Europe, де розміщено 93 ролики.

Блок «Гарантія»

Гарантія на продукцію компанії Gates діє два роки або 100 000 км пробігу за умови належної установки кваліфікованим механіком, із застосуванням спеціальних інструментів і при дотриманні інструкцій з установки оригінального устаткування або продукції Gates. Як діє гарантія та до кого треба звертатись у випадку проблем – читайте в цьому розділі.

Блок «Вебінари»

Обмін технічними знаннями має вирішальне значення на незалежному ринку післяпродажного обслуговування автомобілів. Вебінари Gates – це відмінна можливість дізнатись про нові технології та особливості роботи окремих моделей двигунів і схем приводів від технічних експертів Gates, а також отримати відповіді на свої питання в режимі реального часу. Участь у вебінарах є безкоштовною і саме в цьому, останньому, розділі сайту наведено всю інформацію про графік вебінарів. Тут же можна зареєструватись для участі.

Загальні висновки

Gates TechZone більше схожий на інформаційний сайт. На нашу думку, технічному порталу від Gates трохи не вистачає саме експертної інформації та конкретних інструкцій та порад. Вони доступні лише в розділі «рекомендації», але їх не так вже й багато. Здебільшого, на сайті доступна інформація для тих, хто хоче ознайомитись з продукцією, або шукає загальні універсальні поради з обслуговування систем приводу. Втім, порталу TechZone лише декілька років, тому можливо ми ще побачимо як він буде розвиватись та поповнюватись корисною та детальною експертною інформацією.

Євген Пащенко

журнал "Сучасна автомайстерня" № 5 (132)

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony