РекламаCTR2020

З розвитком медіа, інтернету та технологій передавання даних багато виробників автозапчастин отримали  змогу ділитись великою кількістю корисної інформації: технічної, навчальної, візуальної та ін. Все, що раніше було лише в каталогах та брошурах, тепер стало доступним в єдиному місці, ще й в режимі 24/7. І це вже настільки звично, що ми й не замислюємось.

Якщо ви ще не користуєтесь онлайн-сервісами від виробників запчастин, то можливо наша серія оглядів вам до-поможе в них розібратись та дізнатись про базовий перелік функцій та можливостей, які там доступні. Почнемо наш цикл з порталу RepXpert від Schaeffler.

Коротка історична довідка

Концерн Schaefller Group має три напрямки роботи, і лише один з них – це автомобільний. Для вторинного ринку запчастин німці виробляють продукти під брендами INA, FAG, LUK, Ruville.

INA – підшипники ковзання і кочення, ланцюги для варіаторних КПП, компоненти двигунів (водяні насоси, модулі терморегуляції, ролики, натягувачі, комплекти ременевого та ланцюгового приводу ГРМ, гідрокомпенсатори, розподільчі вали, елементи систем зміни фаз газорозподілу тощо).

FAG – підшипники маточини.

LUK – деталі системи зчеплення (комплекти подвійного зчеплення як «сухого, так і «мокрого», двомасові маховики, диски та корзини зчеплення, вижимні підшипники, комплекти підшипників КПП).

Ruville – деталі підвіски (опори та опорні підшипники, важелі підвіски, рульові тяги та наконечники, кульові опори, сайлентблоки, тяги стабілізаторів ШРУСи, тощо).

У 2018 р. оборот технологічного концерну склав близько 14,2 мільярда євро. Schaeffler з колективом з май-же 92 500 співробітників є одним з найбільших сімейних підприємств в світі і має близько 170 філій більш ніж в 50 країнах, маючи в своєму розпорядженні  міжнародну  мережу  виробничих  майданчиків,  науково-дослідних організацій і компаній зі збуту.

Декілька років тому компанія Schaeffler Group запустила свій інформаційний портал для механіків та спеціалістів СТО – RepXpert. Виробник позиціонує платформу як осередок досвіду, накопиченого за 40 років у сфері незалежного ринку автозапчастин. Сервісом можна користуватися в будь-якому місці у форматі 24/7.

Тут є вичерпна технічна інформація щодо всіх продуктів LUK, INA, FAG, Ruville. Крім навчальних відео-інструкцій, новин, семінарів і технічних бюлетенів, також відкритий доступ до повного каталогу техдокументації всіх автовиробників – TecDoc, інформація в якому оновлюється кожні 2 тижні. Іншими словами, тут ви знайдете все, що потрібно для повсякденної роботи.

Також на платформі публікуються відео-семінари, на яких експерти виробника розказують про продукти та ремонтні рішення.

Ще на RepXpert (адреса веб-сайту www.repxpert.ru) відкритий доступ до докладної технічної інформації, включаючи доступ до документації по ремонту і технічному обслуговуванню (RMI) від виробників автомобілів через партнера TecAlliance.

Також команда редакторів регулярно поповнює портал новою інформацією про всі продукти виробника.

Сервіс доступний російською мовою, а в найближчому майбутньому також буде доступний українською.

Давайте детально розбиратись що де і як працює.

Реєстрація

Так, деяка інформація доступна навіть без реєстрації, але для доступу до всіх можливостей порталу вам потрібно зареєструватись. Це безкоштовно і досить просто. Після вибору регіону та мови, потрібно вказати рід діяльності, інформацію про компанію та про користувача, радимо вносити лише достовірну інформацію. Для СТО доступній максимальний функціонал платформи.

Основні можливості

Зліва, під аватаром вашого акаунта доступні основні «швидкі кнопки». По-перше, це зворотній зв'язок зі службою техпідтримки – у будь-який момент ви можете відправити запит зі свого профілю. По-друге, у розділі оновлення чітко видно будь-які технічні бюлетені, які випустила компанія – це дозволяє не пропустити нічого зайвого. По-третє, тут є всі майбутні події, тобто семінари, навчання чи тренінги. Якщо плануєте підвищити свій рівень – дивіться оновлення тут. І останнє – закладки. Це дуже зручний інструмент для фіксації корисних  розділів сайту,  які ви часто використовуєте. Інформації на RepXpert реально багато за допомогою закладок можна швидко переходити до потрібних розділів.

За що можна покритикувати цей розділ? На момент написання статті наприкінці березня останнє оновлення технічної інформації датувалось серпнем 2018 р., а подій не було заплановано жодної.

Розділ «Робота»/«Каталог продукції»

Тут ви можете знайти інформацію щодо будь-якої запчастини. При чому не лише Schaeffler – якщо ви вписуєте конкретний артикул, то каталог підкидає також деякі запчастини, які можуть бути потрібні разом із вказаною.

Саме в цьому розділі реалізовано можливості каталогу від TecDoc та TecAlliance. Тому ви можете підбирати необхідну запчастину по VIN-коду автомобіля, марці/моделі, або коду двигуна. Для вантажних автомобілів також доступний підбір по осі автомобіля. Все зручно. Окремою кнопкою можна перейти в каталог ремкомплектів Schaeffler для коробок передач.

Картка окремого товару містить всю необхідну і досить детальну інформацію про кожну деталь. Але головне, що цій інформації можна довіряти, адже виробник за неї відповідає. І головна фішка цього розділу в тому, що з картки товару можна перейти в розділ з інструкціями монтажу цієї деталі.

Дуже зручна функція доступна при підборі за автомобілем. Коли ви вибрали будь-яку запчастину для  свого автомобіля, справа з’явиться кнопка «інструкції з установки». І це інформація для будь-яких деталей цього автомобіля з безліччю даних, від нормо-годин до даних з регулювання.

Що не подобається? Незрозуміло, чому «інструкції з установки» не з’являються відразу при виборі машини, а доступні лише коли «провалюєшся» в запчастину. І це в цілому стосується всього інтерфейсу сайту – корисні функції з’являються багато де, але не зовсім там, де їх очікуєш. Тому будьте уважні – можливо, на сторінці є «скарб», який ви відразу не помітили.

Розділ «Робота»/«Наша продукція»

Цей підрозділ дозволяє рухатись крізь величезний асортимент Schaefller Group, як крізь "воронку". Обираєте клас машин, можете побачити які групи деталей доступні для обраної категорії. Потім провалюєтесь далі та вивчаєте асортимент. Досить корисний для самоосвіти розділ, тому що кожна запчастина має власний опис – для чого вона, які має характеристики, тощо. Також можна побачити відео, якщо вони доступні для цієї групи запчастин, або перейти в розділ з підбором деталей для конкретного автомобіля.

Розділ «Робота»/«Інструкції з установки»

Напевно, найбільш корисний та багатий інформацією підрозділ. Всередині він має ще три категорії.

Перша – відеоматеріали. Загальна кількість роликів для всіх видів транспорту сягає 40 штук. Тут є навчальні відео, які пояснюють суть роботи або переваги деяких деталей, а також конкретні відеоінструкції з ремонту або заміни запчастин. Для тих, кому незручно користуватись відео, є також покрокові інструкції у форматі pdf – справа від кожного відео.

Друга категорія – інструкції з установки. Це те, що ми вже описували в картках товару. Найбільш повний перелік всіх операцій з автомобілем. І тут вас чекає перша несподіванка. Якщо ви захочете переглянути ці дані, то вони доступні лише за бонусні бали. А отримати їх можна лише використавши бонусні купони з упаковок товарів Schaefller Group. Взагалі, нічого дивного, не можна ж давати все задарма? Тим більше, що ця інформація дійсно коштує грошей, а вам лише потрібно проявити лояльність у вигляді рекомендації продуктів Schaefller клієнтам вашої СТО. Так само за бонусні бали доступна інформація про нормо-години більшості операцій та інша інформація.

Третя категорія – ілюстровані інструкції. Це 133 pdf-файли, в яких чітко та без слів демонструються основні операції із запчастинами Schaefller Group. Навігацію по сторінці радимо виконувати за допомогою функції «пошук» вашого браузера.

Розділ «Робота»/«Діагностика несправностей» та «Сервісні бюлетені»

Здається, саме в цьому розділі зібраний той самий 40-річний досвід. В чітких інструкціях виробник пояснює, як і чому виникають ті чи інші несправності, що вони означають, та як їх позбутись. Доступний пошук за ключовими словами, класом та системою автомобіля. Наприклад, деформація диску зчеплення відбувається з причини неповного виключення зчеплення і виправляється випрямленням диску. І таких порад тут багато.

У  підрозділі  «Сервісні  бюлетені»  доступні технічні документи, які Schaefller Group випускає кожного разу, коли виявляє якусь проблему і знаходить для її вирішення. Це дуже корисна інформація саме для ринку автосервісу, тому що саме вам доводиться виправляти помилки виробника.

Розділ «Робота»/«Параметри DMF»

Підрозділ з вичерпними даними для заміни двомасових маховиків. Моменти затягування, параметри допусків, підбір по автомобілю. Якщо вам потрібна інформація лише по маховиках – варто шукати її тут.

Розділ «Навчання»/«Семінари»

Тут можна знайти всю інформацію про навчальні події, які організує Schaefller Group. Хоча графік подій в Україні, здається, варто уточнювати або у українських дистриб’юторів, або у представництва концерну в Києві.

Окрім можливості залишити заявку на проведення семінару на вашій СТО, тут можна подивитись основні відео курси з головних груп компонентів. Наприклад, про підшипники маточини FAG або Luk RepSet 2 CT. Щоправда, чомусь не всі відео доступні у цьому розділі. Наприклад, запис технічного вебінару про розвиток підшипників ми знайшли в наступному блоці порталу.

Розділ «Інформація»/«Новини»

Здається, не дуже інформативний розділ, тому що здебільшого тут публікується інформація про розширення асортименту або нові каталоги. Але тут проскакують такі «новини» як запис вебінару про нові підшипники. Тому варто сюди все ж таки іноді дивитись.

Загальні висновки

Що можна сказати загалом про портал RepXpert? Так, він дуже професійний та містить величезну кількість корисної інформації, якою може ділитись лише виробник такої продукції. Але в деяких місця навігація кульгає. Взагалі, якщо ви використаєте форму загального пошуку на сайті, то по запиту з номером конкретної запчастини вам видасть дуже багато варіантів інформації. І логіка, за якою сформовані результати, не прослідковується. Принаймні нам, без реального досвіду ремонту автомобілів. Тому, якщо ви шукаєте конкретну деталь, то варто вписати її в пошук, а потім знайти потрібну інформацію через функцію пошуку у браузері. Втім, це здається єдиний недолік системи.

Можливо, ваша думка як професіонала у сфері обслуговування автомобілів, буде відрізнятись від нашої. І це нормально, адже ви маєте практичний досвід у сфері, про яку ми лише пишемо. Тому будемо раді вашому зворотному зв’язку.

Євген Пащенко

журнал "Сучасна автомайстерня" № 4 (131)

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 1

 • 1
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony