Рекламаbilstein brand 2022

Замінювати чи не замінювати рідину в автоматичній трансмісії — ось у чому питання. І працівники автосервісу часто чують його від своїх клієнтів. Спробуємо розібратися, чи потрібна ця процедура і як її можна здійснити без особливих проблем.

З одного боку, в інструкції до авто вказано, що рідина в АКПП розрахована на весь термін експлуатації автомобіля. Проте спочатку варто з’ясувати, що означає фраза: «весь період експлуатації автомобіля». Європейські виробники в більшості говорять про 125–145 тис. км, які долає автомобіль за три роки (максимум за 5 років). Справді, корисних якостей оливи, залитої при виробництві автомобіля, цілком вистачить для того, аби без проблем експлуатувати його в зазначений вище період.

З іншого боку, на необхідності заміни робочої рідини в трансмісії наполягають самі виробники автоматичних коробок передач. Дбають вони насамперед про імідж бренду: їм не вигідно, якщо в середовищі автовласників буде поширена думка, ніби автомати ZF або AISIN виходять з ладу відразу після закінчення гарантійного терміну.

У зв’язку з цим можна зробити простий висновок: так, оливу в АКПП необхідно міняти за рекомендацією виробника АКПП. І термін такої заміни настає на пробігу 120–130 тис. км.

Стандартною процедурою заміни оливи в «гідравлічній» АКПП є часткова заміна рідини, при якій замінюється 30 % оливи і фільтр.

При такій заміні відбувається змішування старої рідини (яка залишилася в корпусі АКПП, гідротрансформаторі та системі охолодження АКПП). Це поліпшує властивості оливи, проте повна її заміна буде значно кращим варіантом. Повна заміна оливи можлива за умови сухої заправки трансмісії або динамічної заміни.

Що ж таке динамічна заміна? Це досить проста процедура, при якій масляний насос АКПП викачує залишки оливи з коробки передач, а якийсь пристрій у цей момент подає в АКПП свіжу оливу. І все це відбувається за умови суворого дотримання маси злитої і свіжої оливи, під контролем оператора, який задав усі необхідні параметри, проконтролював підключення до автомобіля і передав виконання рутинних операцій (контроль зливу і заправки) безпосередньо машині.

ATF EXTRA
За допомогою пристрою ATF EXTRA механік може провести заміну оливи з промиванням або додаванням спеціальних присадок в АКПП будь-якого автомобіля з автоматичною коробкою передач. Пристрій має електронну систему управління, що дозволяє замінювати трансмісійну оливу в автоматичній коробці передач, додати або злити оливу для коригування рівня рідини.
Технічні параметри ATF EXTRA:
▶ Може працювати від АКБ автомобіля або іншого джерела: 12 В
▶ Дисплей: рідкокристалічний, 20 знаків, 4 рядки з підсвічуванням
▶ Мова: англійська, італійська, німецька, болгарська, іспанська, румунська
▶ Шланги: робочий тиск 28 барів
▶ Насос: 5,5 л/хв, макс. 9 барів
▶ Розміри і маса: 625 × 1190 × 610 мм; 50 кг
▶ Діапазон температур: від +5 °C до +40 °C

На складах Inter Cars Ukraine пристрій ATF EXTRA доступний у двох комплектаціях, основна відмінність яких — це вхідний або розширений набір адаптерів для підключення до магістралей АКПП.
007935110779 «Advanced»: дуже велика кількість можливостей.
007935110778 «Entry level»: початковий набір адаптерів який дає можливість повноцінно працювати. Додатково можливо придбати будь-який необхідний адаптер.
Гарантія на ATF EXTRA — 2 роки.

Є сумніви? Фахівці Inter Cars Ukraine або представництва MAGNETI MARELLI в Україні дадуть відповіді на всі технічні запитання, а також допоможуть із запуском обладнання.

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony