РекламаCTR2020

Нові продукти

Автозапчастини

Варто знати

16 днів тому  20.05.2020, ~ Administrator   

Все більшої популярності серед водіїв набувають диски з перфорацією та насічками. Вони стандартно встановлені в автомобілях з великою вагою і потужністю. Крім покращення естетичного вигляду колеса, їх основне завдання – підвищення ефективності гальмування. Однак іноді важко вибрати правильну гальмівну колодку для такого гальмівного диска. Далі – дізнаєтесь, на що звернути увагу.

Насічки на гальмівному диску виконують багато функцій. Найважливіша з них – очистити поверхню диска від забруднень, що виникають в результаті тертя, та видалити гази. Частинки фрикційного матеріалу або вуличний пил знижують ефективність гальмування, тому такі властивості вкрай бажані. Насічки диска діють як фрезерний верстат, що природно прискорює зношування гальмівних колодок. Цей процес очищує диск і виключає згаданий ризик накопичення забруднень.

Що стосується наскрізних перфорованих отворів, вони також певною мірою відводять гази та забруднення, але вони також мають інше завдання. Справа в тому, що перфорація знижує теплоємність диска, тому він нагрівається швидше, але в той же час – швидше охолоджується. З цієї причини варто вибирати продукцію відомих компаній, які здатні збалансувати названі функції та забезпечити максимальну безпеку.

Вибираючи гальмівні колодки для диска із насічками, а іноді й для перфорованого, слід пам’ятати про дотримання рекомендацій виробника гальмівної системи. Інформацію про потрібні колодки можна знайти в каталогах компаній, що описують технічні характеристики окремих елементів та для яких автомобілів вони призначені. Найважливіший критерій вибору – це фрикційний матеріал накладки, який може відрізнятися в  залежності від ваги, потужності та призначення транспортного засобу. Відомі виробники тестують поєднання окремої колодки та диска в різних умовах, тому ми можемо бути впевнені, що вони виконають свої функції. У контексті гальмівної системи також слід пам’ятати, що вона настільки ж ефективна, як і її найслабший елемент. З цієї причини, крім дисків і колодок, дуже важливо регулярно перевіряти стан гальмівних шлангів та використовувати якісну гальмівну рідину.

Диски з перфорацією та насічками виготовляють із загартованої, високовуглецевої сталі, дуже стійкої до дії високих температур. Це гарантує їм меншу схильність до викривлення, що не є рідкістю у випадку дешевих «тюнингованих» замінників. Все залежить від якості використаних матеріалів та технології виготовлення. Неприпустимо самостійно нарізати насічки або свердлити отвори в диску, оскільки це послаблює його структуру і може спричинити поломку навіть при незначному гальмуванні. Дуже хорошим вибором зазвичай буде комбінація диска із насічками або перфорованого диска зі стандартною (серійно виготовленою) гальмівною колодкою. При цьому, обираючи колодку для таких дисків, найкраще довіритися продуктам високого класу, які забезпечать правильне поєднання. Йдеться не лише про покращення зовнішнього вигляду, а й про ефективність гальмування, що безпосередньо впливає на нашу безпеку, наголошують експерти.

"Сучасна Автомайстерня" № 3 (140) 2020

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony