РекламаCTR2020

Нові продукти

Шини

Варто знати

більше року тому  16.04.2019, ~ Administrator   

Багато водіїв хочуть, щоб їх літні шини виглядали привабливіше, ніж зимові. Ось чому влітку перевага віддається більш широким і низькопрофільним шинам, тим часом як більш вузькі шини зазвичай використовують взимку. При цьому варто пам'ятати, що вибір шин впливає не лише на зовнішній вигляд автомобіля, але і на керованість, і багато інших характеристик.

У Фінляндії власники автомобілів зазвичай мають два комплекти дисків: один на літо і другий на зиму. Поширеним вибором є використання трохи більших і дорожчих дисків для літніх шин.

«Якщо ви на зимових шинах їдете за новим літнім комплектом для використання з іншими дисками, важливо пам'ятати необхідну розмірність. В іншому випадку ваші нові шини можуть і не підійти до «літніх» дисків», - говорить Матті Моррі, менеджер з технічного обслуговування клієнтів Nokian Tyres.

Купуючи шини, необхідно дотримуватися рекомендацій виробника. Модель та модифікація вашого авто допоможе з’ясувати рекомендований розмір і доступні альтернативні варіанти.

Вузькі шини дешевші, але більш широкі виглядають краще

Ширина шини також впливає на цілий ряд характеристик: зчеплення з дорогою і керованість, рівень шуму, комфорт водіння і витрату палива.

Заміна вузьких шин на більш широкі зазвичай підвищує опір коченню і, отже, збільшує витрату палива. У літніх шинах розмір несе ще й естетичне навантаження, адже машина на широких колесах виглядає краще.

«Якщо водій хоче поставити диски більшого діаметру, профіль шини необхідно зменшити. Таким чином загальний діаметр колеса залишається в допустимих межах, і колеса будуть мати достатньо місця в колісних арках», - пояснює Матті Моррі.

Профіль шини розраховується як відсоток висоти шини від ширини. Оскільки найпопулярнішими є вузькі розміри з високим профілем, вони виробляються в більшій кількості, ніж широкі шини з низьким профілем. Це одна з причин, чому вузькі шини зазвичай дешевші, ніж ширші.

Обидва типи мають свої переваги

Обсяг повітря в шинах істотно впливає на комфорт. Чим більшим є діаметр диска, тим менше повітря поміститься в шині. Високопрофільні шини з великим об'ємом для повітря їхатимуть м'якше, ніж широкі низькопрофільні шини.

З точки зору безпеки, обидва типи мають свої переваги: на сухій дорозі ширші шини забезпечують кращу керованість, але при цьому вони гірше протистоять акваплануванню.

За словами Матті Моррі, взимку вузькі шини кращі, оскільки в екстремальних умовах вони забезпечують більш високий поверхневий тиск на дорогу. Вузькі шини також працюють краще на м’якому свіжому снігу і сльоті, а ширші шини, в свою чергу, мають краще зчеплення з рівним чистим асфальтом.

Про що нам говорить маркування шин?

Наприклад, 205/55 R16 94V XL. Ось як читати маркування:

205: ширина шини в міліметрах при нормальному тиску. Ширина протектора завжди буде меншою та може змінюватися в залежності від моделі шини і виробника.

55: профіль шини або співвідношення висоти і ширини шини. Наприклад, число 55 означає, що висота становить 55% від ширини. Чим меншим є число, тим нижчим буде профіль шини.

R: Тип шини. Буквою R позначають радіальні шини, які використовуються на легкових автомобілях по всьому світу.

16: діаметр диска в дюймах.

94: індекс навантаження шини. Число 94 означає, що одна шина може витримувати максимальне навантаження в 670 кг при нормальному тиску. Менші числа означають нижчу вантажопідйомність.

V: номінальна швидкість шини або її максимально допустима швидкість при довготривалому пересуванні. Наприклад, індекс швидкості V означає, що на цій шині не можна рухатися зі швидкістю вище 240 кілометрів на годину.

XL: Якщо маркування закінчується на «XL» (додаткове навантаження), це означає, що шина може витримувати більш високе навантаження, ніж наказано відповідним індексом.

Детальну інформацію про компанію Nokian Tyres та шини Nokian ви знайдете на сайті: http://nokiantyres.ua, а також читайте новини на сторінках компанії в соціальних мережах:
http://facebook.com/NokianTyresUkraine
https://instagram.com/nokiantyresua

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony