Нові продукти

Шини

Варто знати

місяць тому  15.12.2020, ~ Administrator   

Водіям варто слідкувати за зносом шин, оскільки нерівномірний знос негативно впливає на безпеку і може призвести до зайвих витрат. Компанія Nokian Tyres встановила відмінності у швидкості зношуваності передніх та задніх шин.

Експлуатаційні випробування, проведені компанією Nokian Tyres, показують, що взимку шини на ведучому колесі можуть зношуватися до чотирьох разів швидше, ніж шини веденого колеса. Отож навіть в середині сезону варто міняти шини між вісями.

– Існує велика різниця в зносі шин на передній і задній осі, що означає, що шини слід міняти місцями. Значна відмінність у зчепленні між передніми та задніми колесами негативно впливає на безпеку водіння. Заміна шин місцями також дозволить вам зекономити гроші, оскільки ви довше зможете використовувати той самий комплект, - каже Матті Морі, керівник відділу технічної підтримки клієнтів компанії Nokian Tyres.

Випробування, проведені компанією Nokian Tyres, показали, що під час водіння на зимових шинах передні шини у передньоприводному автомобілі можуть зношуватися до чотирьох разів швидше, ніж задні шини. У випадку літніх шин знос передніх шин може бути приблизно вдвічі більшим, ніж задніх.

Керуйте спокійно та застережно

Спокійне та застережне водіння знизять швидкість зносу шин. Слід уникати різких гальмувань, прискорень та різких рухів кермом.

– Це важливе питання, адже агресивне водіння та високопотужні автомобілі піддають шини більшому тиску, ніж зазвичай, що може спричинити нерівномірний знос зимових шин, - каже Матті Моррі.

Щоб зменшити знос шини, знизити опір коченню та покращити стабільність водіння, слідкуйте, щоб тиск у шинах відповідав навантаженню. За холодної погоди тиск у шинах знижується, тож зимові шини слід накачувати на 0.2 бари (20 кПа) більше, ніж вказано виробником. Рекомендований тиск у шині вказано, приміром, в інструкції з експлуатації автомобіля. Тиск у шинах завжди слід перевіряти, коли шини холодні, тобто до початку руху на великі відстані.

Під час встановлення зимових шин обов’язково перевіряйте залишкову глибину протектора на основних канавках. Зимові шини Nokian Tyres мають індикатор безпеки (DSI), який допоможе водіям зорієнтуватися в цьому питанні: коли символ сніжинки на протекторі шини зітреться, настав час йти за новим комплектом зимових шин.

Також варто перевіряти дату виробництва шин, яка позначена на боку шини. Послідовність з чотирьох цифр вказує вік шини: перші дві цифри вказують тиждень виробництва, а дві останні - рік виробництва. Один комплект шин слід використовувати максимум шість зимових сезонів.

Старі автомобілі потребують хороших шин

Знос шин впливає на прискорення, гальмування та поздовжнє зчеплення.

– Сучасні автомобілі мають системи контролю стабільності, що допомагають водіям, однак навіть вони не можуть подолати закони фізики. Система може допомогти лише тоді, коли шини забезпечують зчеплення, - каже Мартін Дражик, продакт-менеджер компанії Nokian Tyres у Центральній Європі.

Багато водіїв вважають, що старому автомобілю або другому автомобілю в сім’ї підійдуть будь-які шини. Це іноді пояснюють тим, що немає сенсу купувати дорогі шини для дешевого автомобіля, або тим, що другий автомобіль рідко використовують. З точки зору безпеки, все навпаки.

Якщо автомобіль не використовує сучасних наднових технологій, хороші шини відіграють навіть важливішу роль, ніж на нових автомобілях. Другий або третій автомобіль сім’ї часто використовується менш досвідченим водієм. Якісні шини є невід’ємною частиною безпечного водіння.

Фрикційні шини часто використовуються на другому автомобілі сім’ї. Вони є ідеальним рішенням для непередбачуваних погодних умов. Фрикційна модель нордичного типу Nokian Hakkapeliitta R3 забезпечує чудовий баланс безпеки та комфорту. Шина адаптується до різних погодних умов, надає високий рівень зчеплення і точність реакцій на мокрій дорозі, льоду, і навіть при несподіваному снігопаду. До складу гумової суміші Nokian Hakkapeliitta R3 включені абразивні кристали Cryo Crystal 3, які грають роль мікрошипів та чіпляються за дорожнє покриття. На випадок дощу і сльоти передбачені ламелі-насоси, які поглинають вологу з плями контакту і відводять її в широкі основні канавки. Шина легко котиться, економить паливо та подовжує пробіг до підзарядки, тому вона рекомендована для використання на електромобілях.

Потужні кросовери та позашляховики потребують надійних зимових шин, які здатні утримати їх на траєкторії навіть в несприятливих умовах. Саме для таких автомобілів була створена шина Nokian Hakkapeliitta R3 SUV. Від своєї «легкової» версії вона відрізняється більш міцною конструкцією і боковинами, посиленими волокнами араміду, які не бояться бордюрів і вибоїн та забезпечують стійкість шини до проколів і порізів.

Шини преміум-класу є розумним вибором, оскільки під час їхньої розробки головний акцент зроблено на максимальній безпеці шини навіть під час зносу.

Поради для зменшення зносу шин

 • Час від часу міняйте місцями шини передньої і задньої осі. Робіть це принаймні кожні 10000 кілометрів.
 • Уникайте різких гальмувань, прискорень та рухів кермом.
 • Переконайтеся, що у ваших шин правильний тиск. Взимку накачуйте шини на 0.2 бара більше від рекомендацій виробника. Завжди перевіряйте тиск у холодних шинах.
 • Не зберігайте шини на відкритій місцевості на сонці; використовуйте готель для шин або інше темне місце з контролем температури.
 • Звертаючись до спеціаліста для установки шин, попросіть його оцінити стан ваших шин.

Довідка про компанію:
Nokian Tyres розробляє та виробляє шини преміум-класу для людей, які цінують безпеку та стабільність. Натхненні нашою скандинавською спадщиною, ми створюємо інноваційні продукти для легкових, вантажних автомобілів і важкої техніки, які забезпечать вам спокій за будь-яких умов. Наша мережа шинних центрів Vianor спеціалізується на сервісному обслуговуванні автомобілів і сервісі шин. У 2019 році чистий обсяг продажів компанії склав 1,6 мільярда євро, а число працівників - близько 4700 чоловік. Акції Nokian Tyres котируються на фондовій біржі Nasdaq в Гельсінкі.

Детальну інформацію про компанію Nokian Tyres та шини Nokian ви знайдете на сайті: www.nokiantyres.ua, а також читайте наші новини на сторінках в соціальних мережах: facebook і instagram

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony