РекламаCTR2020

Шини

Варто знати

більше року тому  23.05.2019, ~ Administrator   

Нарешті літній сезон! Щоб зробити свої поїздки максимально ефективними і приємними з усіх сторін, спершу переконайтеся, що ви підтримуєте правильний тиск повітря в шинах. Тиск в шинах впливає на безпеку водіння, строк придатності шин і витрату палива - цих причин досить, щоб регулярно перевіряти його.

1. Ліпша керованість і підвищена безпека
Тиск у шинах впливає на керованість і безпеку в дорозі. Недокачані шини або нерівномірний тиск у різних колесах можуть спровокувати мляву і часто непередбачувану реакцію автомобіля на рухи кермом, що може обернутися значними проблемами в аварійних ситуаціях.

«Важливість правильного тиску в шинах є наочною в ситуаціях, які вимагають швидкого і активного маневрування – це може бути різка зміна смуги руху або об'їзд тварини на дорозі. Під час дощу низький тиск в шинах може призвести до збільшення гальмівного шляху і зниження швидкісного порогу, на якому настає аквапланування», – пояснює Мартін Дражик, менеджер по продукції Nokian Tyres в Європі.

Нестабільна керованість особливо даватиметься взнаки при повному навантаженні автомобіля, а також під час їзди з причепом або автофургоном: в цьому випадку вам слід збільшити тиск в шинах.

2. Збільшений строк придатності шин
Підтримка рекомендованого тиску також позитивно впливає на строк придатності шин. Недокачані шини зношуються швидше і більш схильні до пошкоджень.

Знижений тиск призводить до перегріву шин і збільшує їх знос. У міру того як елементи конструкції шини стають теплішими, ймовірність пошкодження конструкції та самої шини зростає.

Недостатній тиск зменшує відстань між колісним диском і поверхнею шини. Це робить можливим їх контакт і, як наслідок, пошкодження шини при русі по бордюру, або поганими дорогами з ямами і тріщинами.

«Не варто чекати планової заміни шин, якщо потрібна підкачка. У гіршому випадку, на недокачаних шинах можна навіть не дістатися до найближчої заправної станції», – говорить Мартін Дражик.

3. Зниження споживання палива та викидів CO2
Тиск у шинах прямо пов'язаний з витратою палива автомобілем і рівнем шкідливих викидів в атмосферу. Недостатній тиск збільшує опір коченню шини, що призводить до спалювання зайвого палива.

«Багато виробників автомобілів доповнюють рекомендації щодо тиску в шинах для 1-3 осіб і повного завантаження ще й так званим еко-тиском, який зводить до мінімуму опір коченню і рівень викидів СО2», – пояснює Дражик.

Повітря постійно потроху просочується крізь матеріал шини, але сидячи за кермом, спочатку неможливо визначити, що шина трохи спущена. Тому необхідно перевіряти тиск в шинах раз на три тижні або, принаймні, перед довгими літніми подорожами. Немає потреби знижувати тиск у спекотну погоду, оскільки невеликий надлишковий тиск не шкодить шині.

Поради щодо безпечної їзди влітку

 •  Замініть шини, які використовувалися понад 6 років, навіть якщо залишок протектора дозволяє подальшу експлуатацію.
 • Перевірте глибину протектора. Мінімальна рекомендована глибина протектора складає 4 мм. Зношені шини збільшують гальмівний шлях автомобіля і погіршують керованість.
 • Перевірте боковини і протектор шин на наявність глибоких подряпин, тріщин і опуклостей.
 • Перевірте основні канавки. Будь-які великі камені, що застрягли в основних канавках, будуть проникати глибше в шину під час руху і можуть привести до її пошкодження.
 • Переконайтеся, що всі шини зношені рівномірно. Періодично міняйте місцями передні та задні шини. Для більшої безпеки встановіть дві менш зношені шини на задню вісь.
 • Регулярно перевіряйте тиск в шинах. Підтримка правильного тиску підвищує рівень безпеки, продовжує строк придатності шин і знижує витрату палива. Необхідно перевіряти тиск в шинах раз на три тижні і щоразу перед відправленням у тривалу поїздку. Перевіряйте тиск тільки на холодних шинах.
 • Обнуліть систему попередження про тиск у шинах після кожної докачки шин. Багато сучасних автомобілів оснащені датчиками TPMS (система контролю тиску в шинах) в якості стандартного обладнання.

Детальну інформацію про компанію Nokian Tyres та шини Nokian ви знайдете на сайті: http://nokiantyres.ua, а також читайте наші новини на наших сторінках в соціальних мережах:
http://facebook.com/NokianTyresUkraine
https://instagram.com/nokiantyresua

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 1

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 1
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony