РекламаCTR2020

Нові продукти

Автозапчастини

Варто знати

місяць тому  07.07.2020, ~ Administrator   

Прокладки під головку блока циліндрів мають на різних частинах позначки, на котрі часто не звертають уваги. Незалежно від конструкції — багатошарова металева прокладка або метал-м’який матеріал — прокладка ГБЦ завжди має відповідне маркування.

Найважливіша інформація, яку треба з’ясувати перед монтажем прокладки — це монтажне положення. Майже всі прокладки під головку блока циліндрів Elring мають чіткі позначки відповідно до марки автомобіля.

Важливі вказівки
Німецькі виробники використовують « TOP» або «oben» («верх») для позначення монтажного положення. Прокладка під головку блока циліндрів для французьких автомобілів зазвичай має позначку «haut», для італійських автомобілів — «alto» або «top», а для популярних двигунів «big block» V-подібної форми американських виробників використовується позначка «front», що показує напрямок встановлення прокладки ГБЦ.

Додаткова інформація

Крім того, прокладка під головку блока циліндрів містить багато іншої інформації, як це можна бачити на зображенні металевої багатошарової прокладки.

Дуже важливі позначки — ТОР і стрілка в напрямку диска маховика. Номер артикулу, виробник, дата й час виробництва потрібні в разі подання рекламації для відстеження деталі. Це вимога відділу управління якістю ElringKlinger. Зазначену вище інформацію можна знайти тільки на багатошаровій металевій прокладці ГБЦ, що пов’язане з процесом виробництва.

Продемонструємо на прикладі, що відбувається в разі неправильного монтажу прокладки під головку блока циліндрів. Двигун заводиться й працює, хоча і з іншим звуком. В результаті неправильного монтажу прохід для оливи від блока двигуна до головки блока циліндрів виявляється закритим, внаслідок чого моторна олива не змащує розподільний вал із газорозподільною системою в достатній кількості. Несправності не змусять себе довго чекати.

Візуальний  контроль  проходів  для  оливи  та охолоджувальної рідини часто також вводить в оману. Прокладка під головку блока циліндрів іноді має отвори, які потрібні в процесі виробництва для надійного позиціонування окремих металевих шарів в інструменті. До того ж не кожний отвір у блоці циліндрів призначений для оливи або охолоджувальної рідини — це можуть бути технологічні отвори для процесів лиття та подальшого очищення.

У більшості двигунів є установчі втулки, які практично унеможливлюють неправильний монтаж, але вказані вище помилки можливі навіть у цьому випадку.

Маркування  прокладок  для  дизельних  легкових автомобілів
Для  ідентифікації  правильної  товщини  прокладки під головку блока циліндрів для дизельних легкових автомобілів виробники використовують різні засоби. Зазвичай це прорізи або отвори. В прокладках ГБЦ метал-м’який матеріал додатково застосовується різнокольорове фарбування силіконових вставок.

Тобто маркувальні позначки на прокладках під головку блока циліндрів містять важливу інформацію, яка є необхідною для професійного монтажу.

www.elring.ru

"Сучасна Автомайстерня" № 5 (142) 2020

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony