Реклама
bilstein action 2020

Сьогодні відеоконтент від виробників автозапчастин є важливою складовою не лише маркетингу, а й технічного обслуговування автомобілів. Тому ми зібрали для вас 11 ютуб-каналів від виробників, які можуть бути корисними автосервісам. У цьому переліку лише канали, де можна знайти багато відео з корисними технічними порадами, відео-інструкціями з монтажу тощо. Відео про продукти та проекти компанії ми до уваги не брали.

KYB
Японська компанія KYB вивела підхід до Installation Videos на новий рівень, коли 8 років тому почала їх знімати, причому робити це дуже детально, додаючи інфографіку. Це було настільки незвично та корисно, що ці відео-інструкції передруковувались в багатьох українських журналах. На жаль, чомусь проект заморозили три роки тому. Але це не означає, що не можна користуватись тими відео, що вже вийшли. Тим більше, що їх багато!
Як шукати: KYBEurope.
Що дивитись: плейлист Fitting Videos (117 відео англійською).
Як шукати: KYBRussia.
Що дивитись: дивитись стрічку роликів, або користуватись плейлистами по бренду автомобіля.

Bilstein
Ще один виробник амортизаторів та систем підвіски, який знімає якісні та детальні відео-інструкції по заміні власних амортизаторів. Тим більше, що в асортименті Bilstein є така складна в заміні штука, як модуль пневмопідвіски, тож тут без інструктажу не обійтись. Окрім цього каналу, що ми вам радимо, є ще американська версія, але з технічної точки зору там немає нічого цікавого.
Як шукати: BILSTEIN technical.
Що дивитись: плейлист «[Ukrainian] BILSTEIN Монтажна інструкція».

Motorservice Group
Ютуб-канал від компанії, яка володіє відомими брендами Kolbenschmidt, Pierburg та іншими. Також має свій інформаційний сервіс для автомайстрів, про який ми писали.
Як шукати: Motorservice Group.
Що дивитись: плейлист «Технічні відео» - доступний російською, але можна переглянути й іншими мовами, там може бути більше корисної інформації.

Continental Contitech
Німецький виробник ременів та роликів відокремив технічні відео по заміні своїх компонентів у окремий ютуб-канал. Відео дублюються багатьма мовами, в тому числі російською, але найбільша підбірка все-ж таки у німецькій версії. Щоправда, є лише один нюанс – більшість відео демонструють  заміну  комплектів ГРМ на двигуні на стенді. А в реальному житті відкручувати та знімати такі деталі може бути складніше.
Як шукати: Conti Watch and Work
Що дивитись: плейлисти «Watch and Work русский», «Watch and Work English», «Watch and Work Deutsch».
Бонус: на каналі Continental Industry можна знайти два корисних відео «How to identify a worn belt» (як визначити зношений ремінь) та «How to identify tensioner trouble» (як визначити проблеми з натягувачем).

Bosch
Один з найбільших світових виробників запчастин має дуже багато ютуб-каналів. По-перше, на кожному локальному ринку є свій. А по-друге, ще й різні напрями мають свої окремі канали: автомобілі, інструменти, техніка. Складно не заплутатись. Втім, ми знайшли для вас три канали, в яких є що подивитись.
Як шукати: Bosch Auto (російсько та україномовний канал підрозділу запчастин)
Що дивитись: рекомендації з обслуговування гальмівної системи, чотири відео «Азбука АКБ» (можна показувати клієнтам), заміна дискових гальмівних систем, заміна барабанних гальмівних систем.
Як шукати: Bosch Auto Parts (глобальний багатомовний канал підрозділу запчастин).
Що  дивитись:  плейлист Diagnostics з декількома діагностичними кейсами, інструкції по заміні різних груп запчастин.
Як  шукати:  Bosch  Mobility Solutions (глобальний багатомовний канал про все, що пов’язане з мобільністю).
Що дивитись: плейлист Auto Parts з різними відео по заміні запчастин.

Garage Gurus
Це ютуб-канал від американської корпорації Federal Mogul та їх однойменного  проекту  інформаційного сервісу для автомайстрів. Щоправда, компанію не так давно продали іншому «велетню» ринка, Tenneco, але проект все ще живий. Також цікаво, що доступні два канали – один американський (107 відео), один європейський (424 відео, але дубльовані різними мовами). І обидва мають назву Garage Gurus, що не дуже зручно при пошуку, втім розібратись можна.
Як шукати: Garage Gurus.
Що дивитись: Все, в тому числі на американській версії, бо вона не сильно заточена під американські машини, а містить багато корисних загальних порад.

Schaeffler REPXPERT
І ще один ютуб-канал інформаційного сервісу для автомайстрів від відомого виробника. Schaeffler REPXPERT була чи не першою програмою виробника запчастин, в якій з’явилось багато технічної інформації та послуг саме для працівників автосервісу. Наразі на каналі представлено понад 450 відео, а їх переглянуто 1,2 мільйони разів.
Як шукати: Schaeffler REPXPERT.
Що дивитись: всі відео, намагаючись знайти для себе корисні іноземними мовами, тому що української там нема, а російською перекладено лише 4 ролики.

Delphi
Ще один гігант ринку автозапчастин має глобальний канал лише англійською мовою. Але на ньому досить багато корисних відео у стилі «Що можна робити, а чого не можна», «Як міняти» і діагностичні поради.
Як шукати: Delphi Technologies.
Що дивитись: орієнтуйтесь за плейлистами How-To-Series та іншими.

Dayco
Один з трьох провідних світових виробників ременів та деталей приводу також має власний канал.
Причому, є канал Dayco Official, йому понад 10 років і на нього підписано понад 7 тисяч людей, має 7 мільйонів переглядів. А ще існує канал Dayco, заснований тоді ж, 5 тисяч підписників, 5 мільйонів переглядів. Щоправда він зупинив свою роботу два роки тому. Але контент на каналах різний, тому можна користуватись обома.
Як шукати: Dayco Official
Що дивитись: в стрічці відео шукати ролик про потрібний вам автомобіль (добре, що для цього є функція пошуку по каналу)
Як шукати: Dayco.
Що дивитись: в стрічці відео шукати технічні поради або інструкції з установки.

Ajusa
Якщо  вам  потрібно  щось, пов’язане з прокладками, то це до Ajusa. Може це і не найкращий в світі або не найбільший виробник цієї продукції, але іспанці побили всіх своїм ютуб-каналом. Ви тільки замисліться – 1212 відео. І це без дублювання різними мовами. За 7 років. Недарма на них підписано 30 тисяч людей. А кількість переглядів близько 10 мільйонів.
Як шукати: Ajusa.
Що дивитись: при такій кількості відео простіше шукати потрібну інформацію за брендом машини.

NGK
Один з провідних виробників свічок запалювання та деталей системи запуску двигуна також має власний ютуб-канал з досить великою кількістю відео різними мовами. Можна дивитись українською, російською, англійською чи німецькою – там дещо більше роликів.
Як шукати: NGK SPARK PLUG EUROPE GmbH.
Що дивитись: плейлист «Російський» або стрічку відео.

Бонус
Також ділимось з вами короткою добіркою каналів, які або занадто спеціалізовані, або мають менше корисних відео у порівнянні з описаними вище, втім можуть бути вам корисними.

Liqui Moly Russia – в плейлистах «Вебінари» дуже детально розказано що і як можна робити з продукцією бренду.

Airtex-ASC Performance Pumps – американський канал глобального виробника водяних помп, але 90% відео по заміні про машини ринку США. Якщо ви обслуговуєте «американців» – дуже корисно.

Brembo Brakes – мають плейлист Brake System Academy RU, може стати у нагоді для навчання молодих автомеханіків.

Gates Auto Aftermarket – має багато відео, в яких показано «що буде якщо не замінити вчасно», згодиться щоб показати клієнту та пояснити чому «ще поїздить» - не аргумент.

Blue Print Car Parts – має добірку з 10 штук Technical Videos.

VictorReinz SealingEN – не так багато відео з інсталяцією прокладок, але в головній ролі чарівна блондинка Вікторія.

MEYLETV – мають добірку російською з різними інструкціями вперемішку з продуктовими відео. Треба вибирати, що корисне.

Valeo  United  Kingdom and Republic of Ireland та Valeo Service France – серед десятків відео по заміні щіток можна знайти потрібні в роботі інструкції.

TRW Aftermarket – складно уявити, як за хвилину можна показати  заміну чогось, але TRW це вдається.Щоправда таких відео мало, а ще їх треба шукати по стрічці.

Febest Europe Distribution OÜ – Febest три роки тому зняв декілька відео з установки власної продукції, а потім чомусь закинув цю справу. Але дякуємо за те, що є.

febi.bilstein – на каналі febi доведеться пошукати, тому що маркетингові відео йдуть упереміж з технічними. Але доступні ролики українською, що рідкість.

Євген Пащенко

"Сучасна Автомайстерня" № 12 (138) 2019

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 1

 • 1
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony