РекламаCTR2020

Автозапчастини

Діагностика

Варто знати

Поговоримо

8 місяців тому  03.12.2019, ~ Administrator   

Проблеми с шумом/скрипом гальм у понад 80% випадків спричинені непрофесійним ремонтом або недбальством при обслуговуванні. Звички майстра формують його професійну культуру, і їх важко змінити. Для не байдужих до справи майстрів ці прості рекомендації та зауваження від TEXTAR щодо двох обов'язкових кроків ремонту гальм допоможуть підвищити якість, комфорт і покращать безпеку:

Дві типові звички майстрів, які призводять до дискомфорту шуму і писку гальм:

 • Погано очищені скоба супорта, супорт, його напрямні поверхні.
 • Ігнорування правил змащування, часто – взагалі відсутність змащення як такого.

На жаль, це типова ситуація, коли свідомо (через недбальство), щоб швидше виконати роботу, або несвідомо (через незнання) майстер недооцінює значення цих двох кроків для якості ремонтних робіт. Тож, як правило, шумоутворення в таких випадках – це не просто недолік комфорту, але й симптом можливих серйозних наслідків для безпеки. Колодки буде підклинювати, їх робочі поверхні та робочі поверхні гальмівних дисків будуть нерівномірно та інтенсивніше зношуватись, що врешті позначиться і на гальмуванні.

Щоб уникнути проблем, треба передусім добросовісно поставитись до справи і обов’язково як належить почистити скобу гальмівного супорта. Це неможливо зробити якісно, якщо не демонтувати скобу (фото 2) та не затиснути її (як на фото 1). Якщо цього не робили (або робили неякісно) при першому ремонті чи при другому, або третьому нашарування так спресуються на поверхнях (фото 5, 6), що очищення займе дуже багато часу, адже розміри монтажних місць зміняться принципово, для забезпечення якісного функціонування системи, і колодки буде клинити, гумова манжета, що має  повертати гальмівний поршень та відповідно відпускати гальмівні колодки від гальмівного диску не зможе виконувати цю функцію. Це одна з причин швидкого руйнування навіть дуже якісних колодок.

Про те, як і де слід змащувати
Змащувати необхідно тільки місця прилягання колодки в напрямних шахтах. Зворотню сторону – основу колодки змащувати не треба, якщо на ній є допоміжні шумопоглинаючі засоби: спеціальне лакування, металеві пластини та інше. УВАГА!: Виняток становлять колодки, що мають шумопоглинаючі пластини, які знімаються з колодки. Часто таке зустрічається у колодок для азійських автомобілів. У таких випадках слід змастити тилову основу колодки, закріпити першу пластину, потім змастити також її поверхню перед закріпленням другої пластини і, нарешті, змастити поверхню другої пластини.

Чому саме мастило CeraTec?
Тому що при ремонті та сервісі сучасних гальм неприпустимо застосовувати мідні чи інші мастила, що містять метали! Сучасні автівки обладнано високочуттєвою технікою з електронним керуванням: ABS, ESP і т.п. Більшість датчиків постійно постачають інформацію бортовій електроніці про будь-які зміни умов на дорозі. Металомісткі мастила можуть спричинити збій у роботі датчиків автомобіля.

До того ж, в автомобілях часто застосовують деталі підвіски та гальмівні супорти з алюмінієвих сплавів. Мідні та алюмінієві частки вступають в електролітичну реакцію, що призводить до схожого на корозію ефекту, тобто, спричиняє проблеми, яким мало б запобігати. Тому TMD Friction рекомендує застосовувати сучасне мастило CeraTec.

Про переваги TEXTAR CeraTec: Непровідник, без вмісту абразивних/твердих добавок; сумісно з ABS, спрощує монтаж та обслуговування гальм, зменшує можливість шумоутворення, писку гальм; захищає від корозії, не містить міді та кислотних компонентів; стійкий до високих температур (до 1000 ˚С). Підходить для змащування місць прилягання в гальмівних системах, компресорах, центральної змащувальної системи, підшипників маточин, ланцюгів, направляючих, що регулюють крісла, та дах кузова, полюсів/клем акумуляторів.

"Сучасна Автомайстерня" № 9 (135) 2019

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 2

 • 1
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 1
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony