Реклама
Spektr

Нові продукти

Автозапчастини

Варто знати

місяць тому  18.10.2021, ~ Administrator   

Як добре відомо технічним фахівцям, для автовиробників кожне проектне рішення обумовлене необхідністю зниження викидів двигунів і помірних витрат пального, а це означає, що транспортні засоби стають набагато складнішими.

Сучасні системи охолодження також відіграють вирішальну роль у цьому процесі, оскільки вимоги до підвищення ефективності, поряд з такими чинниками, як вищі швидкості потоку, застосування турбін, автономне опалення та кондиціювання  повітря,  перетворили традиційний процес охолодження двигуна в складну систему. Небагато факторів, що впливають на двигун, є настільки ж критичними і надають такий же вплив на всю систему в цілому, як його робоча температура. Підтримка правильної температури не тільки оптимізує паливну економічність і зводить до мінімуму викиди, але також гарантує, що олива буде найбільш ефективно змащувати і захищати, наприклад, внутрішні компоненти. Ефективний контроль температури у всіх областях двигуна від початкового пуску до досягнення розрахункової робочої температури, чи то в гарячих точках, таких як навколо головки блоку циліндрів або в більш прохолодних зонах, має життєво важливе значення для підтримки заявлених автовиробниками показників викидів.

У всіх двигунах внутрішнього згоряння, крім найсучасніших і електрогібридних транспортних засобів, температура  охолоджуючої  рідини, яка подається в різні частини двигуна, регулюється одним або кількома термостатами. Таким чином, хоча їх часто не беруть до уваги, вони є неймовірно важливими компонентами, а це означає, що у випадку їх виходу з ладу якісна заміна оригінального компонента буде кращим рішенням.Незважаючи на те, що двигун розраховано на роботу при температурі близько 90°C, тривалий перегрів не тільки вплине на продуктивність двигуна і його викиди, а й потенційно може призвести до пошкодження його внутрішніх компонентів. Зрозуміло, що може бути кілька причин перегріву двигуна, але термостат завжди слід брати до уваги, тому що, хоча загалом він надійний, є дані, які свідчать про те, що з ростом складності цього елемента, частота відмов збільшується. Наприклад, деякі дані за 2020 рік показали, що за період з 2014 року частота відмов термостатів неухильно росла аж до 5%. У той же час частка автомобілів, що випускають, оснащених корпусними, а не традиційними клапанними термостатами, зросла з 55% до 80%. Поряд зі зростаючою частотою відмов, іншою причиною перегріву може, наприклад, стати повітря, що надходить в систему охолодження при заміні водяного насоса, якщо його не виводять належним чином. При виникненні в подальшому повітряного затору поруч з термостатом, він може блокуватися в одному положенні, що заважатиме правильній циркуляції охолоджуючої рідини і призведе до перегріву двигуна. Тому технічним фахівцям завжди доцільно уважно ставитися до виконання подібних робіт.

Хоча термостати традиційного клапанного типу все ще можна відносно легко протестувати, перевіривши, чи відкривається термостат в посудині з киплячою водою, що є корисним способом звузити пошук причини перегріву, через їх відносно низьку вартість настійливо рекомендується замінити їх, навіть якщо вони працюють під час такого випробування водою.

Однак, якщо термостат є вбудованим, і його не можна витягнути, перевірка киплячою водою є неможливою, а для визначення того, чи вийшов він з ладу, потрібно  застосувати  діагностичний інструмент.

Виробники транспортних засобів почали використовувати вбудовані в корпус термостати на початку 1990-х років, а десять років потому ними оснащували приблизно 30% всіх нових автомобілів. Як згадувалося раніше, ця конструкція стає все більш популярною, і понад 80% сучасних нових автомобілів, що сходять з конвеєра, оснащено термостатом такого типу. Постійно зростаючий асортимент продукції Dayco на вторинному ринку охоплює термостати, розроблені і виготовлені відповідно до найсуворіших специфікацій оригінального устаткування (OE). Великі технологічні ноу-хау і прагнення Dayco забезпечити найвищий рівень своєї продукції в поєднанні з використанням прецизійного обладнання і найсучасніших матеріалів дозволяють компанії постачати широку номенклатуру, що відповідає високим стандартам якості, безпеки, ефективності та довговічності.

Асортимент з понад 250 артикулів охоплює більшість європейського парку транспортних засобів, і для полегшення їх ідентифікації термостати Dayco мають префікс DT, за яким слідує чотиризначний номер деталі, а також закінчення – літери F, H або V, які визначають тип термостата: фланець, корпус або клапан.

Dayco є провідним виробником високоякісних  автокомпонентів з  великим  досвідом  інноваційної діяльності. Партнерами з постачання оригінального устаткування (OE) є Alfa Romeо, Audi, BMW, Citroën, Ferrari, Fiat, Ford, Maserati, Mercedes Benz, Nissan, Peugeot, Seat, Škoda, Toyota, і цей перелік можна продовжити до VW, так що висока якість – це абсолютний пріоритет. Ці високі стандарти якості поширюється і на програму післяпродажного обслуговування.

Чому варто обирати термостати Dayco?

 • Dayco пропонує повний спектр термостатів – від окремих термостатичних клапанів і термостатів з фланцями до термостатів в зборі з корпусом та датчиком.
 • Продукція, еквівалентна якості й продуктивності оригінального устаткування.
 • Всі компоненти тестують і перевіряють у процесі виробництва, щоб гарантувати високу якість.
 • Широкий і постійно збільшуваний асортимент з високим покриттям автопарку.
 • Нова упаковка, що підкреслює технологічність і підсилює впізнаваність бренду.
 • Он-лайн каталог для швидкого і надійного визначення продукту.
 • Світовий лідер в області автомобільних технологій більше 110 років.
 • Постачальник оригінальних комплектуючих провідним світовим брендам на всіх континентах.

"Сучасна Автомайстерня" № 7-8 (154) 2021

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony