Сучасний автомобіль вже не можна уявити без системи кондиціонування. Тому запитів на заправку кондиціонера, обслуговування та ремонт стає дедалі більше. І якщо раніше обслуговуванням системи кондиціонування займалися в основному автосервіси та фаст-фітери, то сьогодні навіть шинні сервіси розширюють свої послуги, щоб мати дохід у низький сезон.

На що варто звертати особливу увагу при виборі установок з обслуговування систем кондиціонування?
Кондиціонерний сезон досить короткий – всього 2-4 місяці. Щоб не зірвати його та отримати прибуток, СТО потрібно врахувати наступне:

1. Надійне обладнання.
Устаткування має бути надійним – готовим відпрацювати весь сезон, особливо в пікові тижні та місяці без поломок. Вкрай важливо мінімізувати простої обладнання.

2. Продуктивність установки, технічні характеристики.
Для СТО, які мають низьке та середнє  завантаження  протягом сезону, достатньо мати вакуумний насос на 70 л/хв, а бак для холодоагента – 8 кг. Якщо ж у вас великий автосервіс або значне завантаження в пікові місяці, рекомендуємо використовувати установки з високопродуктивними вакуумними насосами від 150 л/хв та великим внутрішнім баком для холодоагенту (від 18 кг) для меншої кількості перезаправок установки та її обслуговування.

3. Точність заправки та ступінь відкачування холодоагенту.
Щоб автокондиціонер працював коректно, в системі кондиціонування має бути певна кількість холодоагенту. Висока точність заправки (15 г) дозволить забезпечити якісне обслуговування системи AC, а високий ступінь відкачування – зберегти холодоагент і використовувати його для наступних заправок. Особливо це актуально для холодоагенту R1234yf, який практично в 8-10 разів дорожчий за R134a.

4. Універсальність і можливість розширення функціоналу.
Кондиціонерна установка має бути готовою не тільки до стандартного обслуговування, але й до проведення спеціальних і додаткових робіт. Наприклад, промивання системи кондиціонування дозволить заробляти як на послугах, так і на заміні компонентів системи AC. Або ж перевірка на герметичність за допомогою азоту та суміші азоту й водню. Перевіряйте наявність програми промивання системи AC і можливість підключення зовнішнього комплекту промивання.

5. Обслуговування систем AC на холодоагенті R1234yf.
При роботі з дорогим холодоагентом R1234yf важливо проводити точну діагностику та перевірку системи  AC  на  герметичність. Перевірка вакуумуванням не дає 100% гарантії герметичності, тому під час подальшої заправки холодоагенту в систему є ризик, що холодоагент почне витікати через мікротріщини та негерметичні з'єднання при зростанні тиску в системі. Якщо установка має функцію перевірки герметичності за допомогою недорогих газів, наприклад, азоту або суміші азоту та водню, це дасть вам додаткові гарантії якості діагностики та обслуговування, а також вбереже від можливих витрат на повторну заправку. Це, до речі, актуально й для обслуговування систем на R134a.

Компанія  Bosch  пропонує високотехнологічні,  ефективні  та надійні установки для обслуговування систем AC. Широка модельна лінійка для холодоагентів R134a і R1234yf дозволить СТО підібрати установку під власні потреби, завантаження та бюджет.

Флагман у новій лінійці установок Bosch – ACS 753 (для R134a) і ACS 763 (для R1234yf) має наступні характеристики та функції:

 • Повністю автоматична установка
 • Ступінь відкачування холодоагенту: збереження 99% (глибоке відкачування)
 • Висока точність заправки: 15 грам
 • 2-ступінчастий вакуумний насос 170 л / хв, швидке вакуумування
 • Бак для холодоагенту: 19,5 кг
 • Окреме  впорскування  мастил PAG / POE (для гібридних і електромобілів)
 • Програма промивання системи AC
 • Функція перевірки на герметичність системи формувальним газом (гази N2H2 / N2)
 • Повністю герметична система зберігання мастила PAG і POE
 • Функція дистанційного керування та відстеження робіт з мобільного телефону
 • Вбудований принтер для друку звітів з обслуговування
 • Легкий доступ до внутрішніх компонентів  для  обслуговування установки та онлайн оновлення бази даних

Якщо СТО має невелике або середнє завантаження або вам не потрібна така кількість функцій?

Якщо для вашої СТО такого широкого функціонала буде забагато, тоді радимо звернути увагу на установки ACS 653 та ACS 663. Вони мають всі основні переваги ACS 753 та можуть бути додатково оснащені.

Якщо ж вам потрібна продуктивна та надійна установка, але без функції перевірки герметичності формувальним газом і без відокремленого впорскування PAG/POE, тоді рекомендуємо ACS 611. А для якісного обслуговування з невеликим і середнім завантаженням СТО – ACS 511.

"Сучасна Автомайстерня" № 3 (150) 2021

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony