РекламаCTR2020

Nippon Paint Co LTD – провідний світовий хімічний концерн, якому в різних країнах належить понад 20 заводів з понад 5 тис. співробітників, і який виробляє більше 100 тис. найменувань лако-фарбових виробів. Головний  напрямок діяльності – виробництво покриттів для автомобілів, що застосовуються як для конвеєрного, так і для ремонтного фарбування.

Лідер ринку

Nippon Paint – визнаний лідер в проектуванні і розробці кольорів для різних галузей промисловості, в тому  числі автомобілебудування. Концерн відомий передовими розробками матеріалів і технологічних процесів,  багато з яких проводяться спільно з найбільшими японськими автовиробниками. Серед останніх проектів  подібного плану варто виділити «самовідновлюване» покриття, застосоване на автомобілях Nissan,  завдяки якому незначні сколи й подряпини можуть самостійно затягуватися і зникати. Або ж екологічно  безпечна технологія нанесення антикорозійного ґрунту на зовнішні та внутрішні порожнини, що застосовується на заводах Mazda.

Nippon Paint вже понад 30 років лідирує за обсягами продажів лакофарбової продукції на японському  ринку і є найбільшим японським експортером лакофарбових матеріалів у США і Західну Європу. В Азії матеріали Nippon Paint міцно утримують лідируючі позиції, захопивши близько третини ринку. Розширюючи  сферу своєї діяльності, Nippon Paint докладає значних зусиль для проникнення на ринки країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Латинської Америки та Східної Європи.

В 2019 році авторемонтні лакофарбові матеріали Nippon Paint вперше з’явились і на ринку України. Группа  компаній "Спектр Плюс", яка добре відома багатьом авторемонтним підприємствам як прямий  постачальник широкого продукції світових брендів, відтепер офіційний дистриб'ютор та ексклюзивний постачальник лакофарбових матеріалів Nippon Paint в Україні.

Працюючи як з виробниками лакофарбових матеріалів, так і з постачальниками різноманітного обладнання і матеріалів для відновлення лакофарбових покриттів, Группа компаній "Спектр Плюс", не просто пропонує матеріали, продукти та інструменти, а є носієм передових фарбувальних технологій. Компанія проводить  навчальні тренінги та семінари, здійснює комплексну технічну підтримку своїх замовників.

Якщо працювати – то з кращими

Світова лакофарбова промисловість пропонує велику кількість різних систем авторемонтних лакофарбових  матеріалів. Тому важливо зрозуміти, чому Група компаній "Спектр плюс" обрала співпрацю з Nippon Paint і що від цього отримає український споживач.

Важливо, що на нашому ринку представлена передова система Nax Admila e3, що застосовується на внутрішньому японському ринку і дуже рідко постачається за кордон. (В Китай і країни Південно-Східної  Азії японський виробник поставляє систему матеріалів попереднього покоління.) Наші авторемонтники   отримують матеріали відмінної якості, з широкими технологічними можливостями. Їх позиціонують як топ-систему для дилерських станцій, що обслуговують японські автомобілі не старше 7 років.

Назва системи продуктів включає в себе «e3», що відображає взаємну синергію (взаємне підсилення, простіше кажучи, 2 + 2 = 5) властивостей, які позначаються трьома буквами «e»:

Exciting,  Easy,  Ecology (з англ.. - захоплюючий, легкий, екологічний).

Exciting – це чудові властивості системи, найвища покривна здатність і відмінна точність підбору кольору.

Easy – легкість в нанесенні: зручно, швидко, економічно.

Ecology – максимально дбайливе ставлення до навколишнього середовища.

Опис системи

Асортимент Nax Admila e3 – дійсно величезний. Серед величезного переліку ґрунтів і лаків для нашого ринку були обрані ті, які, на думку українських фахівців Спектр Плюс та експертів Nippon Paint, найкращим чином підійдуть для використання в наших умовах.

Відібрані матеріали було протестовано на ряді сервісних станцій і за всіма параметрами отримано хороші результати.

Асортимент Nax Admila e3 складається з базового покриття, документації для підбору кольору, ґрунтів,  лаків, спеціалізованих матеріалів для нанесення на пластмасові деталі та деяких допоміжних продуктів.

Базове покриття Nax Admila e3 застосовується в якості першого шару, що містить пігменти двошарових  покриттів типу «база + лак». До складу базового покриття входять: пігменти nax Admila e3 Tinting base,  перламутрові пігменти nax Multi Mica Base, активатор-розбавлювач nax STABI MAX, добавка nax Admila Graduator, активатор-розбавлювач для бази nax Admila Activator, добавка nax Admila 281 Adjusting Clear, а  також ряд інших продуктів, що можуть входити до складу формул або в ряді випадків використовуватися  як самостійні продукти.

Покриття розроблено із застосуванням технологій, які за японськими мірками визначаються як сучасні і   високотехнологічні. В результаті фарба є екологічно чистою, надзвичайно простою в застосуванні,  довговічною, має дуже високу покривну здатність, швидка і зручна в роботі, дозволяє легко контролювати процес нанесення.

Кількість пігментів дуже велика: 67 кольорів типу «солід»,  22 «металіки», 42 «перламутри». Крім того, в   асортименті присутні пігменти з низькою концентрацією, які дозволяють знизити ймовірність помилки в  кольорі при приготуванні невеликої кількості фарби. Такий набір пігментів дає можливість найбільш точно  підібрати колір,що дозволяє фарбувати «в стик», а також готувати дуже малі порції фарби, починаючи з 50 грамів.

Для приготування базового покриття до нанесення можна використовувати звичайний розчинник або активатори-розбавлювачі nax STABI. Використання активаторів ще більше знижує кількість шарів,   підвищує покривну здатність і зменшує викиди летючих речовин. Активатор-розбавлювач nax STABI має чотири версії – швидкий, стандартний, повільний і дуже повільний, які використовують при різних температурах робочого приміщення.

Система підбору кольору

Система підбору складається з електронних ваг,   електронної бази даних, колірних карт і зразків з  нанесеним кольором. Ваги обладнано лазерним сканером для зчитування штрих-кодів з колірної документації, що, безумовно, полегшує роботу колориста.

Електронні ваги – це не просто ваги. Вони призначені для змішування формул фарби і підготовки робочої суміші RFU (ready for use – готове до використання). Можливості ваг дозволяють приготувати робочу  суміш для усього спектра використовуваних    лакофарбових матеріалів з урахуванням заданих  оператором або закладених в пам'ять співвідношень змішування продуктів. Електронна база даних  зберігається в пам'яті ваг, її оновлення проводиться  щоквартально. Передбачена можливість отримувати  необхідні формули через Інтернет і вводити їх в  пам'ять ваг.

Кольорові карти і зразки кольорів виконані шляхом реального нанесення (за допомогою фарбопульта) фарб Nax Admila e3. На кожному зразку є штрих-код для передачі інформації на ваги і рецептура колірної формули. Колірна документація скомпонована за    маркам автомобілів. Зразки кольорів дозволяють   користуватися не тільки «фірмовими» вагами, але і звичайними електронними. Для фахівців хочемо  зазначити, що наприклад, колор бокс містить 11 варіантів тільки одного кольору toy1c0. Це дає можливість колористу швидко і без значних витрат по часу підібрати правильний колір.

На кожній сторінці є інформація, що дозволяє розрахувати і приготувати потрібну кількість фарби, використовуючи найпростіше обладнання: звичайні ваги і калькулятор.

Зрозуміло, що пам'ять ваг не безмежна, тому кольори автомобілів, що випускалися до 1999 року, винесено в окремий клас. Їх можна приготувати за допомогою «бази» попереднього покоління.

Базове покриття на водній основі

В асортименті матеріалів є система базового покриття на водній  основі nax o-de base, що включає в себе  весь перелік продуктів, необхідних для авторемонту. Система підбору кольору аналогічна тій, що  застосовується в системі Nax Admila e3.

Особливості японських кольорів

Сьогодні майже всі, хто працює в секторі авторефінішу стикалися з такими особливостями на прикладі  кольору MAZDA 46V.

Ми  впевнені, що з часом кольорів з такими спецефектами буде тільки додаватися. Те, що у європейських  виробників викликає головний біль, для Nax Admila e3 не проблема. В цій системі підбору – це звичайна  формула (звичайна для фахівців).

Особливості японського ремонту лакофарбових покриттів

 • Температура  робочої  зони.  Економні японці не гріють нічого зайвого, тож в робочій зоні більшості японських автосервісів температура повітря взимку перебуває в межах 12-14°С.  Тим не менше, навіть при такій низькій температурі матеріали прекрасно працюють (добре наносяться, не втрачають в'язкості, а властивості отриманого покриття нічим не відрізняються від виконаного при більш комфортних умовах). Застосувавши певну комбінацію «розчинник-затверджувач» можна починати працювати з цими матеріалами, починаючи з + 5°С. Звісно, що не варто спеціально охолоджувати робоче приміщення до таких низьких температур, але проаналізувати і оптимізувати витрати на опалення та нагрівання фарбувально-сушильних камерах все ж не завадить.
 • Тиск повітря в фарбопульті. Результатом виконаної фахівцями Nippon Paint оптимізації   всіх технологічних процесів ремонту лакофарбового покриття стали особливі технічні характеристики продуктів, що входять в систему Nax Admila e3. Вони прекрасно наносяться при робочому тиску на вході в фарбувальний пістолет всього 1,5-2 атм. замість 2,5-3,5 атм.  Причому в усіх випадках використовується традиційне сопло діаметром 1,3-1,4 мм. При цьому розлив продукту чудовий, запилення – мінімальне, а коефіцієнт переносу (визначає, скільки фарби потрапить безпосередньо на сам виріб) незвично високий. Додайте до повноти картини економічний ефект, одержаний при використанні компресорної станції на «полегшених»  режимах, і стане цілком зрозумілою ще одна перевага цих матеріалів.
 • Пріоритет за ваговими співвідношеннями. Особливість Nax Admila e3, як і більшості інших японських систем, в тому, що при приготуванні готових до нанесення матеріалів (RFU) використовують вагові  співвідношення, а об'ємні частки не застосовують взагалі. На електронних вагах змішують не тільки колірні формули, але навіть лаки і ґрунти. Цей метод практично повністю виключає помилки «недоливу-переливу» і знову ж таки дозволяє економити дорогий продукт, який потрапляє у відходи, коли доводиться протирати серветкою або промивати використану лінійку.
 • Простота по-японськи. В Японії частіше купують автомобілі звичайних кольорів. Переважна більшість   машин, що зустрічаються на вулицях і дорогах країни, пофарбовані «солідами» або сірими «металіками». Складних «перламутрів» зовсім мало – такими фарбами покривають або дуже дорогі автомобілі, або машини, призначені для експорту в США чи Європу. Проте, Nax Admila e3 надає найширші можливості для приготування складних «металіків» і «перламутрів».
 • Будь-який матеріал може стати еластичним. Еластичність будь-якого матеріалу на акриловій основі  можна збільшити, використовуючи спеціальний затверджувач Bumper Hardener.
 • Нові формули за кілька хвилин. Нові формули переносять в пам'ять ваг за допомогою штрих-коду, який легко можна отримати через Інтернет.

Група компаній СПЕКТР ПЛЮС
м. Київ, пр-т. Науки, 33-А
(044) 206-72-70,
(050) 448-74-10
www.usp-automotive.com.ua
www.spektr-plus.com.ua

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 1

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 1
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony