РекламаBilstein NY

Стабілізатор підвіски є складовою частиною підвіски і з‘єднує вузли підвіски з компонентами кузову автомобіля. Багато автомобілів обладнано стабілізатором підвіски на передній осі, а деякі – також стабілізатором на задній осі.

Стійки стабілізатора встановлюють на легкові автомобілі вже протягом багатьох десятирічь, і за цей час вони практично не змінилися. Стабілізатор (або стабілізатор поперечної стійкості) мало відомий багатьом автомобілістам, хоча цей компонент відіграє важливу роль у забезпеченні безпечної та комфортної подорожі.

Пояснення просте: без стабілізатора автомобіль перекинувся би під час повороту, а комфорт водіння значно погіршився би навіть під час руху вперед. Як правило, будь-які звуки стукоту із зони підвіски можуть вказувати на несправність в роботі стабілізатора.

Усунення несправності або пошкодження стійки стабілізатора є переважно недорогим. Це пояснюється відносно низькою вартістю матеріалів та простотою установки. Але будьте обережні: якщо пошкоджено стійку стабілізатора – автомобіль ні в якому разі не слід переміщувати. Ця несправність підвищує ризик того, що під час руху можна втратити контроль над автомобілем, і автомобіль може перекинутися.

Конструкція та фунуціонал
Система стабілізації також складається з інших компонентів, таких як тяги стабілізатора та втулки стабілізатора.

Стійка стабілізатора переважно монтується на підрамнику та на гумових підшипниках. Тяги стабілізатора з‘єднують стабілізатор із стійкою підвіски або з важелями підвіски. Спеціальні кульові з‘єднання на тягах стабілізатора забезпечують необхідну свободу руху, щоб стабілізатор бездоганно виконував свою роботу.

Коли колесо змінює своє положення і напрям, кручення стабілізатора забезпечує, що інше колесо також піднімається і так само знижується при поверненні в початкове положення. Це запобігає надмірному коченню (бічному розхитуванні) кузова при поворотах.

Якщо обидва колеса одночасно змінюють своє положення і напрям, стійка стабілізатора не задіяна.

Ознаки несправностей
У разі несправності або пошкодження системи, під час руху по нерівностях або вибоїнах у підвісці часто виникає гучний стукіт. Це в основному викликано зношеними втулками або дефектними кульовими з‘єднаннями на тягах стабілізатора.

У випадку зношених втулок, зазвичай має місце непередбачуваний вільний рух між втулкою та стабілізатором, і стабілізатор починає грюкати об втулки під час руху та поверненні у початкове положення.

Зазвичай тяга стабілізатора обладнана кульовими з‘єднаннями, які захищені гумовими пильовиками від бризків води та зовнішнього впливу. Вони також змащені спеціальною змазкою, щоб максимально зменшити тертя під час руху. Але пошкодження пильовика або відповідного ущільнювача може трапитись будь-якого моменту. Це призводить до потрапляння води і надзвичайно швидкому зношуванню. Наслідками цього є надмірне тертя у з‘єднанні, що призводить до вищезгаданих звуків.

Під час заміни тяги стабілізатора завжди слід забезпечити коректне значення моменту затягування під час монтажу. Інакше кульове з‘єднання може пошкодитися, передчасно зноситися або навіть зламатися.

Більше інформації ви можете знайти тут: www.swag.de

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony