Рекламаbilstein video 2022

Нові продукти

Шини

Варто знати

9 днів тому  11.05.2022, ~ Administrator   

У компанії Yokohama Rubber повідомили подробиці щодо своїх розробок у сфері контролю зносу. Днями представники бренду повідомили про те, що робота над покришками, що мають спеціальні датчики у своїй конструкції, успішно просувається. Це дозволить автовласникам без зайвих проблем своєчасно змінювати шини або виконувати їхню ротацію.

Нові можливості покришок Yokohama

Спільно з компанією Alps Alpine Co. Ltd один з провідних шиновиробників Yokohama розробляє технологію, що допомагає більш зручно відстежувати стан шин та процес їхнього зносу для своєчасної заміни або ротації покришок. Ця технологія полягає у використанні датчиків, розташованих на внутрішній поверхні покришки, та аналіз хвильових сигналів, які вони створюють.

Одна з переваг технології – віддалене відстеження стану зношування. Розробники анонсували, що стежити за станом покришок можна за допомогою спеціальної хмари, що дуже зручно, до того ж екологічно та безпечно.

Як відомо, компанія вже має схоже рішення для вантажівок та автобусів. Модель HiTES4 здатна вимірювати та контролювати тиск повітря в шинах та внутрішню температуру повітря. Четверте покоління цих шин передає дані на смартфон. Схожі результати очікують і від нової технології контролю зношування.

Особливості технології SensorTire

Декількома місяцями раніше компанія Yokohama вже заявила про створення своїми інженерами нових технологій з використанням інноваційного датчика для дистанційного контролю зносу покришок. У лютому 2022 року про технологію SensorTire говорили у контексті розробки шин для легкових автомобілів майбутнього. Сьогодні це вже практично готова модель, яка має пройти низку досліджень та випробувань перед тим, як її впровадять у готові продукти.

Технологія SensorTire полягає у наступному: датчик, розташований на внутрішній частині покришки, зчитує важливу інформацію про стан гуми та протектора, та віддалено передає хвильовий сигнал. Передбачається, що на підставі отриманих даних про зміни шини та різниці між покришкою у новому та зношеному стані автовласнику буде своєчасно повідомлено про необхідність заміни.

Розробники називають такі переваги цієї інновації:

 • безпека – датчики не дозволять пропустити момент, коли знос стає критичним і може негативно вплинути на роботу покришок;
 • екологічність: своєчасна ротація покришок підвищує їх експлуатаційний ресурс, позитивно впливаючи на стан довкілля;
 • зручність використання: автовласник мінімально залучений до контролю зносу.

Як повідомляють Yokohama, розумні покришки з використанням технології SensorTire з'являться на ринку вже в 2023 році. Поки невідомо, чи це будуть літні шини, чи призначені для всесезонного використання. Повідомляють лише, що першими випустять модель легкових автомобілів. Водночас можливості створення інноваційних покришок зараз активно вивчаються: разом із партнерами японський виробник планує розробити рішення, що дозволяють за допомогою шин отримувати необхідні картографічні дані, інформацію про погодні та дорожні умови. Це має допомогти своєчасно та більш ефективно планувати маршрут, підвищувати безпеку та продуктивність руху.

infoshina.com.ua

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony