РекламаCTR2020

Нові продукти

Шини

Варто знати

Інше

Поговоримо

6 днів тому  30.06.2020, ~ Administrator   

Безпілотні автомобілі, яким необхідно визначати дорожні умови без участі людини, ставлять відповідні вимоги до шин. Експерт компанії Nokian Tyres вважає, що “розумні” шини з під’єднаними до них датчиками стануть звичним явищем максимум через п’ять років.

Автоматизація дорожнього руху бурхливо розвивається та ставить нові вимоги до шин. Коли авто не контролюється людиною, необхідно забезпечити самостійне спостереження за дорожніми умовами, наприклад через датчики, встановлені на шинах. До старих і добре знайомих характеристик безпеки, таких як зчеплення на льоду та протидія акваплануванню, додається технологія, яка продукує дані в режимі реального часу.

– Якщо автомобіль не має водія, який би перевірив стан шин, безпеку потрібно виміряти іншим способом, - каже Міка Пенттіля, керівник відділу цифрових технологій компанії Nokian Tyres.

Коли отримана з шин інформація поєднується з даними, наприклад, про погоду, бортова інформаційна система автомобіля може сформувати уявлення про існуючі дорожні умови та відповідно регулювати водіння. Датчики на шинах можуть відслідковувати зношеність шини, тиск та температуру всередині шини. Підвищення температури всередині шини може бути однією з ранніх ознак пошкодження, що дозволить вирішити проблему до того, як вона спричинить небезпечну ситуацію на дорозі.

– Яким би «розумним» не був ваш автомобіль, шини є єдиною ланкою безпосередньо між автомобілем та дорогою, - говорить Юкка Касі, старший віце-президент з продуктів та маркетингу компанії Nokian Tyres.

Шини повідомлять вам, коли потребуватимуть заміни

“Розумні” шини також дають поштовх новим моделям обслуговування шин, які можливо застосовувати навіть до появи роботизованих автомобілів на вулицях.

– У майбутньому шини також будуть зношуватися та потребувати заміни. Однак купівля нового комплекту шин може стати більш легкою та непомітною, - каже Пенттіля.

Холодильники майбутнього будуть знати, коли у вас закінчується молоко, і зможуть замовити його у магазині. Те саме можна робити і з шинами. У випадку зношування шини датчики зможуть повідомити про це точку з продажу шин. Вам зможуть доставити новий комплект або ж відразу встановити його на автомобіль. Однак, за словами Юкки Касі, перший крок - повідомити водія про зношеність шин.

– Шина зможе передати дані про знос бортовій інформаційній системі, яка повідомить водієві, що шини можна безпечно використовувати протягом наступних трьох місяців. Водночас система повідомить про необхідність зв’язатися з найближчим продавцем шин та надасть його контактну інформацію. Це схоже на те, як сучасні автомобілі можуть сповістити водія про недостатні запаси пального і надати маршрут до найближчої станції обслуговування.

Профілактичне обслуговування стає особливо важливим в умовах зростання популярності спільного користування автомобілем, тим паче коли автомобілі почнуть управлятися автономно. Завдяки цьому пасажири точно не опиняться у скрутному становищі.

“Розумні” шини з’являться до появи роботизованих автомобілів

Хоча основна революція ще триває, різноманітні датчики та рішення для “розумних” шин вже доступні. Датчики тиску в шинах (TPMS) вже добре знайомі споживачам, проте досконаліші технології поки що доступні лише для професійного використання. Наприклад, концепція Nokian Tyres Intuitu для сільськогосподарських шин та шин для важкої техніки поєднує в собі вбудовані датчики та мобільний додаток для збору даних.

Однак, Юкка Касі вважає, що такі рішення як Intuitu, стануть звичним явищем – навіть до того, як ми побачимо безпілотні автомобілі на дорогах.

– “Розумні” шини спершу стануть розповсюдженими серед електрокарів, оскільки ті мають шини великого розміру та багато датчиків, пов’язаних з шинами. Це станеться приблизно за п’ять років, - резюмує Касі.

Довідка про компанію:
Nokian Tyres розробляє та виробляє шини преміум-класу для людей, які цінують безпеку та стабільність. Натхненні нашою скандинавською спадщиною, ми створюємо інноваційні продукти для легкових, вантажних автомобілів і важкої техніки, які забезпечать вам спокій за будь-яких умов. Наша мережа шинних центрів Vianor спеціалізується на сервісному обслуговуванні автомобілів і сервісі шин. У 2019 році чистий обсяг продажів компанії склав 1,6 мільярда євро, а число працівників - близько 4700 чоловік. Акції Nokian Tyres котируються на фондовій біржі Nasdaq в Гельсінкі.

Детальну інформацію про компанію Nokian Tyres та шини Nokian ви знайдете на сайті: www.nokiantyres.ua, а також читайте наші новини на наших сторінках в соціальних мережах:
http://facebook.com/NokianTyresUkraine
https://instagram.com/nokiantyresua

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony