Реклама
febi car 2019

Автофарбування і кузовний ремонт

Варто знати

8 місяців тому  21.06.2018, ~ Administrator   

Ще із 90-х років минулого століття багато малярів пам’ятають матеріали під назвою GoldCar. Цей бренд, завдяки широкому асортименту та якості, у своєму сегменті створював на ринку потужну конкуренцію іншим лакофарбовим матеріалам. Тоді здавалося, що кращих продуктів для малярства вже не буде, хоча у них існували певні несумісності у технічних властивостях.

Наприклад, якщо матеріал добре обробляється, то погано наноситься на поверхню; якщо шпаклівка якісна за консистенцією й добре наноситься, то чомусь «просідає» й утворює порожнини. Довгий час на ринку спостерігалась повільна еволюція у вдосконаленні лакофарбових матеріалів. І якщо продукт покращували в одному аспекті, то одночасно він щось втрачав у іншому. Ця проблема стосувалася всіх матеріалів, що були на ринку.

Але все ж таки технологічна революція відбулась. У 2008 році, завдяки співпраці фахівців німецької фірми VOSSCHEMIE, яка є лідером в Європі з виготовлення сировини для матеріалів, призначених до автомобільного ремонту, та провідних хіміків Польщі з компанії «САР» (Сhemical Аlliance Рoland), у виробництві авторемонтних матеріалів таки вдалось здійснити революцію.

Під керівництвом президента фірми САР, який у минулому й сам працював маляром на заводі BMW, фахівці втілили мрії малярів у продуктах під назвою GoldCar+. Нову продукцію почали виготовляти на найновішому заводі в Європі з використанням новітнього обладнання, без якого, як кажуть виробники, було б неможливо виготовити продукт настільки високої якості. Матеріали бренду GoldCar+ сьогодні займають на ринку перше місце у співвідношенні ціна-якісь та впевнено конкурують в преміум сегменті.

Окрім того, «САР» також володіє цілим рядом патентів стосовно виробництва й інших лакофарбувальних матеріалів, а одним із цих свідоцтв є патент на виробництво антикорозійної шпаклівки. Цей авторемонтний матеріал виготовлено з метою, щоб замінити застосування епоксидного ґрунту на «голому» металі в місцях ремонту, в тому числі й на кольорових металах.

Лабораторні дослідження показали, що шпаклівка Fill & FEIN Red Protector перевищує показники епоксидного ґрунту. Використання цього матеріалу здешевлює та пришвидшує робочий процес, адже непотрібно витрачати час на розчинення епоксидного ґрунту, обклеювати сусідні деталі. Грунтуванням автомайстер за один раз створює антикорозійний шар і заповнює вм’ятини. Шпаклівка має дуже добру адгезію до будь-яких типів поверхні, в тому числі й на оцинкованій поверхні, окрім пластиків.

Приємним сюрпризом для малярів стала шпаклівка зі скловолокном Glas & Soft. Тепер вона наноситься практично без структури та порожнин, а шліфувати її, як й інші шпаклівки з цієї лінійки, можна абразивом, починаючи від Р150. При цьому з початку шліфування Glas & Soft не заклеює абразив, на відміну від конкурентних шпаклівок, висихає на 20% швидше, час нанесення збільшився з 5 до 7 хвилин, тобто на 40% довше. Фактично шпаклівку Glas & Soft можна моделювати аж до висихання, при цьому вона не тягнеться за шпателем. То ж, без сумніву, це революційний продукт для багатьох автомалярів.

Аналогічні властивості мають й інші шпаклівки у цій лінійці. Теж важливо, що всі вони одинакові за шкалою твердості під час шліфування, що дає можливість вишліфувати, наприклад, наповнюючу та скловолокнисту шпаклівки одночасно, і при цьому отримати ідеально рівну, гладку поверхню.

Новинкою також стала легка скловолокниста шпаклівка Glas & Ultra Light, яку можна наносити навіть товстими шарами. При цьому у висушеному матеріалі відсутні бульбашки повітря, а його застосування унеможливить утворення переходів між шпаклівкою та ремонтованою поверхнею. Glas & Ultra Light можна використовувати як універсальну шпаклівку від початку і до кінця ремонту. Приємністю стала й кольорова гама шпаклівок, які мають синє, голубе, яскраво-жовте, червоне забарвлення. Коли технологи фірми «Автоколор» поцікавилися, навіщо для шпаклівки стільки різнокольорових відтінків, то почули відповідь від президента фірми «САР»: «Я знаю, в яких сірих умовах працює маляр – сірий комбінезон, сіра підлога, сірі стіни, ґрунт, шпаклівка... Я просто вирішив розмалювати це сіре життя». Який ще матеріал на ринку створений маляром для маляра?

У вересні 2014 року виробник презентував ще два унікальні продукти, на які європейський (та і український) ринок чекав кілька років. Мова про шпаклівку для пластиків, яка за еластичністю практично не поступається деталям із пластмас та характеризується унікальною адгезією не тільки на пластмасі, але й на всіх типах металу: алюміній, сталь, цинк. Шпаклівка Multi 3d – це перша на ринку спеціальна маса, яка не зменшується в об’ємі під час висихання.

У зазначеній лінійці лакофарбових матеріалів є також ґрунти та лаки. Виготовлені на основі нових модифікованих смол, вони не потребують додавання розчинника для отримання робочої густини, розбавляються тільки затверджувачем і при цьому мають приблизно 70% сухого залишку та відповідають класу UHS. Відсутність розчинників у ґрунтах, в тому числі й «мокрий по мокрому», виключають утворення деяких дефектів покриття у вигляді «підварювання», підняття країв ЛФП, утворення, так званих, «ореолів» у місцях, де прошліфовані, можливо навіть й кілька шарів лакофарбових покриттів. Також значно зменшився ризик просідання матеріалу внаслідок повільного випаровування неякісних розчинників, які додають майстри до аналогічних продуктів.

Акриловий ґрунт «170» – це стандартний наповнювач, товщина нанесення якого може сягати 220-240 мкм.

Акриловий ґрунт «300» наноситься пістолетом із форсункою 1,8-2,5 мм, а товщина шарів становить 300-360 мкм. Оскільки рідка шпаклівка виготовлена на поліестеровій смолі, то її необхідно переґрунтувати (ізолювати) після шліфування акриловим ґрунтом, який знову ж таки шліфують, а далі наносять фарбу. У випадку із ґрунтом «300» достатньо одного нанесення, одного шліфування і одного фарбування.

Акриловий ґрунт «WET ON WET» (мокрий по мокрому) призначений для ремонту нових або легко пошкоджених елементів, характеризується добрим наповненням, відмінно розтікається, може забарвлюватись пігментами в кількості 5%.

Лаки
Лінійка має три види лаків UHS із сухим залишком приблизно 70%.

1. JET – швидкий лак з відмінним блиском, призначений або для часткового фарбування, або максимум для 5 елементів. Час висихання 4 години при температурі 20°С або 15 хвилин при температурі 60°С.

2. KOMBI – універсальний лак з хорошими оптичними властивостями, можна застосовувати для повного перефарбування. Час висихання при температурі 20°С становить 8 годин або 30 хвилин при температурі 60°С.

3. PREMIUM – стійкий лак, призначений для ремонту автомобілів відповідного класу. Характеризується надзвичайним блиском та прозорістю, стійкий до подряпин. Необхідне обов’язкове сушіння в камері при температурі 60°С впродовж 30 хвилин. Якщо виникне необхідність полірування, тоді це краще зробити впродовж 72 годин.

Зазначені лаки наносяться пістолетом із форсункою 1,2-1,3 мм у 1,5-2 шари, максимальне додавання розчинника становить 10%. До всіх лаків можна застосовувати інфрачервоне сушіння впродовж 12-15 хвилин.

Обезжирювачі
SC-70. Органічний обезжирювач на основі очищених бензинів, має приємний запах парфум. Рецептура дає можливість обезжирювачу знаходитись на поверхні елементу тривалий час, що гарантує добре розчинення та усунення різних забруднень, які утворилися на ремонтованій поверхні, в тому числі соляно-піскової суміші, якою посипають дороги.

SC-100. Обезжирювач, створений на основі спирту. Добре змиває бруд та солі з ремонтованого елементу (особливо в зимовий період, коли дороги всипані соляно-пісковою сумішшю). Має антистатичну дію, дуже добре підходить для миття пластиків (бамперів).

До незаґрунтованих пластикових деталей можна застосовувати відразу обидва типи обезжирювачів – SC-70 та SC-100.

 

Олег Головатий
технічний директор
ПП "Автоколор"

Львів, вул. Зелена 253
+38032 2405422
+38067 6731672

Київ, Залізничне шосе 33
+38044 5289944

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony