Рекламаbilstein video

Автофарбування і кузовний ремонт

Варто знати

9 місяців тому  28.08.2018, ~ Administrator   

Ринок авторемонтних фарб постійно повинен встигати за автовиробниками, новими технологіями, все більшим об’ємом даних для обробки – це справжні перегони з часом. Постійно з’являються нові відтінки, збільшуючи тим самим базу кольорів в рецептурних програмах.

Сучасну систему підбору кольору важко уявити без спектрофотометру, який в багатьох випадках може навіть замінити колориста чи полегшити його працю. Очевидно, що спектрофотометр допоможе колористу лише тоді, коли виконано дві умови: лакофарбове покриття містить стабільні компоненти, а спектрофотометр має функцію корекції рецептури.

Що стосується стабільності пігментів, то здавна відомо, що вони становлять фундамент системи, а функція дофарбування постійно вдосконалюється. Від неї залежить, чи даний колір буде правильно підібраний. Кількість кутів, під якими спектрофотометр виміряє колір теж має значення. Необхідний мінімум – вимірювання під п’ятьма кутами. На допомогу також приходять нові технології, такі як рецептурна програма "в хмарі", до якої ми маємо доступ з комп’ютера, планшету чи смартфона, незалежно від операційної системи. Такі рішення значно полегшують роботу, дозволяють вимірювати колір спектрофотометром й висилати за допомогою додатку результат (розрахований функцією дофарбування) в будь-яке місце на планеті. Компанія Multichem в даний час проводить бета-тестування такого рішення і прикладає чимало зусиль, щоб як найшвидше зробити його доступним бізнес-партнерам. Спектрофотометри – дуже корис ні прилади, особливо в руках досвідченого колориста, а їх зараз знайти все важче.

Консервативна мода
Білий колір надалі займає першість серед популярних кольорів автомобілів на всіх ринках світу. Дана тенденція утримується протягом декількох років й стосується всіх сегментів автомобілів, включаючи клас люкс. Згідно з моєю оцінкою, дана мода швидко пройде, за винятком, можливо, африканських країн та Близького Сходу. Все сильніше відчувається присутність тришарових кольорів з цікавими ефектами, все більше з’являється кольорів з ефектом металік чи перламутру, які для недосвідченого ока виглядають як однорідні. Перламутрове або металічне зерно в таких кольорах майже непомітне, і на перший погляд колір виглядає так, ніби не має візуальних ефектів.Я помічаю також певну зако-номірність. Марки, які вважаються класичними або престижними (Mercedes, BMW, Audi, Lexus, Jaguar) значно менше експериментують з кольорами. В їхньому випадку гамма доступних кольорів більш виважена (звичайно, трапляються винятки, наприклад, яскраво зелений Mercedes SLS).

 

Мета виробників авторемонтних фарб
– забезпечити клієнта рецептурою, яка
ідеально відтворює оригінальний колір автомобіля.

Натомість, деякі марки (наприклад, Kia, Hyundai, Suzuki) не бояться експериментувати й випускають на ринок все більше складних кольорів. Майбутнє виглядає дуже кольоровим, й ми ще не раз будемо здивовані ефектами, як автомобіль змінює колір під впливом напруги, яка проходить через кузов.

Ціль залишається без змін
Основна ціль виробників авторемонтних фарб – забезпечити клієнта рецептурою, яка ідеально копіює оригінальний колір автомобіля. Дане завдання з кожним роком стає все важчим. Є навіть такі автомобілі, про які, незважаючи на невеликий час на ринку, ходять легенди про важкість підбору кольору. Я маю на увазі червоний тришаровий колір, який зустрічається на автомобілях Renault (NNP) й Mazda (41V). Дані кольори настільки важко відтворити, що перекупники, які займаються привозом й ремонтом автомобілів, не хочуть зв‘язуватися з автомобілями цього кольору. На нещастя для виробників авторемонтних фарб, червоний перламутр (особливо тришаровий) знову стає дуже модним і виробники повертають його в свою гамму кольорів. Дана тенденція досить помітна на американському ринку (Ford USA, GM, Chrysler). Крім білого, цей колір сьогодні найкраще продається, автомобіль в такому кольорі виглядає дуже елегантно, наприклад, великий пікап Ford F150. На мою думку, червоний тришаровий перламутр – колір, який робить сьогодні найбільший виклик виробникам авторемонтних фарб.

Труднощі з відтворенням кольорів виникають також через сам процес нанесення, і якщо його проводити невідповідно до технології виробника, то підібрати покриття практично неможливо.

Фантазія автовиробників необмежена, а виробникам авторемонтних фарб залишається все менше часу на відтворення кольорів, щоб забезпечити клієнтам все більш передові системи їх підбору.

журнал "Сучасна Автомайстерня", № 4(121)2018

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony