РекламаCTR2020

Компанія ZF Aftermarket є підрозділом концерну ZF , який відповідає саме за вторинний ринок, а також за спілкування з автомайстернями. Втім, у концерні не стали йти шляхом інших виробників та створювати окремий портал. Більшість корисної для СТО інформації доступна на однойменному сайті. (Огляд інформаційних сервісів для автомайстрів (ч.5): MS Motorservice)

Коротка історична довідка
Компанію ZF було засновано у 1915 р., причому назва – це абревіатура від слів «Zahnrad Fabrik», що перекладається як «завод шестерень». Цікаво, що до автомобілів виробник перейшов вимушено – після поразки у війні німцям заборонили будувати літаки та дирижаблі, до яких і виробляли запчастини у ZF. Але успіхи у новому сегменті прийшли швидко – інженерам компанії вдавалось постійно створювати нові та ефективні конструкції коробок передач.

Починаючи з 80-их років ZF починає політику поглинань – придбали Lemfoerder та Sachs (а ті раніше придбали Boge). А останнім часом ще й TRW та Wabco. Ці угоди пояснюються тим, що в ZF вирішили приділити велику увагу розробкам технологій безпілотного керування та систем допомоги водіям.

Інший важливий напрям роботи концерну – розробка рішень для автовиробників та виробництво запчастин на конвеєр. Велика кількість запчастин під брендами Lemfoerder та Sachs постачається одночасно і для збірки автомобілів, і на вторинний ринок.

Наразі у концерні працює близько 146 000 співробітників у 230 підрозділах та в 40 країнах світу. Одна з них – Україна, де давно та ефективно працює представництво концерну.

Про сайт
Більшість інформації щодо вторинного ринку сконцентрована на сайті ZF Aftermarket – aftermarket.zf.com. Сайт має багато мовних версій, в тому числі російською, що спрощує його використання. Окрім цього ресурсу є ще декілька, де можна брати цікаву інформацію. І ми про них також розкажемо.

Цікаво, що на сайті є можливість зареєструватись та отримати більш розширені можливості, але процедура реєстрації досить складна, на відміну від інших сайтів. По-перше, вимагається дуже багато інформації про вас та ваш бізнес. По-друге, перевірка ваших даних може тривати декілька тижнів. По-третє, власне автору цієї статті відмовили в реєстрації, мотивувавши це тим, що «Доступ до закритої частини порталу ZF Aftermarket надається тільки сертифікованим партнерам. Якщо вам потрібна консультація по продукції або ви хочете придбати запасні частини наших торгових марок, зверніться, будь ласка, до наших офіційних дилерів, яких можна знайти на сайті: https://www.zf.com/locations-network». Це означає, що зареєструватись та мати доступ до цієї частини сайту можуть лише імпортери та сервісні партнери. Втім, здається, відсутність реєстрації не сильно обмежує можливості доступу до інформації.

Також потрібно сказати, що сайт має дуже розгалужену структуру сторінок, які постійно перетинаються та ведуть одна на одну з різних місць. Важливо знати, що в головному меню є розділи в залежності від типу транспортного засобу. І в цих розділах вся інформація по цій категорії – типи продукції, ноу-хау, технічна інформація, тощо. Ми будемо описувати ці підрозділи, не зупиняючись на типах транспортних засобів, тому що в загальному вся інформація згрупована за єдиним принципом.

Блок «Технічна інформація»
На плашці головного меню є кнопка «Технічна інформація». І це підрозділ з текстово-фотографічними інструкціями по різних напрямках.

По-перше, це освітній контент. Наприклад, поради при втраті герметичності амортизаторів, інструкція по заміні вижимного підшипника, або текст про те, як міняти оливу в коробці передач.

По-друге, це інформація про продукцію. Останні три тексти – про різні типи гальмівної рідини.

Ну і по-третє, що нас цікавить найбільше, це інструкції з монтажу та установки. І тут є дуже специфічна інформація – чому шумить мотор з двохмасовим маховиком зчеплення, як самоцентруються роз'єднувачі і центральні муфти зчеплення, як правильно маркувати положення установки диску зчеплення, тощо.

Всі матеріали супроводжуються досить детальними фотографіями, які дозволяють зрозуміти всю специфіку.

Невеличкий лайфхак для цього розділу – якщо не можете знайти потрібні матеріали російською, то пошукайте іншими мовами. В принципі, можливості того ж гугл-перекладача дозволяють перекласти будь-який текст та зрозуміти ключові моменти, коли ви розбираєтеся в предметі. Причому для цього не потрібно навіть перемикати мовні версії – просто потрібно перейти в підрозділ «Ноу-Хау» в меню з категоріями транспортних засобів.

Блок «Каталоги»
Ще один досить корисний підрозділ сайту, посилання на який розміщено справа на екрані в окремому підменю.

ZF зручно зібрала на одній сторінці посилання на всі свої каталоги. Поперше, це мобільний додаток ZF Part Finder для Android та iOS. По-друге, посилання на всім відомий онлайн-каталог WebCat, де зберігається повна інформація про всі запчастини. Навіть про те, які запчастини випускались раніше, та на які їх було замінено. По-третє, можна завантажити собі різні каталоги у формі PDF-файлів. Вчетверте, доступ до окремого каталогу SDM з переліком запчастин для коробок передач та мостів (доступний у закритій частині та виключно для партнерів). Вп’яте, окремі онлайнкаталоги для продукції Lemfoerder та TRW. Та наостанок – підрозділ сайту з повною інформацією для правильного вибору оливи та мастильних матеріалів.

Блок «Ноу-Хау»
Також дуже корисний підрозділ з важливою інформацією. У першу чергу, тому що тут дублюється технічна інформація з однойменного розділу, але на всіх мовах, що дозволяє знайти більше цікавих даних.

А в другу чергу тут трохи сховано, але можна знайти, підрозділ «Корисні поради ZF Aftermarket з обслуговування». Для цього потрібно зайти на головну підрозділу транспортної категорії (наприклад, «легкові автомобілі»), і там в підрозділі «Ноу-хау» натиснути на «поради». Якщо ви намагатиметесь зайти сюди з головного меню, то не зможете. Але якщо все робити правильно, то можна обрати поради для тієї категорії, яка вам потрібна (коробки, амортизатори, зчеплення, тощо) і отримати дуже багато корисної інформації.

Наприклад, про амортизатори це: причини протікання, зовнішні пошкодження, огляд, заміна, тощо. І так про всі категорії запчастин, які випускає ZF.

Прес-служба та #insights
За посиланням press.zf.com доступні всі прес-релізи компанії. Тут ви навряд чи знайдете технічну інформацію, але на цьому сайті регулярно публікують всі новини компанії, в тому числі про нові розробки та системи. А про них варто знати, щоб розуміти, до чого готуватись та про що питати на семінарах та тренінгах, які проводять спеціалісти ZF, у тому числі в Україні.

Також на головному сайті zf.com в підрозділі «Блог» доступні інші новини концерну – ще більш короткі, ніж пресрелізи прес-служби, але не менш цікаві з точки зору обізнаності з сучасними технологіями та рішеннями від ZF.

Загальні висновки
Як і багато інших виробників, у ZF вирішили поки не створювати окремого сайту, яким би могли користуватись лише автосервіси та представники сфери Automotive Aftermarket.

Сам по собі сайт aftermarket.zf.com має досить розгалужену структуру і досить багато корисної технічної інформації. Також сайт постійно змінюється та доповнюється, тож на ньому можна регулярно знаходити сюрпризи та нові дані. Тож слідкуйте за його оновленнями та користуйтесь  ноу-хау від провідного німецького виробника.

Євген Пащенко

"Сучасна Автомайстерня" № 11 (137) 2019

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony