Рекламаbilstein video 2022

Nissens NTC

Компанія Nissens активно використовує для онлайн-навчання своїх клієнтів власну платформу Nissens Training Concept, або коротко NTC. Ресурс використовується як для проведення лайв-вебінарів, так і для самостійного навчання. Але про все поступово.

Сьогодні понад половину асортименту Nissens і досі складають радіатори охолодження та кондиціонери. Повний асортимент складається з наступних груп:

 • конденсатори кондиціонера;
 • компресори кондиціонера;
 • вентилятори;
 • осушувачі;
 • радіатори пічки;
 • випарники;
 • радіатори охолодження двигуна;
 • масляні радіатори;
 • віскомуфти вентилятора;
 • розширювальні бачки;
 • електричні водяні насоси;
 • інтеркулери;
 • турбокомпресори;
 • клапани EGR;
 • масляні патрубки турбокомпресорів.

Платформу Nissens T raining Concept виробник запустив у 2015 році. Ціль проекту проста та зрозуміла – зняти просторові та мовні бар'єри та відкрити доступ до знань широкому колу фахівців у всьому світі. На сьогодні на платформі пройшло навчання та підвищило свою кваліфікацію понад 5000 автомеханіків та інших спеціалістів афтермаркету.

Платформа постійно розвивається. Додаються нові функції й можливості, і, звичайно ж, вміст регулярно поповнюється новими модулями. Наприклад, нещодавно була додана інтерактивна гра, пов'язана з системою кондиціонування повітря, як цікава форма поєднання розваги та навчання.

Користування можна почати в будь-який час, у будь-якому місці та з будь-якого пристрою, включаючи телефон, хоча для найкращого сприйняття рекомендується використовувати планшет або комп'ютер. Управління всім контентом платформи, включаючи навчальні модулі та веб-семінари, здійснюється через веб-браузер.

У функціоналі вибору мови українська присутня, але на жаль сайт нашою мовою не перекладено – весь інтерфейс залишається англійською. Тому користуйтесь російською версією або іншими.

Реєстрація
Насправді це не найпростіший крок. Річ у тім, що просто зареєструватись на платформі не можна. Ви маєте або отримати спеціальний лінк, або код з купону для реєстрації. Тому якщо є бажання зареєструватись – вам потрібно звертатись або до вашого постачальника запчастин, або до представ ництва компанії Nissens. Добре, що в Україні воно є.

Сама форма реєстрації не складна – потрібно надати логін, пароль, емейл, ПІБ, місто та країну проживання, назву компанії та обрати сферу діяльності. Після цього може збити з пантелику той факт, що вам на пошту починають приходити з десяток листів з реєстрацією на навчальні курси. Просто не звертайте на них уваги – дочекайтесь листа з підтвердженням реєстрації та після цього починайте користуватись платформою.

Блок “Навчальні курси”
Після першого входу в систему і прийняття політики конфіденційності сайту відповідно до вимог закону ви побачите панель користувача.

На першому екрані відобра-жається ваш середній бал за навчання та кількість отриманих сертифікатів. Також тут зображені всі курси, в яких ви берете участь.

Залежно від отриманого доступу в основних категоріях буде відображатися доступний  вам  вміст,  наприклад навчальні  модулі  або  заплановані вебінари.

Що саме доступно при першій реєстрації на базовому рівні? По-перше, два записані відеовебінари, але на жаль обидва без перекладу – доступні лише англійською мовою. Якщо з цим проблем немає, можна дізнатись актуальну інформацію за двома темами: “Майбутнє холодоагентів – R1234yf, CO2 чи щось інше?” та “Змінні поршневі компресори – що відбувається?” .

У блоці “Доступні для вас курси самостійного навчання” є шість курсів:

 1. Пошук та усунення несправності конденсора (рівень – експерт).
 2. Вступ до системи теплового насоса, гібридні транспортні засоби (рівень – спеціаліст, не русифіковано, доступно англійською).
 3. Конденсор. Основні свідомості (рівень – базовий).
 4. Компресор кондиціонера, монтаж компонентів та діагностика (рівень – експерт).
 5. Турбокомпресор, частина  1  – основні дані (рівень – базовий).
 6. Турбокомпресор, монтаж  на автомобіль (рівень – експерт).

Навчальний модуль є найбільш корисною та найбільш популярною частиною платформи. Тут присутні курси за конкретними темами, пов'язаними з системами та компонентами, що випускає Nissens. Всі курси – це не лише суха текстова теорія, а й відмінна графіка, анімація, фотографії, відео, що допомагає ефективно навчатися.

Всі модулі також доступні в трьох основних тематичних категоріях:

 1. AC (Air-Conditioning) - система кондиціонування автомобіля;
 2. EC (Engine Cooling) - система охолодження двигуна;
 3. EEF  (Engine  Efficiency  and Emission) - системи турбонаддуву та регенерації вихлопних газів.

Курси також розділено на три рівні знань залежно від складності навчання: базовий, спеціаліст, експерт.

Курс, а точніше навігація по його змісту, інтуїтивно зрозумілі. Найголовніше, що знання, які містяться в модулі, передаються простим і доступним  способом,  а  за  допомогою мультимедіа розуміння стає ще простішим. Це важливо, тому що деякі технічні процедури можуть вимагати повернення до інших аспектів (наприклад, основної причину відмови, усунення несправностей) і пов'язаних з ними автомобільних систем. Тому ви можете зручно повернутися до будь-якого вже прочитаного контенту в будь-який час і переглянути його стільки разів, скільки захочете.

Кожен модуль завершується коротким підсумковим тестом, який перевіряє, чи зрозуміли ви найбільш важливу інформацію. Правильні відповіді в межах зазначеного мінімуму забезпечують видачу офіційного сертифікату Nissens, підписаного керівництвом компанії та відділом навчання.

Блок “Бібліотека знань”
Насправді дуже корисний підрозділ з глибоким рівнем інформації. Але є один нюанс – його не русифіковано. Принаймні, зовні. Розкажемо що до чого.

Як і у випадку з навчанням, інформація розділена на три продуктові групи:  кондиціонування,  охолодження  двигуна,  турбокомпресори  та інше. У кожній з цих категорій є свої підкатегорії, за якими матеріали зручно класифіковані:

 • усунення несправностей;
 • процедури встановлення та обслуговування;
 • пояснення дії компонентів;
 • загальні  несправності компонентів;
 • технічні бюлетені;
 • загальні збої в системі;
 • гаражні плакати.

Наприклад, якщо ви вирішите подивитись гаражні плакати в категорії системи кондиціонування, то знайдете там:

 • інформацію англійською;
 • більш зрозуміле відео, також англійською;
 • пдф-файл з тими ж інструкціями, доступний багатьма мовами, серед яких російська, наприклад.

Тож знайти контент зрозумілою мовою реально, хоча й непросто. Також під кожним файлом можна лишати коментарі.

Загальні висновки
Платформа Nissens T raining Concept дає  доступ  до  досить  корисного, спеціалізованого та навіть експертного контенту – у світі не так багато такого рівня спеціалістів у системах кондиціонування та охолодження як Nissens.

Недолік лише один – не вистачає матеріалів українською чи російською. Коли весь контент буде доступний зрозумілою  більшості  працівників автосервісу мовою – буде набагато краще.

Ну, і ще – чим більше, тим краще. То ж чекатимемо від Nissens більше курсів та інформації.

КОРОТКА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
Датська компанія Nissens у 2021 році святкує своє сторіччя. Передусім вона відома як провідний світовий виробник деталей охолодження двигуна, а також опалення та кондиціонування. Приблизно половина всієї продукції постачається на конвеєри автовиробників, як легкових машин, так і комерційної техніки. З цікавого – компанія досі перебуває у приватній власності сім'ї засновників з тим же прізвищем Ніссенс.
Компанія має заводи в Європі та Азії та штабквартиру у Данії. Все виробництво сертифіковано не лише за загальними стандартами ISO 9001 та ISO 14001, а ще й за спеціалізованим стандаром для виробників автокомпонентів TS 16949.

Євген Пащенко

Сучасна Автомайстерня" № 10 (156) 2021

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony