Компанія DENSO запропонувала онлайн-формат допомоги автомайстрам через місяць після
початку пандемії – саме тоді, коли стало зрозуміло, що офлайн-заходи доведеться трохи
відкласти, а у людей з’явився додатковий час для покращення навичок. Сьогодні розглянемо
можливості платформи DENSO Technic.

Повний асортимент DENSO складається з таких груп, як:

 • система охолодження двигуна;
 • система кондиціонування (в т.ч. компресори);
 • фільтри салону та дизельні фільтри;
 • свічки запалювання та котушки запалювання;
 • свічки розжарювання;
 • щітки склоочисників;
 • стартери та генератори;
 • лямбда-зонди;
 • компоненти системи Common Rail;
 • дизельні насоси;
 • датчики масової витрати повітря;
 • паливні насоси;
 • клапани рециркуляції
 • відпрацьованих газів;
 • котушки запалювання.

Навчальний портал DENSO запустили у квітні 2020 року за адресою www.DENSO-technic.com, а наприкінці року його функціонал було розширено. Що дуже приємно – з квітня 2021 року через  український сайт https://www.denso.ua/training/ портал доступний українською мовою. Формально тут можна лише пройти онлайн-навчання, але насправді можливостей трохи більше. Про них і поговоримо.

Реєстрація
Доступ до навчальних матеріалів вимагає реєстрації. Втім, вона досить проста і не містить жодних обмежень чи вимог. Ви просто створюєте логін та пароль, вказуєте ПІБ, емейл, країну та сферу діяльності. Залежно від того, що ви обираєте (автосервіс, магазин автозапчастин, дистриб’ютор, школа/студент, користувач машини), у вас запросять додаткові дані. Для юросіб – назву та код ЄДРПОУ , посаду, спеціалізацію, вашого  дистриб'ютора,  поштовий індекс, місто та вулицю і номер телефону. Для школярів чи вчителів – номер школи та код ЄДРПОУ . Для автовласників – лише контактні дані. При цьому функціонал однаковий для всіх – у будь-якому разі ви отримуєте доступ до навчання.

І все, після підтвердження реєстрації через електронну пошту – маєте доступ до порталу.

Електронне навчання
Після того, як ви увійдете під своїм логіном та паролем на портал, вас автоматично відправить на поки що єдину вкладку “Електронне навчання”. Тут доступні навчальні курси за п’ятьма продуктовими групами DENSO:

 1. Генератори (15 сторінок)
 2. Стартери (20 сторінок)
 3. Свічки розжарювання (26 ст.)
 4. Свічки  запалювання  (42 сторінки)
 5. A/C, Кондиціонування (53 ст.)

Важливий момент – вказано, що курси доступні онлайн до 31 грудня 2021 року. Так, скоріше за все вони будуть онлайн і надалі – але це добра мотивація не відкладати на завтра те, що можна дізнатись сьогодні. А ТОП-10 найкращих механіків також отримають нагороди.

Всі курси містять інформацію про асортимент DENSO у кожній з груп, характеристики  та  типи  виробів, рекомендації  із  заміни,  методи діагностики, причини виходу з ладу, основні методи усунення найбільш поширених несправностей. Разом з кожним курсом доступні інформаційні матеріали для завантаження.

Як все працює?
Кожен інтерактивний онлайнкурс полягає у тому, щоб вивчити матеріал і пройти підсумковий іспит. Після успішного проходження курсу ви можете отримати індивідуальний сертифікат. Ба більше, якщо ви механік, то автоматично стаєте учасником Ліги справжніх механіків – конкурсу з винагородами та корисними подарунками. Кожен іспит містить певну кількість питань, і правильна відповідь на кожну з них дає одну D-монету. Також на сайті довільним чином з'являються “міні-вікторини” у навчальних матеріалах – це друге джерело заробляння монет. Але будьте уважні – на правильну відповідь дається небагато часу.

Що стосується курсу, то ви просто відкриваєте сторінку за посиланням під назвою кожної теми й усе – ви всередині. Сторінки можна гортати за допомогою стрілок нагорі, або за допомогою кнопок з номерами знизу.  Коли  сторінка  відображається у вас на екрані, вона автоматично вважається прочитаною. Для зручності прочитані сторінки знизу позначаються синім, поточна сторінка – червоним, непрочитані – чорним.

Фінальна частина навчання – це підсумковий іспит. Доступ до нього відкриється лише коли ви прочитаєте всі сторінки навчального матеріалу.

Іспит пропонується у формі тесту, але правильних відповідей може бути декілька. Причому в такому випадку, щоб відповісти правильно, потрібно назвати всі правильні відповіді. На кожен іспит дається обмежена кількість часу, але питання можна пропускати, щоб повернутись до них пізніше. На кожен іспит дається обмежена кількість спроб. Також у кожному іспиті свій відсоток правильних відповідей, який означає, що ви здали.

Найприємніша частина – після успішного проходження підсумкових іспитів ви отримуєте персональний сертифікат, який можна роздрукувати. Важливо, що в особистому кабінеті сертифікати дійсні протягом одного року. Після цього потрібно оновити, поглибити свої знання та знову пройти іспит, щоб отримати новий з актуальною датою.

Також у січні 2022 року найкращим 10 учасникам, що зареєстровані як механіки і мають найвищий бал, будуть вручені нагороди. Загальний бал буде відображатися у розділі "Зала слави".

Нові курси
Українська  версія  –  це  дуже приємно та круто. Це означає, що виробник поважає та цінує своїх клієнтів на українському ринку.

В 2021 році на англійській версії сайту з'явилися курси, присвячені системі кондиціонування, склоочисникам, деталям дизельної групи та свічкам запалювання. Планується, що трохи пізніше вони також з’являться і в украінський версії. Це дасть змогу  користувачам  вивчити  базовий матеріал, тому що частина нових курсів базується на курсах 2020 року.

Загальні висновки
Платформу DENSO Technic не можна назвати повноцінним інформаційним сервісом, які ми описували раніше. Але це й не планувалось – сайт відразу позиціонувався як майданчик для онлайн-навчання та проходження іспитів для отримання сертифікатів. Так, на базі цього буде дуже зручно розгортати потужний сервіс, додаючи сюди технічну інформацію у друкованому вигляді та у відеороликах, та інші корисні опції. Подивимось чи буде DENSO це робити.

Коротка історична довідка
Корпорація DENSO – це глобальний виробник автомобільних комплектуючих зі штаб-квартирою в Японії та підрозділами по всьому світу. Спочатку була підрозділом Toyota Motors, але у 1949 році отримала незалежність як Nippon DENSO Co. Ltd. (Японські електронні запчастини). Лише у 1996-му була перейменована у DENSO, коли асортимент остаточно став ширшим за деталі електроніки. Попри те, що близько 25% компанії й досі належить Toyota Motor і фактично вона входить в їх “орбіту” , виробництво деталей для японського автовиробника складає менш як 50% від загального обсягу.
DENSO стабільно входить у ТОП-10 найбільших постачальником автозапчастин у світі. У компанії працює понад 170 000 осіб майже на 200 дочірніх підприємствах.
Сьогодні деталі від DENSO виробляють по всьому світу і постачають на конвеєри 90% автовиробників. Таких успіхів японці досягли, у тому числі завдяки тому, що компанія реінвестує близько 10% своїх доходів в науководослідницьку діяльність та нові розробки.

Євген Пащенко

"Сучасна Автомайстерня" № 6 (153) 2021

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony