Рекламаfebi2021

Поряд зі всесвітньо відомими прокладками для двигунів, таких як багатошарові металеві прокладки під головку блоку циліндрів і набори прокладок, що випускаються під торговою маркою «Elring – das Original» на 45 виробничих майданчиках силами близько 10 000 співробітників, компанія Elring з 50-х років пропонує також рідкі герметики.

Найбільшим попитом користується лінія силіконових герметиків DirkoTM HT. Хоча ця категорія продукції нібито добре відома усім професійним СТО і домашнім майстрам, все ще є сумніви й питання відносно цього продукту.

Elring DirkoTM HT чорного, сірого або бежевого кольору відомий як «оксим-силикон», що означає однокомпонентний силікон, готовий до використання. Важливо знати, що ці герметики створені спеціально для автомобільної промисловості, тому вони істотно дорожчі за герметики, призначені, наприклад, для санітарнотехнічних потреб. Це пояснюється передусім термостійкістю. DirkoTM витримує постійну температуру до 300 °С і пікові навантаження до 315 °С. Стійкість до більш високих температур в автомобілі або моторному відсіку не потрібна. Професійний автомеханік напевно з цим погодиться. Як правило, стійкість до більш високих температур досягається за рахунок інших важливих властивостей.

Точки примикання прокладки

Важливі технічні характеристики
Хімічна стабільність при контакті як із мінеральним моторним мастилом, так і з синтетичними оливами останнього покоління, що містять більше присадок, ніж раніше. Стійкість до усіх видів мастил, охолоджувальної рідини,  УФ-випромінювання,  миючих засобів і солоної води. Ще один важливий фактор: продукт не чинить корозійної дії на алюміній та алюмінієві сплави, з яких зазвичай виготовлені блоки й головка блоків циліндра в сучасних автомобілях. Крім того, герметик після повної вулканізації залишається еластичним упродовж тривалого часу. Багатьох цікавить наступне питання:

Як користуватися герметиком і де його застосовувати?
Стандартні сфери застосування: штамповані металеві кришки, наприклад, кришки розподільних шестерень, масляні піддони двигунів та автоматичних коробок передач. А також кожухи й кришки водяних та оливних насосів, різні кожухи й фланцеві з’єднання. Г ерметик також можна використовувати у точках примикання прокладки, наприклад прокладки передньої кришки, конструкція метал-еластомер. Важливо пам’ятати, що максимальний розмір  ущільнювального  проміжку складає 2,0 мм.

Як застосовувати герметик DirkoTM?
По-перше, без ретельного очищення поверхні не обійтися. Не секрет, що очистити поверхню від силікону – не легке завдання. Проте, слід видалити залишки старого силікону так, щоб поверхня виглядала, як нова. Якщо використовуєте скребок, не допускайте подряпин. Найкраще підходить пластиковий скребок.

Також  важливо  розуміти, які  хімічні  реакції  відбуваються в  процесі  вулканізації.  Зазвичай силікон починає твердіти при контакті з киснем. Час реакції залежить від вологості повітря. Чим нижча вологість, тим довший час вулканізації. Те ж саме стосується температури. Чим вища температура,  тим  швидше  відбувається вулканізація. При 23 °C і вологостіпо вітря 50 % плівка утворюється протягом приблизно 10 хвилин. Це дуже добрий результат для повсякденної роботи. Зараз кожен розуміє, що означає  абревіатура  RTV:  room temperature vulcanized (вулканізація при кімнатній температурі).

Вулканізація силікону в мм залежно від часу при температурі 23 °C і відносній вологості повітря 50 %

Існує два способи застосування герметика DirkoTM
Перший спосіб – так званий «мокрий  монтаж».  Силікон  наносять на одну поверхню, що підлягає ущільненню, після чого негайно монтують другу частину. Гвинти затягуються згідно з приписами виробника.

У тих випадках, коли існує небезпека витискування герметика з ущільнювального проміжку, слід почекати, поки на поверхні утвориться плівка. Якщо час не має значення, рекомендується змонтувати деталі зі  щойно  нанесеним  герметиком, встановити гвинти, затягнути їх вручну й дочекатися повної вулканізації силікону. Це може тривати декілька годин. Потім затягнути гвинти з моментом, вказаним виробником.

Крім того, DirkoTM можна використовувати як прокладку. Для цього нанесіть герметик на поверхню, дочекайтеся повної вулканізації – силікон набуде форми й вигляду еластомерової  прокладки.  Потім змонтуйте деталі.

Перш ніж використовувати герметик, подумайте, якою буде товщина  готового  ущільнювального з’єднання. Потім відріжте кінчик. Elring рекомендує зріз у формі V – він дозволяє наносити герметик точніше. Наприклад, у гвинтові проходи, розташовані з внутрішньої сторони оливного піддону.

Як правило, досить почекати 3 години, перш ніж знову запустити двигун. Хоча для 100 % вулканізації потрібно 24 години.

У разі дуже маленьких ущільнювальних проміжків слід діяти дуже обережно, оскільки існує небезпека витискування силікону, що своєю чергою призведе до витоку. У короткостроковій або довготривалій перспективі.

Інший  спосіб  застосування DirkoTM – зовні будь-якого кожуха або іншого елементу, що має протікання. У даному випадку також важливо ретельно очистити контактні поверхні й витримати час, необхідний для вулканізації, залежно від загальної товщини.

Який саме DirkoTM застосувати? Вибір кольору залежить від сфери використання. Виробники оригінального обладнання прагнуть до диференціації, отже й герметики  пропонуються  різних кольорів.

журнал "Сучасна автомайстерня" № 7-8 (144)

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony