Рекламаbilstein video 2021

Рульове керування – одна з найвідповідальніших й технічно складних систем автомобіля. Будь-яка несправність може виявитися фатальною. Тому важливо знати, за якими ознаками визначити проблему та як її вирішити.

Шуми, зміна чутливості рульового керування або зменшення підсилення системи рульового керування можуть свідчити про неминучу несправність. У таких випадках слід провести спеціальний огляд і, можливо, заміну системи рульового керування. Самотужки в таких ситуаціях не впоратися – потрібно звертатися за допомогою до кваліфікованого СТО з професійним діагностичним обладнанням і кваліфікованим персоналом, наприклад до мережі Бош Авто Сервіс.

Ознаки несправностей у системі рульового керування

Водія мають занепокоїти наступні тривожні сигнали:

 • стуки та биття в рульовому управлінні й на рульовому колесі;
 • збільшення люфту (тобто холостого руху) рульового колеса;
 • збільшення зусиль для обертання рульового колеса;
 • шум у гідропідсилювачі рульового керування;
 • підтікання робочої рідини.

Розглянемо ці ознаки детальніше. Отже, стуки та інші сумнівні звуки при повороті рульового колеса (особливо при різких поворотах на невеликій швидкості, під час паркування тощо), можуть свідчити про проблеми в гідропідсилювачі: низький рівень робочої рідини, розбалансування, знос приводного ременя насоса системи рульового керування, протікання і падіння тиску в системі. І якщо робочу рідину можна просто долити, то всі інші проблеми можуть вимагати більш серйозного ремонту.

Збільшення люфту рульового колеса може свідчити як про нестачу робочої рідини в системі гідропідсилювача керма, так і про знос або поломку опор підшипників, рульових тяг і рульової рейки чи її кріплення.

Збільшення зусилля, необхідного для обертання рульового колеса, зазвичай виникає в результаті недостатнього рівня робочої рідини в системі гідропідсилювача керма (і це зрозуміло – гідропідсилювачу просто нічим «допомогти» водієві). Але можуть бути й більш серйозні причини:

 • ослаблення або знос приводного ременя насоса рульової системи;
 • протікання в системі гідропідсилювача рульової системи;
 • поломка кріплень рульової рейки.

У всіх цих випадках без кваліфікованої допомоги, як правило, не обійтися.

Причини проблем і несправностей у системі рульового керування
Одна з найчастіших причин поломок рульового керування – порушення правил експлуатації автомобіля:

 • недотримання регулярності обслуговування автомобіля;
 • використання неякісних комплектуючих;
 • дешева робоча рідина для системи гідропідсилювача рульового керування.

Відповідальність за можливі наслідки в цьому разі лягає на плечі власника авто або ж некваліфікованих «майстрів», яким він довірив технічне обслуговування або ремонт свого автомобіля. Ось чому так важливо обирати фахівців не за принципом «де дешевше» або «обіцяємо зробити як для себе», а орієнтуватися на репутацію СТО та відгуки її клієнтів.

Варто відзначити, що стан системи рульового керування тісно пов'язаний зі станом коліс. Тиск у шинах і ступінь їх зносу, правильність балансування – все це впливає на те, як автомобіль слухається керма. Якщо зі станом коліс є проблеми, рульова система рано чи пізно теж постраждає.

Системи рульового керування розраховані на весь термін служби транспортного засобу. Деякі компоненти (наприклад, кермові тяги) можуть замінюватися у міру зносу. Однак, бувають ситуації (наприклад, наслідки ДТП, неправильної експлуатації або інших механічних впливів), коли заміни потребує вся рульова система.

Якщо вас спіткала така ситуація, вибір автомайстерні набуває особливого значення. Наша порада – скористатися послугами СТО, які мають налагоджені прямі контакти з виробниками необхідних запчастин і комплектуючих. Вдалим прикладом є мережа Бош Авто Сервіс, адже компанія Bosch займається розробкою і виробництвом устаткування для систем рульового керування, поставляючи їх на конвеєри великих світових автоконцернів. Вона є одним з найбільших постачальників систем рульового керування з електропідсилювачем і систем рульового керування для вантажних автомобілів. Крім того, Bosch здійснює поставки в авторизовані майстерні для обслуговування та ремонту автомобілів. У Бош Авто Сервісі автовласник гарантовано отримає високоякісні запчастини, повністю ідентичні оригінальним, при цьому в короткі терміни.

Запишіться чи зателефонуйте до сервісу для консультації зі спеціалістом.
Або шукайте СТО у вашому регіоні за посиланням boschcarservice.com/ua

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony