РекламаCTR2020

Нові продукти

Шини

Варто знати

Поговоримо

8 місяців тому  23.09.2019, ~ Administrator   

Осінній дощ висуває додаткові вимоги до шин. За словами експерта з Nokian Tyres, одного лише високого рейтингу зчеплення на мокрій дорозі недостатньо, щоб гарантовано уникнути аквапланування.
 
Восени дні стають коротшими, опади випадають частіше, а сонце сідає раніше. І тому важливо пам'ятати, що дороги можуть бути небезпечними як під час, так і після сильних дощів: ризик аквапланування зростає, коли вода на поверхні дороги не встигає випаруватись.
 
Водяна «подушка» утворюється, коли канавки протектора не встигають видалити всю воду між шиною і асфальтом. Це призводить до того, що зчеплення шин з дорогою різко падає, машина майже перестає реагувати на рухи кермом, і як наслідок водій вже не контролює транспортний засіб. Аквапланування може застати зненацька навіть найдосвідченіших водіїв, оскільки, як правило, розпочинається раптово.
 
Перевірте стан своїх шин і тиск в них
 
Якісна літня шина з достатнім залишком протектора - найбезпечніший вибір для вогкої осінньої дороги.
 
– Стан ваших шин є важливим фактором у запобіганні акваплануванню. Якщо шина зношена, її канавки не зможуть ефективно відводити воду з плями контакту, – каже Матті Моррі, керівник відділу технічного обслуговування клієнтів Nokian Tyres.
 
У порівняльному тесті Tekniikan Maailma, опублікованому у випуску 5/2019, зношена літня шина з глибиною протектора 3-4 мм має суттєво гіршу керованість, ніж нова літня шина з протектором 7 мм. В ході випробувань нової шини початок аквапланування було зафіксовано на швидкості 83,1 км/год, коли товщина водного шару на дорозі склала 10 мм. Зношена шина показала значно гірший результат: аквапланування розвинулося на швидкості 61,2 км/ч. З цього експерименту можна зробити простий висновок: щоб уникнути ризику аквапланування на допустимих швидкостях, слід змінювати шини, коли глибина їхнього протектора зменшується до 4 мм. Індикатор безпеки водіння DSI, розроблений компанією Nokian Tyres, показує залишкову глибину протектора, полегшуючи процес перевірки шин.
 
Нова літня шина також зменшить гальмівний шлях на мокрій поверхні, хоча Моррi каже, що зчеплення або гальмування на мокрій дорозі не слід плутати з тенденцією до аквапланування.
 
– Клас зчеплення з мокрим дорожнім покриттям, обов'язковий для маркування згідно правил ЄС, характеризує ефективність гальмування шини на мокрому асфальті. При цьому, було би помилкою робити висновки про стійкість шини до аквапланування лише на підставі цього показника, – нагадує Матті.

На додаток до стану протектора, тиск у шинах також є істотним чинником. Занадто низький тиск не дозволить шинам зберігати форму в воді, і машина з недокачаними колесами буде більш вразливою до аквапланування.
 
Уникайте обгонів і калюж
 
Окрім якісних літніх шин, важливою також є правильна поведінка водія. Зокрема, швидкість на мокрій дорозі повинна бути знижена.
 
– Ще повільніше варто проїжджати калюжі на дорозі. За можливості, ви також повинні намагатися уникати колій, оскiльки вони збирають воду, – каже Моррі.
 
Також не рекомендується здійснювати обгони. Автомобіль може легко «поплисти», коли вам потрібно проїхати через колії при зміні смуги руху.


 
Якщо, незважаючи на перераховані запобіжні заходи, аквапланування все-таки розпочалось, дійте наступним чином:
 

 1. Зберігайте спокій.
 2. Відпустіть акселератор, щоб уповільнити автомобіль і відновити зчеплення. Гальмування не допоможе, оскільки лише зменшить зчеплення з дорогою.
 3. Тримайте кермо прямо, щоб уникнути повороту в канаву або на зустрічну смугу при відновленні зчеплення.


Детальну інформацію про компанію Nokian Tyres та шини Nokian ви знайдете на сайті: http://nokiantyres.ua, а також читайте наші новини на наших сторінках в соціальних мережах:
http://facebook.com/NokianTyresUkraine
https://instagram.com/nokiantyresua

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony