Реклама
Spektr

Насос високого тиску разом з паливним насосом утворює серце двигуна внутрішнього згоряння. Він забезпечує необхідний тиск подачі і точнішого розподілу палива через форсунки в циліндри. Здебільшого він робить свою роботу без відмов, але ж немає нічого вічного, тож як зрозуміти, що ресурс насосу вичерпався та що слід враховувати під час "операції на серці".

Поради технічного тренера виробника Hitachi Astemo, Слави Мерка:

Передусім зауважте кілька речей, які можна зробити, щоб запобігти передчасному виходу з ладу. Сам насос високого тиску не потребує технічного обслуговування, але особливо в моделях, які мають плоский штовхач, слід знімати і перевіряти штовхач під час заміни оливи. Він може з часом зношуватись, в гіршому випадку, навіть зламатись, що призведе до пошкодження двигуна.

Конструкція насосу. Зазвичай насос високого тиску виконує свою роботу без проблем.

Після вилучення штовхача слід далі оглянути сам насос високого тиску на наявність ознак зносу. Якщо з пружиною та поршнем все гаразд, то немає необхідності в подальших діях чи заміні. Плями корозії на пружині без покриття не впливають на функцію. Якщо поршень вже не чорний, як у новому насосі, не хвилюйтеся. Чорне покриття поршня стирається за перші 50 000 км і утворюються срібні кільця. Однак на поршні не повинно бути подряпин або протертих борозн - в цьому випадку треба перевірити всю паливну систему на наявність металевої стружки та замінити насос. Металеві стружки в паливному фільтрі будуть ознакою несправності насоса високого тиску.

Що може вказувати, попереджувати про проблеми з насосом високого тиску?
Деякі симптоми можуть вказувати водію, власнику автомобіля на можливу (але не обов’язкову) несправність насоса високого тиску. Наприклад, відсутність потужності у верхньому діапазоні швидкостей, нерівномірний холостий хід та поганий запуск автомобіля, або ж, коли двигун глохне під час руху. Витік палива (або його потрапляння в оливу) також буде нагальним попереджувальним сигналом. І все ж у разі отримання таких скарг майстерня не повинна одразу замінювати насос високого тиску, оскільки сам насос дуже рідко відповідає за такі проблеми. Варто зняти підозру та перевірити решту можливих причин.

Належна увага та сервіс систем продовжить життя двигуна!

На що слід звернути увагу при демонтажі старого насоса високого тиску?
При заміні насоса високого тиску, важливо уважно поглянути на розподільний вал. Якщо на ньому є сліди стирання, його теж слід замінити. Будь-які пошкодження розподільного валу впливають на роботу насоса високого тиску.

Важливо перевірити причину поломки насоса. Наприклад, це може бути фільтр паливного насоса низького тиску, який не змінювався з належною регулярністю. Також гумовий шланг, який під’єднується до насосу високого тиску з боку низького тиску, може з часом стати пористим. Тоді у процесі повільної руйнації матеріалу шлангу гумові частки можуть засмічувати насос високого тиску.

Насоси високого тиску є чутливими компонентами і вимагають належного догляду при монтажі

На що слід звернути увагу при монтажі нового насоса високого тиску?

Під час монтажу дуже важлива чистота. Новий насос високого тиску слід розпаковувати лише перед монтажем і ніколи не утримувати за поршень, оскільки він може висковзнути. Якщо це сталося, насос вже ні в якому разі не можна встановлювати! Поршень не можливо вставити назад, не пошкодивши його ущільнення.

Якщо насос високого тиску з якоїсь причини впав додолу, його теж вже не можна використовувати, бо його герметичність вже може бути втрачено.

Затягувати гвинти під час монтажу слід за допомогою динамометричного ключа, оскільки перетяг гвинтів може пошкодити фланець або сам насос. Перед тим, як вставити насос, має бути трохи оливи на поршні, штовхачі, пружині та навколо ущільнення. Для безпечної установки насоса високого тиску кулачок розподільного валу повинен знаходитися в найнижчій точці

                              

    А знаєте Ви, що: 

    Hitachi є єдиним постачальником насосів високого тиску для бензинових двигунів TSI, FSI та TFSI групи Volkswagen!

    Коли для ремонту потрібен насос високого тиску для сучасних бензинових двигунів (FSI,TSI,TFSI) моделей VW, Audi, Skoda, Seat беріть Hitachi - ви гарантовано отримаєте якість оригінального обладнання за прийнятну ціну. Бо саме Hitachi є розробником та єдиним постачальником насосів високого тиску на конвеєри групи Volkswagen.

    І на ринок запчастин Hitachi пропонує той самий продукт якості оригінального обладнання.

    Насоси високого тиску чудово доповнюють форсунки впорскування а також занурювальні насоси бензобака та модулі подачі палива як для бензинових, так і для дизельних систем.

    Наразі пропозиція вже налічує понад 180 деталей, що закривають потребу 7000 застосувань в різних автомобілях.

    Щоб придбати оригінальну продукцію HITACHI та HÜCO в Україні, звертайтесь до українських дистриб’юторів та їх філій:

    «Автотехнікс», autotechnics.ua
    «Автолідер», avtolider-ua.com
    «АвтоНова-Д», autonovad.ua
    «ГЕНСТАР», genstar.ua
    «Cпец-автотехніка-М», ua.bastion.com.ua

                     

Відео-інструкції, як замінити насос високого тиску, дивіться на каналі Hitachi Automotive

                            

Інформація надана
Представництвом ІХР в Україні,
www.ihr-automotive.ua

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony