Рекламаbilstein action 2021

Все, що ви хотіли знати про галогенні лампи з поліпшеними характеристиками на прикладі нових галогенних ламп Philips X-tremeVision + 150% і Philips RacingVision GT200.

На вашу думку, яку ділянку дороги  перед  автомобілем  повинні освітлювати галогенні фари, щоб забезпечувати водієві умови для комфортного пересування по нічних дорогах? 25 метрів? 40? А може 60? Ця відстань повинна дорівнювати 75 метрам перед автомобілем і до 110 метрів правіше, включаючи освітлення узбіччя. У вас не так? Це можна виправити.

Секрет ламп з покращеними характеристиками
Нестача світла на дорозі – проблема, з якою рано чи пізно стикаються всі автомобілісти. У ряді випадків причиною відсутності світла є проблеми з фарами, а саме зіпсовані відбивачі або помутнілий розсіювач. Однак найчастіше нестача світла на дорозі пов'язана саме з тим, що лампи «сіли», і для поліпшення ситуації необхідно лише замінити старі лампи на нові. А якщо хочеться більшого, тоді на допомогу приходять лампи з поліпшеними  характеристиками.  Але як це можливо, якщо всі лампи одного типу, сертифіковані для використання на дорогах загального користування, повинні дотримуватися жорсткого стандарту за світловим потоком і споживчої потужності,  а  виробник  не  може збільшити освітленість дорожнього полотна шляхом зміни даних параметрів? Виходить, що це обман? У жодному разі!

Секрет ламп з покращеними характеристиками криється в здатності останніх проектувати набагато більше світла в найважливіші ділянки освітленої області порівняно зі стандартними джерелами світла. Для цього практично всікомпоненти ламп: нитка розжарення, скло колби і суміш газів, - піддаються суттєвому апгрейду.

Коротко про нові лампи
Цієї осені компанія Philips представила дві нові лампи з поліпшеними характеристиками: Philips RacingVision GT200 і Philips X-tremeVision Pro150. На  сьогодні  Philips  RacingVision GT200 – найпродуктивніші лампи в лінійці автомобільних джерел світла Philips, які додали в яскравості аж 200% порівняно з мінімальним стандартом. Асиметричний промінь світла ламп Philips RacingVision GT200 з колірною температурою 3500К тепер до 80 метрів довше, що дозволяє набагато краще контролювати узбіччя, а також раніше розпізнавати дорожні знаки. А відповідають за такі нововведення найточніше проектування світла ниткою  розжарювання,  спеціально підібраний склад газу в лампі і нова технологія виготовлення скла, яке характеризується  феноменальним коефіцієнтом  світлопропускання. Термін служби галогенних ламп Philips RacingVision GT200 тепер становить 400 годин для джерел світла типу Н4 і 250 годин для ламп типу Н7. Лампи RacingVision GT200 сертифіковані і допущені для використання на дорогах загального користування.

Philips X-tremeVision Pro150 – найкраще поєднання яскравості і терміну служби
Не залишилася без уваги інженерів і легендарна лампа серії X-tremeVision. Приставка «Pro150» дає чітко зрозуміти, що тепер це джерело світла може похвалитися збільшенням у яскравості до 150%, при цьому анітрохи не втративши в терміні служби, який, як і раніше, становить 450 годин. Домогтися таких справді видатних показників дозволили ті ж нововведення, що і в попередньої моделі. У результаті світловий пучок став до 70 метрів довшим і тепер створює оптимальні умови для безпечного водіння. А колірна температура джерел світла (3400К) забезпечує хороший контраст, відмінну видимість і допомагає водієві швидше реагувати на зміни дорожньої обстановки.

Механіка процесу
А тепер повернемося до цифр, які були озвучені на початку статті. Отже, для комфортного переміщення по дорогах водій повинен добре бачити дорожнє полотно на відстані від 30 до 75 метрів. Зона максимального комфорту для очей водія знаходиться в проміжку між 50 і 75 метрами в точках V50 прямо перед машиною, R50 узбіччя, R75 узбіччя, де цифри означають відстань перед автомобілем. Саме в цих точках лампи зі збільшеною яскравістю демонструють приріст яскравості на зазначені 150 і 200 відсотків.

Це важливий момент, на який водії часто не звертають увагу, припускаючи, що такі лампи повинні максимально збільшувати яскравість в кожній точці дороги куди проектується світло фар.

Як це можливо? В сучасних фарах довільної форми світло від нитки розжарювання фокусується на дорозі за допомогою відбивачів різних форм. При цьому відбивачі у вертикальній площині, зверху і знизу, відповідають за освітлення дороги від 3 до 30 метрів. А відбивачі в горизонтальній площині, праворуч і ліворуч, освітлюють дорожнє полотно на відстані від 30 і аж до 110 метрів. Завдяки більш тоншій нитці розжарювання, її надточному позиціонуванню з допуском 0,1 мм (показник звичайної лампи 0,2 мм), а також градієнтному покриттю скляної колби, що випромінюється лампами Philips RacingVision GT200 і Philips X-tremeVision Pro150 світло максимально збирається і проектується саме на відбивачах в горизонтальній площині. Таким чином, до речі, досягається ще один ефект – збільшення довжини променя до 80 метрів порівняно з мінімальним стандартом.

Зворотною стороною медалі є зниження терміну служби джерел світла з поліпшеними характеристиками, який частково вдається компенсувати за рахунок збільшення тиску до 13 бар всередині кварцових скляних колб, а також використання дорогих інертних газів. Тут також варто згадати про зниження освітленості на ділянці від 3 до 30 метрів при використанні більш яскравих джерел світла. Стандартна лампа цю ділянку дороги висвітлює, а поліпшена практично ігнорує. Але, по правді кажучи, в цій зоні світло від фар ближнього світла при відсутності опадів практично не потрібне. А в умовах недостатньої видимості його нестача компенсується протитуманними фарами.

Лампи  Philips  RacingVision GT200, Philips X-tremeVision Pro150 є справжнім витвором інженерної думки і дозволяють водіям зробити апгрейд галогенних фар до максимально можливих на сьогодні показників. Галогенні фари ще ніколи не випромінювали світло так ефективно.

Лампи  Philips RacingVision GT200, Philips X-tremeVision Pro150 є справжнім витвором інженерної думки і дозволяють водіям зробити апгрейд галогенних фар до максимально можливих на сьогодні показників. Галогенні фари ще ніколи не випромінювали світло так ефективно.

"Сучасна Автомайстерня" № 1-2 (149) 2021

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony