Реклама
Aisin

Діагностика

Оливи і мастила

Варто знати

Поговоримо

6 місяців тому  20.05.2020, ~ Administrator   

Виробники автомобілів визначають рівень прийнятих витрат оливи на основі багатьох тестів та досліджень. Однак деякі двигуни використовують занадто багато оливи, що може мати дуже небезпечні наслідки. Виробники значно розширили норми безпеки в цій сфері, але все має свої межі. Які можливі причини високої витрати оливи?

Причинами зниження рівня оливи є витоки в турбокомпресорі або закупорені зворотні канали, які є його невід'ємним елементом.  У  цій  ситуації  олива зазвичай просочується безпосередньо у систему впуску та камери згоряння. В крайньому випадку, дизельні двигуни, які мають такий дефект, можуть мати неконтрольований запуск двигуна, тобто спонтанне згоряння моторної. На щастя, такі ситуації зараз трапляються дуже рідко, адже більшість двигунів оснащені спеціальними  протипожежними заслінками.  Вони  перекривають подачу повітря в двигун, запобігаючи самозайманню.

Ще одна причина падіння рівня оливи – зношення або механічні пошкодження поршнів і поршневих кілець. Кільця герметизують  камеру  згоряння і відокремлюють її від картера. Вони також усувають зайву оливу зі стінок циліндра.  Якщо  вони  пошкоджені, витрати оливи можуть бути більшими, оскільки кільця не можуть належно виконувати свою функцію. Олива, що залишилася на стінках циліндра, буде частково спалена. Це збільшує витрати пального  та  зменшує  потужність, оскільки двигун не зможе підтримувати достатню компресію.

Відкладення вуглецю, що утворюються при спалюванні оливи, викликають поступове руйнування головки циліндра, в тому числі клапанів, направляючих і ущільнень. Якщо в двигуні постійно низький  тиск  оливи,  то  можуть виникнути типові проблеми, пов’язані з  високою  температурою  оливи, наприклад,  перегрівання  двигуна, підшипників,  стінок  циліндра  або пригоранню поршневих кілець. У свою чергу, занадто багато оливи у двигуні може  призвести  до  пошкодження каталізатора та лямбда-зонда.

Припущення про те, що двигун "спалює оливу", іноді може бути помилковим. Падіння рівня оливи на індикаторі може бути спричинене витоком, що є дуже небезпечним, наприклад, для двигунів із ланцюгом ГРМ. Ланцюг та натягувачі, як компоненти, що використовують моторну оливу для роботи, можуть пошкодитися через  недостатнє  змащення.  Щоб знайти протікання, почніть з перевірки з‘єднань, ущільнень, гнучких або гумових шлангів, корпуси, наприклад, ланцюга ГРМ, турбокомпресора та інших менш очевидних місць, наприклад, пробки для зливу відпрацьованої оливи.

Ще однією причиною надмірного падіння рівня оливи може бути несправність паливного насосу. Якщо він змащується моторною оливою, то його несправність може призвести до потрапляння оливи у пальне, а потім у камери згоряння. Занадто багато оливи у камері згоряння також негативно впливає на фільтр твердих часток (якщо він є в автомобілі). Надлишок оливи у камері згоряння збільшує емісію шкідливої сульфатної золи.  Спеціальні  оливи  з  низьким вмістом золи були розроблені для автомобілів з фільтром твердих часток, і вони зменшують утворення золи в нормальних умовах.

Як можна дізнатися, що наш двигун спалює занадто багато оливи? Відповідь на це питання не очевидна. Виробники значно розширили межі допустимого споживання  оливи  –  принаймні  в інструкції з експлуатації.

У випадку двигунів 1.4 TSI Volkswagen допускає витрату оливу 1 л / 1000 км. Це пов'язано з тим, що сучасні двигуни та їх комплектуючі – незважаючи на технічний прогрес – все ж таки потребують обслуговування. Долив моторної оливи між періодичними змінами є нормальним і технічно виправданим.

Все  залежить  від  типу  та  стану двигуна та інтервалів заміни олиаи, встановлених виробником автомобіля. У  посібнику  користувача  містяться докладні вказівки щодо врахування того факту, що витрати оливи можуть зрости до певного рівня, залежно від умов експлуатації автомобіля. Тільки після  перевищення  цієї  межі  слід відремонтувати  двигун  та  замінити несправні деталі.

Збільшена витрати оливи, якщо вона не спричинена протіканнями або механічними пошкодженнями в області поршнів, залежить від умов експлуатації автомобіля. Якщо ми рухаємося в гірських районах або з великою швидкістю автострадами, що суттєво навантажує двигун, збільшення споживання  оливи  та  пального  є логічним наслідком. Розумний водій повинен перевіряти рівень оливи перед і після кожної наступної поїздки. Варто мати в багажнику оливу про запас, так як невідомо, де і коли вона знадобиться. Якщо у вас немає доступу до інструкції з експлуатації автомобіля і ви не знаєте, яку оливу використовувати для свого двигуна, варто скористатися онлайн-каталогами виробників оливи.

"Сучасна Автомайстерня" № 3 (140) 2020

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony