Рекламаbilstein video 2022

Нові продукти

Шини

Варто знати

Поговоримо

6 місяців тому  09.11.2021, ~ Administrator   

Вибрати нові шини непросто і для багатьох людей це є проблемою. На ринку представлено безліч різних моделей і розмірів шин. В цій статті ми розповімо, як обрати шини, що будуть найбільш оптимальними для вашого автомобіля, стилю водіння й дорожніх умов, забезпечать комфорт і безпеку на дорозі.

Які автомобільні шини найкращі?
Залежно  від  автомобіля, індивідуального  стилю  водіння,  ваших вподобань й розташування житла, відповідь на це питання може бути різною. Тому, якщо ви хочете купити нові автомобільні шини, слід орієнтуватися не лише на технічні характеристики автомобіля. Питання, яке маємо собі поставити: які шини найкраще підходять для мене й мого автомобіля? Ми повинні пригадати,  скільки  кілометрів  ми проїжджаємо щороку і якими дорогами користуємося. Чи це поїздки в міськихумовах, автомагістраллю чи, можливо, суворіші умови? По-третє, зверніть увагу на стиль водіння – динамічний або спокійний. Всі ці характеристики впливатимуть на вибір шин. Купити автомобільні шини легко, якщо дотримуватися кількох важливих правил.

Як розпізнати хороші шини?
Подібно  до  маркування  енергоефективності  на  побутових  приладах,  маркування  шин  покликане інформувати водіїв про характеристики конкретної моделі. Шини оцінюються по зчепленню на мокрій дорозі, опору коченню й зовнішньому шуму при коченні. Європейський парламент схвалив введення нової системи маркування шин, яка набрала чинності 1 травня 2021 року. Її мета – зробити етикетки зрозумілішими. На них також є місце для інформації про зчеплення в зимових умовах. Етикетки містять цінну інформацію, але вони є лише одним з багатьох джерел інформації. Можна також прочитати статті, дослухатися думки спеціалістів та інших водіїв.

Що ще варто врахувати при покупці?

1. Розмір шин
З чого почати? Найкраще почати з визначення правильного розміру шин.  Для  досягнення  максимальної продуктивності вашого автомобіля важливо, щоб він працював на шинах правильного розміру.

Є кілька місць, де можна швидко знайти інформацію про розмір коліс для вашого автомобіля. В керівництві по експлуатації автомобіля, з даних на кришці паливного бака або етикетки на стійці дверей водія, у дилера нашої марки, на шиномонтажі, сайтах виробників.

2. Види шин – які обрати?
Літні, зимові або всесезонні шини? Чи буде перехід на всесезонні шини доцільним для нас, залежить від ряду факторів. Всесезонні шини можуть бути дешевшими, тому що вам потрібно купити тільки один комплект шин й не турбуватися про вартість зберігання і сезонні заміни. Однак всесезонні шини – це завжди компроміс. Вони не можуть відповідати характеристикам високоякісних зимових шин, а їх стійкість і захист від аквапланування не буде така ж висока як у літніх шин преміумкласу. Однак якщо ви їздите мало (5-6 тис. км щороку), в основному добре очищеним міськими дорогами, всесезонні шини можуть стати хорошою альтернативою.

3. Протектор
Малюнок протектора шини відіграє важливу  роль,  оскільки  відповідає за  експлуатаційні  характеристики автомобіля в певних умовах. Малюнок протектора визначає ряд параметрів, починаючи від зчеплення з різними поверхнями, звуку шини та закінчуючи опором коченню. Як правило, виділяються три основних типи малюнка протектора: симетричний, направлений і асиметричний. Кожен з них має свої переваги. Наприклад, направлений протектор ідеальнопідходить для мокрої або сльотавої дороги. Асиметричні, з іншого боку, будуть зношуватися повільно й рівномірно.

4. Індекси навантаження й швидкості шини
Індекс швидкості шини – це максимально допустима швидкість, з якою може рухатися автомобіль, на якому встановлена шина, при максимальному навантаженні, зазначеному в індексі навантаження. Ці параметри вказані на боковині шини літерами й цифрами. Вони взаємозалежні і їх варто взяти до уваги при покупці нових шин.

5. Клас
Бренди пропонують шини в різних сегментах – економ, середній і преміум. Найбільш важливим співвідношенням усередині  кожного  сегмента  є співвідношення  ціна/якість.  Дорожчі шини зазвичай забезпечують кращі характеристики на дорозі.

Шини економ класу призначені для невеликих міських автомобілів. Вони ідеально підходять для водіїв, які люблять спокійний стиль, їздять в основному містом й мають помірний пробіг. Шини середнього класу підходять для водіїв, які  розраховують на збалансовані, середні характеристики. Вони будуть добре працювати на більшості популярних автомобілів, представлених на ринку. Підходять як для їзди містом, так і для подорожей. Тим, хто очікує високої якості й продуктивності, включаючи власників потужних автомобілів, слід звернути увагу на преміум серію. Тут використовуються сучасні рішення, кращі матеріали й передові технології виробництва.

"Сучасна Автомайстерня" № 9 (155) 2021

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony