Реклама
febi2020

YOUNG CAR MECHANIC — міжнародний конкурс, організований компанією Inter Cars для студентів професійно-технічних навчальних закладів I–II рівня акредитації, що обрали професію автомеханіка і навчаються за спеціальністю «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів».

Метою Конкурсу є, насамперед, підтримка професійної освіти, зокрема професії автомеханіка, та налагодження співпраці між студентами і потенційними роботодавцями. Участь у конкурсі Young Car Mechanic надає чудову можливість студентам показати свої знання, вміння й навички та отримати цінний досвід.

Партнерами Конкурсу є провідні виробники і постачальники автомобільних запчастин, інструментів та обладнання для станцій технічного обслуговування. У 2019 році YCM підтримували компанії BOSCH, SCHAEFFLER, ELRING, SKF, WIX, MAGNETI MARELLI.

Національні відбори
Конкурс відбувається у чотири етапи. Перший, другий та третій етапи проходять у кожній країні-учасниці, зокрема й Україні, четвертий етап (міжнародний фінал) — у Польщі.

Перший етап буде проведено в березні 2020 року у вигляді письмового тестування, що здійснюватиметься на території навчальних закладів. За його результатами від кожного навчального закладу визначать від 2 до 4 кращих студентів, які перейдуть до наступного етапу.

Другий етап пройде у квітні 2020 року також у формі письмового тестування на території навчального закладу. Цей етап буде набагато складнішим, оскільки за його результатами 6–8 учасників, які наберуть найбільшу кількість балів, отримають право на вихід у грандіозний Національний фінал. У разі, якщо більше 8 осіб отримують однаковий бал, для визначення місця враховуватиметься час, витрачений учасником на виконання тесту: чим менший час, тим вище місце учасника.

Третій етап — Національний фінал — в Україні відбудеться наприкінці травня 2020 року на виставці Auto Tech Service 2020. У фіналі конкурсу на учасників чекає серйозне випробування: практичні завдання, що передбачатимуть виявлення дефектів у транспортному засобі чи навчальній моделі та усунення несправностей в автомобілі. Студент, який посяде I місце у Національному фіналі, візьме участь у Міжнародному фіналі, де позмагається за перемогу з учасниками з інших країн.

Нагороди переможцям Національного фіналу:
I місце — сертифікат на 20 000 грн;
II місце — сертифікат на 15 000 грн;
III місце — сертифікат на 10 000 грн.

Навчальний заклад, студент якого посяде І місце, отримає сертифікат на 50 000 грн на купівлю будь-якого інструменту чи обладнання з асортименту організатора конкурсу — компанії Inter Cars Ukraine – для використання в навчальному процесі.

Міжнародний фінал
Переможець національного відбору також виграє пропуск у грандіозний міжнародний фінал, який запланований на червень. Загалом у цьогорічному конкурсі візьмуть участь переможці національних фіналів з Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Болгарії, Румунії, Угорщини, Чехії, Словаччини та України. Минулого року міжнародний фінал виграв Ерен Осман з Болгарії. Друге та третє місце посіли Карліс Сіксніс з Литви та Бартломей Янушевський з Польщі.

У теоретичних та практичних завданнях будуть використані такі теми:

 • Двигун
 • Системи електроживлення
 • Система приводів
 • Підвіска та вимірювання геометрії транспортного засобу
 • Гальмівні системи
 • Підтримувальні системи
 • Активні та пасивні системи безпеки

Усі теоретичні та практичні завдання будуть зі сфери автомеханіки і можуть виходити за межі навчальної програми навчального закладу.

Міжнародний фінал відбуватиметься у місті Варшава (Польща) 27–28 червня 2020 року.

Історія конкурсу в Україні
У 2019 році в українському відборі конкурсу взяло участь 70 студентів з різних навчальних закладів України: Автотранспортний коледж НАУ «Дніпровська політехніка», Барський коледж транспорту та будівництва, ВСП «Львівський автомобільно-дорожній коледж» НУ «Львівська політехніка», Київський транспортно-економічний коледж НТУ, Житомирський автомобільно-дорожній коледж НТУ, Рівненський автотранспортний коледж, Харківський державний автотранспортний коледж.

За результатами національного фіналу торік перемогу здобули:
I місце — Ростислав Андрущенко (Барський коледж транспорту та будівництва);
II місце — Віктор М’ялук (Житомирський автомобільно-дорожній технікум);
III місце — Назарій Куцик (Київський транспортно-економічний коледж).

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 3

 • 3
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony