Електрокари стає більш популярними не тільки в якості особистого автомобіля, але і в сфері громадського транспорту і вантажоперевезень, тож провідні виробники шин зараз працюють над створенням нових продуктів, адаптованих до особливостей машин, що використовують електротягу.

Як днями повідомили в Continental, компанія на даний момент тестує шини для електричних вантажівок на своєму полігоні Contidrom з використанням 680-сильного тягача Futuricum, який з березня цього року експлуатувався кур'єрською службою доставки DPD на дорогах Швейцарії. Futuricum являє собою модифікований 19-тонний тягач Volvo FH, а ємність його батареї становить 680 кВт-год, що дозволяє проїхати без вантажу до 760 км.

«Цей автомобіль використали для регіональних перевезень у Швейцарії з початку року, і зараз він оснащений шинами Continental з лінійки EcoRegional, - розповів Хіннерк Кайзер, глава відділу розробок вантажних і автобусних шин Continental. - Комбінація шин Conti EcoRegional HS3 і HD3 [для кермової і провідної осей відповідно] вже забезпечила високий запас ходу і надзвичайно низький опір коченню – ключові параметри для економічного використання електричних вантажних автомобілів».

І хоча тести ще тривають, вони дозволять створити шини, які суттєво збільшать ефективність споживання енергії, і акцент буде зроблено на додаткове зниження опору коченню. Спроектовані нові прототипи, що наразі проходять порівняння з шинами Continental Conti EfficientPro, розроблені для перевезень вантажів на великі відстані й оптимізовані для зниження витрати пального. Прототипи виготовлено в Ганновері, де розтащовано центральний відділ розробок шин Continental. Канавки було нарізано з використанням роботів, після чого над рисунком додатково попрацювали вручну.

«При використанні на електромобілях шини піддаються впливу більш високого крутного моменту під час рушання і розгону, - зазначив Кайзер. - У той же час вага тягача виросла за рахунок використання надзвичайно потужної батареї, і отже, шини повинні не тільки володіти низьким опором коченню, а й витримувати більші навантаження порівняно з шинами на автомобілях з ДВС. І вони також повинні відповідати всім вимогам до безпеки і довговічності, як усі шини для вантажівок».

У Continental додають, що поєднання конфліктуючих характеристик, таких як ресурс, ефективність гальмування і т.д., вже є складним завданням, а з огляду на темпи розвитку електромобільності, інженери зараз «ведуть гонку з часом». Внаслідок цього в Continental працюють зокрема над тим, щоб суттєво скоротити час розробки концепт-шин.

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony