РекламаCTR2020

31 січня 2019 року реформовано діяльність Асоціації імпортерів та дистриб’юторів автокомпонентів (АІДА) та здійснено кадрові зміни в управлінні — обрано Правління АІДА та призначено генеральним директором Вікторію Черкач.

За період діяльності в оновленому форматі асоціація вже показує позитивні результати. АІДА доклала максимальних зусиль для спрощення імпорту автомобільних запчастин в Україну та зменшення адміністративного тиску на підприємства-імпортери цієї продукції. 27 березня 2019 року Кабінет Міністрів України (КМУ) схвалив проект постанови «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності», розроблений за ініціативи та активної участі АІДА спільно з офісом ефективного регулювання BRDO та Міністерством економічного розвитку та торгівлі України.

На сьогодні імпорт автомобільних запчастин ускладнений необхідністю отримання сертифікатів типу і якості виключно від уповноважених органів в Україні. Це у свою чергу суперечить умовам міжнародних договорів між Україною та ЄС, зокрема, Угоди про асоціацію. Проектом Постанови КМУ передбачається внесення змін до постанови КМУ від 09.06.2011 № 738 «Деякі питання сертифікації транспортних засобів, їх частин та обладнання» та скасування вимоги отримання в Україні "сертифікату типу" на автомобільні запчастини, що імпортуються з ЄС та країн-членів Женевської угоди 1958 року. Після офіційного опублікування ухваленої постанови КМУ імпорт автозапчастини до України буде здійснюватися виключно на підставі міжнародного маркування (Е, е) та/або сертифікатів типу і якості автозапчастин країн, виданих в країнах ЄС, без необхідності отримання відповідних сертифікаційних документів в Україні.

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 1

 • 1
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony