Реклама
Spektr

Вважається, що автомобіль Jeep Grand Cherokee WK вирізняється гарними характеристиками для водіння по бездоріжжю та відмінним буксируванням, тому більшість автовласників успішно цим користуються.

У цій статті йдеться про транспортний засіб, який подолав понад 321 000 км (200 000 миль). З’явилися скарги на гудіння, яке посилювалося під навантаженням та під час поворотів. Після первинного випробування автомобіля на дорозі та техогляду для підтвердження вищевказаних пошкоджень, було виявлено, що шум надходить від правого заднього колісного підшипника, який вимагав заміни.

Для цього ремонту було обрано готовий комплект колісних підшипників SWAG 33 10 3155. Комплект також містить колісні болти і шпильки та попередньо зібраний підшипник, змащений та готовий до монтажу на транспортний засіб. (Фото. 1)

Фото 1

Спочатку зняли колесо, а потім — гальмівний супорт, який закріпили поруч, щоб уникнути надмірних навантажень на гальмівний шланг. Потім зняли гальмівний диск, під яким виднілися колодки стоянкового гальма, які теж необхідно було зняти. Потім зняли всі пружини та кріплення, а також гальмівні колодки. Зафіксували всі вихідні положення для зручності повторного монтажу.

Фото 2

Примітка:
Деталі перевірили на предмет нетипового зношування, а також перевірили надійність накладок, оскільки вони схильні від’єднуватися від металевої частини. За необхідності ïx також слід замінювати. Важіль приводу ручного гальма від’єднали від тросу, оглянули та перевірили на предмет надмірної корозії та вільного pyxy під час роботи. Після зняття всіх гальмівних компонентів відкрутили чотири фіксуючі гайки, що утримують вузол підшипника на oci.

Потім від’єднали підшипниковий вузол , залишивши на мicцi датчик швидкості обертання колеса ABS (Фото. 3).

Фото 3

Однак, опорна пластина гальмівної колодки та тримач гальмівного супорта залишалися прикріпленими. У деяких випадках трапляється, що привідний вал також залишається прикріпленим до підшипникового вузла, що потребує зняття підшипника та його встановлення назад у диференціал привідного вала.

Під час роботи на стенді тримач супорта та опорну пластину обережно від’єднали від оригінального вузла підшипника i перевірили на предмет пошкоджень, а всі контактні поверхні очистили. Як тільки всі деталі були готові до монтажу, ïx встановили на новий вузол підшипника разом із О-подібним ущільнюючим кільцем, яке встановили у фіксуючій канавці на підшипнику (Фото . 4).

Фото 4

Примітка:
Якщо не встановити О-подібне ущільнююче кільце, цe може призвести до витікання оливи для змащування oci за підшипник, що, в свою чергу, може пошкодити накладки гальмівних колодок.

Після очищення контактних поверхонь балки моста, новий вузол підшипника встановили на привідний вал i в картер моста. Також переконалися, що трос стоянкового гальма проходить через захисний диск.

Закріпивши  підшипник, затягнули чотири фіксуючі гайки. Потім зібрали колодки стоянкового гальма, разом з приводом, а всі необхідні контактні точки між колодками та захисним диском змастили відповідним змащувачем. Г альмівний диск та гальмівний супорт очистили та зібрали. Потім педаль гальма та стоянкове гальмо були декілька разів перевірені на предмет коректної роботи. Після встановлення колеса було проведене точне регулювання колодки стоянкового гальма.

Примітка:
У разі необхідності будь-яких додаткових регулювань треба вийняти заглушку з отвору на захисному диску гальма (Фото. 5).

Фото 5

Потім потрібно послабити гайку регулювання троса стоянкового гальма до утворення повітряного зазору. Через отвір у захисному диску необхідно вставити відповідний регулювальний інструмент, щоб зафіксувати інструмент в зубцях колеса, що регулюється. Обертайте регулятор, доки при обертанні ходового колеса не виникне незначний опір. Тонкою викруткою натисніть i утримуйте регулювальний важіль від регулювального колеса. Відводьте регулятор, доки не зникне oпip гальма. Повторіть регулювання на протилежному колесі та встановіть заглушку.

Відрегулюйте трос стоянкового гальма та опустіть автомобіль. Перевірте обидва гальма, щоб переконатися в коректній роботі гальмівної системи транспортного засобу. Відпустіть важіль стоянкового гальма та проведіть тест драйв автомобіля на дорозі.

"Сучасна Автомайстерня" № 7-8 (154) 2021

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 1

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 1
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony