На думку технічних спеціалістів Mahle, альтернативні технології приводу стануть додатковою можливістю для розвитку автосервісів та дистриб’юторів автокомпонентів.

Куди прямує післяпродажне обслуговування?
Для представників автосервісної галузі та ринку автомобільних запчастин напрямок розвитку післяпродажного обслуговування є ключовим та невизначеним. З одного боку виникають питання про те, яким буде його майбутнє; які технології доведеться використовувати в автомайстерні; якими знаннями повинні володіти працівники СТО; які запасні частини знадобляться на складі, або яке сервісне обладнання буде потрібно для нових автомобілів.

Щоб відповісти на ці запитання, компанія Mahle розповіла про системи приводу, які дедалі частіше зустрічатимуться у нових автомобілях, тим самим даючи власне бачення, куди буде прямувати вторинний ринок.

Ми впевнені, що у майбутньому не буде приводних систем лише одного типу. Нам потрібні різні типи приводів, щоб забезпечити стійку мобільність у всьому світі. Яка технологія буде використана, залежить насамперед від маси та запланованого використання автомобіля. Звичайно, певні умови на різних ринках, такі як законодавчі вимоги або питання інфраструктури, також відіграють свою роль”, - зазначив Олаф Хеннінг, Віце-президент та генеральний директор Mahle Aftermarket.

Прогнози на наступне десятиліття
На думку експертів Mahle, протягом наступних 10 років частка звичайних приводів почне зменшуватися на користь альтернативних як у легкових, так і у вантажних автомобілях. У той же час кількість легкових автомобілів буде продовжувати зростати, а кількість вантажівок залишиться на аналогічному рівні. У виграші будуть електричні та гібридні приводи, а у випадку з вантажними автомобілями – частково також газові системи приводи.
 
Що це означає?
За словами Mahle, з появою нових технологій та різних приводних систем, автомайстерні отримають нові проблеми, перш за все розширеними можливостями та новими сегментами бізнесу.

- Через набагато більшу складність управління тепловою енергією в транспортних засобах з альтернативним приводом ця тема стане все більш важливою для автосервісів.
- Зі збільшенням кількості різних технологій приводу на ринку зростатиме кількість необхідних запчастин. Це стосується і обладнання для СТО.
- Вимоги до навчання та подальшої освіти працівників автосервісів будуть вищими. Їм потрібно буде розширити свій кругозір перед цими змінами, для чого знадобиться навчання та відповідні джерела інформації.
- Оскільки частка транспортних засобів з автоматичними коробками передач також збільшується, автомайстерні повинні надавати більше послуг у цій галузі.
- Відсоток модульних компонентів у транспортному засобі, що мають одночасно кілька функцій, буде продовжувати зростати. Ці модулі охоплюють весь двигун, включаючи систему керування повітрям, пальним, оливою та охолоджуючою рідиною.
 
Тому Mahle, зокрема, розширить свою пропозицію у галузі охолодження та кондиціювання, сервісних рішень та фільтрації.

Система охолодження та кондиціонування
Хоча електромобільність буде відрізнятися від традиційної, у Mahle вважають, що системи охолодження і кондиціонування та їх обслуговування не втратять свого важливого значення.

„Розширена функціональність системи кондиціонування для електрокарів та гібридних автомобілів призводить до зростання важливості її обслуговування, а отже, і до більшого обсягу послуг СТО. Йдеться про охолодження системи приводу та акумулятора. Несправність системи може зменшити дальність руху, зупинити транспортний засіб або навіть пошкодити компоненти”, - говорить Юрген Лаухер, Керівник відділу теплового менеджменту на вторинному ринку Mahle.

Сервісні рішення
Прогнози також вказують на те, що обладнання автомайстерні доведеться модернізувати, щоб отримати змогу обслуговувати транспортні засоби майбутнього.

„Зі збільшенням складності транспортних засобів зростає потреба в інтелектуальному обладнанні автомайстерень. Ми піклуємося про це шляхом прямого оновлення нашого сервісного обладнання. Ми постійно додаємо нові дані про транспортний засіб – не залежно від того, чи стосується це обслуговування кондиціонера, трансмісії, вимірювання вихлопних газів, очищення салону чи калібрування систем допомоги водієві”, - каже Йоахім Шнайвейс, Керівник підрозділу сервісних рішень Mahle.
 
Серед найновіших рішень у цій галузі у компанії перелічили такі пристрої:

 • набір для аналізу холодоагенту в установках для обслуговування кондиціонерів ACX / Air Nex;
 • озонатор OzonePRO;
 • діагностичні пристрої TechPRO та CONNEX з доступом до роз'єму OBD у автомобілях FCA;
 • цифровий діагностичний набір ADAS;
 • лічильник частинок PMU 400 з асортименту приладів Emission PRO.

 Фільтрація
За словами експертів Mahle, фільтрація також буде важливою для завтрашнього вторинного ринку. Особливо для транспортних засобів на паливних елементах.

„Щоб запобігти негативному впливу на людей, шкідливі гази, такі як діоксид сірки, озон, оксиди азоту та аміак, а також тверді частинки повинні бути надійно відокремлені. Як і в інших областях, наш сервіс захищає від пошкодження та підтримує експлуатаційні здатності автомобілів. У середньостроковій перспективі ми очікуємо значного обсягу послуг для СТО у даній галузі. Ці послуги базуватимуться на наших високоефективних фільтрах, які запобігатимуть прискореному зношуванню паливної системи та мінімізуватимуть необхідну кількість дорогих каталізаторів”, - відзначив Єнс Корн, Керівник підрозділу управління продуктами компанії Mahle.
 
Крім того, у галузі фільтрації такі питання, як обслуговування модульних елементів, фільтрування трансмісійних масел та палива, також будуть важливими.

Аналіз Mahle показує, що в наступне десятиліття ринок післяпродажного обслуговування автомобілів зіштовхнеться зі значними змінами, і представники галузі, якщо вони хочуть продовжувати працювати на ринку, вже повинні вживати заходів, щоб бути готовими обслуговувати нішеві транспортні засоби, оскільки тенденції вже зазнають значних змін.

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony