Рекламаfebi2021

Ви довго вибирали відповідну установку і нарешті її придбали. Ви вже заробляєте на її роботі, проте, як і більшість механіків, забуваєте про сервісне обслуговування самої установки. Це основна помилка.

Слід пам’ятати, що якість наданих послуг, але, перш за все, термін експлуатації установки для заправки автокондиціонерів залежить від частоти сервісного обслуговування. Звичайно, ви можете замовити обслуговування в компанії, яка займається продажем і ремонтом такого обладнання, але це лише збільшить витрати вашої автомайстерні. А можете зберегти гроші та зробити це самостійно. Головне, щоб ваш огляд не вплинув на гарантійні умови. Нижче наведено перелік кроків, які слід зробити при самостійному обслуговуванні установки.

КРОК 1. Замініть фільтр або фільтри, якщо установка для обслуговування кондиціонерів має їх більше одного.
Фільтр призначений для очищення та осушування холодоагенту, який ми відсмоктуємо з автомобілів та перекачуємо у внутрішній бак нашої установки. Як і будь-який фільтр, термін його експлуатації визначений виробником обладнання. Якщо цим елементом нехтувати, існує дуже велика ймовірність, що наших наступних клієнтів ми будемо заправляти забрудненим холодоагентом і таким чином підвищуватимемо ймовірність поломки їх кондиціонерів.

КРОК 2. Замініть оливу вакуумного насоса.
Вакуумний насос є ключовим елементом установки для обслуговування кондиціонерів, його робота впливає на якість відсмоктування, а отже, і осушування системи кондиціонування в транспортному засобі. Як і фільтри, ця олива потребує періодичної заміни відповідно до інтервалів виробника.

УВАГА: якщо в контрольній трубці для перевірки стану оливи, яка розміщена на насосі, ви побачите, що колір оливи змінився, наприклад, через змішування з уф-контрастом – негайно замініть оливу.

У більшості установок термін служби фільтра та оливи визначається кількістю виконаної послуги або кількістю закачаного холодоагенту. Зазвичай це від 40 до 120 кг. На установках для заправки кондиціонерів преміум-класу інформація про необхідність обслуговування цих елементів відображається на екрані приладу, що значно спрощує роботу механіків.

Після проведення огляду корисним буде обнулити сервісний термін установки, щоб розпочати цей відлік заново.

На що ще слід звернути увагу?
Для правильної роботи важливо контролювати стан швидкоз’ємних муфт на кінці синього та червоного шланга. Якщо вони пошкоджені, забруднені або просто зношені, це може призвести до несправностей в роботі установки:

 • відсутність герметичності під час випробувань на герметичність,
 • витік холодоагенту під час процедури заповнення системи.

Варто подбати про швидкоз’ємні муфти, очищення з'єднувачів перед підключенням та користуватися кріпленнями на установках після закінчення робіт, тим більше, що вартість такої муфти становить 700-2000 грн., залежно від виробника. Не слід забувати про перевірку шлангів – якщо знайдете на них проколи, порізи або інші пошкоджені місця, їх необхідно негайно замінити.

Багато проблем також може викликати розгерметизація внутрішньої системи рекуперації установки. Існують різні способи монтажу блоку електроклапанів та інших компонентів системи. Незалежно від рішення, яке використав виробник, у них є одна спільна риса: всі з'єднання повинні бути герметичними. Ось чому варто перевірити, наприклад, пінкою з аерозольного балона для виявлення витоків, чи все належно функціонує. Не забудьте провести цю операцію при вимкненому живлені.

Останній елемент, на який слід звернути увагу, це правильна робота ваг, якими обладнана установка.

Масу холодоагенту можна перевірити, зваживши її та звірившись з рекомендаціями автовиробника. Важливо після цього переконатися, що все працює належним чином. Якщо ні – тоді потрібно переглянути інструкції виробника та провести процедуру калібрування ваги.

Що стосується маси оливи та уф-контрасту, процедура виглядає аналогічно, розмістіть невелику вагу на ємності та порівняйте показники до та після цієї операції. Якщо збільшення буде відповідати вазі, яку ми поклали – все працює належним чином.

журнал "Сучасна автомайстерня" № 9 (145)

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony