Рекламаbilstein video 2022

Діагностика

Варто знати

Поговоримо

Кондиціонування

8 місяців тому  11.10.2021, ~ Administrator   

Не потрібно нікого переконувати, наскільки важливою є процедура дезінфекції кондиціонера. Існують різні методи проведення цієї процедури. Сьогодні ми зосередимося на застосуванні препаратів, які наносяться безпосередньо через вентиляційні решітки. Під статтями різних виробників, що пропонують цей вид продукції, читачі дуже часто критикують даний метод. Вони вказують на ризики, пов'язані з пошкодженням електроніки або пластмас.

«Я ремонтую системи кондиціонування повітря вже кілька років і ніколи, ніколи не використовую очисники для дезінфекції через вентиляційні отвори»

«Клапани, що контролюють потік повітря, починають липнути і розбивають свої «петлі»

«Ми робимо рециркуляцію повітря в замкнутому контурі, видаляємо фільтр салону, а озон або пара потрапляють до випарника та обігрівача. Якщо вилити хімічну речовину, особливо зверху, то це може мати негативні наслідки для електроніки автомобіля»

Однак  існують  також  відгуки автомеханіків, які успішно практикують цей метод.

«Я використовую цей метод роками .... І це справді дає хороший результат. Гарна робота, не має негативних наслідків, згаданих попередніми дописувачами»

На думку експертів компанії Würth, яка пропонує засоби для очищення зазначеним способом, не існує єдиного універсального  методу  дезінфекції кондиціонерів для всіх типів автомобілів. Багато аспектів, таких як розташування чутливих електронних компонентів впливає на те, чим і як почистити кондиціонер у даній моделі автомобіля.

Чи нанесення дезінфікуючих засобів безпосередньо у вентиляційні канали безпечно для автомобіля? Чи можна на це питання відповісти однозначно. Не обов’язково. Переконайтесь, що впорскування очисника у вигляді рідини/піни не призведе до залиття чутливих електронних систем та не спричинить інших пошкоджень. Воно безпечно за умови, що процедуру проводить особа, яка має досвід роботи з даним транспортним засобом, яка знає ризики, пов’язані з використанням цього методу, і знає, як діяти далі, щоб обробка не завдала шкоди деталям автомобіля, чутливим до дезінфікуючих засобів.

Цей метод має своїх противників, яких хвилює не тільки стан пластмас чи електроніки. Чи побоювання виправдані? Існує також багато позитивних думок – механіки, які роками використовують цей метод, не фіксуючи клієнтів або пошкоджень.

Це виправдано, але це не стосується всіх засобів і методів. Наприклад, озонування прискорює старіння пластмас і руйнує оббивку (з часом матеріали стають крихкими, більш сприйнятливими до пошкоджень, кольори швидше вицвітають), і це не очищає систему від бруду. Ультразвуковий метод також є хімічним, тільки він відрізняється формою розпилення препарату (перетворює рідину в туман). Його перевага полягає в тому, що відсутня можливість пошкодження електроніки залиттям, але немає ефекту очищення, тому бруд залишається.

З іншого боку, вищезгадана стурбованість не виправдана, якщо розглядати фактичний вплив дезінфікуючих засобів з точки зору середнього терміну служби автомобіля. Якщо говорити прямо, кондиціонер потрібно очищати від мікробів, бактерій та грибків, і слід також визнати, що очисні засоби мають незначний негативний вплив на матеріали, з яких виготовлений наш автомобіль. Однак здоров’я користувача транспортного засобу важливіше.

Де автомайстри можуть дізнатися про доцільність використання таких методів? В першу чергу це випливає з досвіду, набутого автомеханіком. Знання також можна отримати, як і в будь-якій іншій галузі, від колег, які вже мали досвід проведення процедуру дезінфекції очисними засобами автомобілів даної марки / моделі / року. Крім того, існують спеціалізовані навчальні центри, які надають такі знання. Крім того, ви можете скористатися посібником з обслуговування для даної моделі автомобіля.

"Сучасна Автомайстерня" № 6 (153) 2021

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony