Рекламаbilstein brand 2022

Як прикурити АКБ? Де купити новий акумулятор? Чому моє авто погано заводиться? Ці та інші питання скоро почнуть задавати або гуглити багато автовласників. Адже взимку всі АКБ, яким “вже час” , будуть виходити з ладу. Це проста фізика і це знають на кожній СТО. Але що потрібно автосервісу, щоб бути до цього готовим?

● Пункт 1

Тестери акумуляторів

По-перше, знадобиться обладнання для тестування акумуляторів. Адже як інакше визначити - чи АКБ ще можна врятувати заряджанням чи його вже потрібно міняти. Лише детально визначивши характеристики цього джерела автомобільної енергії можна ставити остаточний діагноз та планувати подальші дії.

Що для цього пропонує компанія Bosch - один з провідних світових виробників як діагностичного обладнання, так і акумуляторів? Це дві моделі акумуляторних тестерів - BAT 115 та BAT 131.

BAT 131

BAT 131 - це перевірений роками прилад, який давно й ефективно використовується на багатьох українських СТО. Вбудований термопринтер дозволяє моментально отримувати результати перевірки та надавати їх документальне підтвердження автовласнику. Саме це, а не голослівні вислови, формує довіру до СТО.

BAT 131 є еталоном у тестуванні акумуляторів і призначений для перевірки будь-яких батарей на 6В та 12В, включаючи свинцево-кислотні, гелеві та варіанти з технологією AGM. Міцний зовнішній корпус спеціально розроблений, щоб витримати найсуворіші умови в автомайстерні, а ще ергономічно продуманий для зручної роботи однією рукою.

Процедура тестування без навантаження дозволяє досягти швидких, точних та надійних результатів вимірювань. Причому прилад здатен вимірювати та відображати дані відповідно до всіх світових стандартів: CA, MCA, DIN, SAE, EN, IEC та JIS. Тобто він підходить та “зрозуміє” автомобіль з будь-якого куточка світу, незалежно від стандартів. Що особливо важливо для різношерстого українського ринку.

Розташування кнопок і корпус, розроблені з урахуванням технічних потреб, дозволяють одній людині зручно виконувати тести системи. Кабелі залишаються гнучкими навіть в холодну погоду, що важливо під час діагностики батареї десь на вулиці - наприклад, біля автомобіля, який не можна завести.

З інших важливих особливостей можна відзначити, що прилад зберігає до 100 останніх протоколів тестувань. Причому при необхідності їх можна скидати на інші носії через USB-порт.

BAT 115

BAT 115 - це досить новий прилад, який пропонується компанією лише декілька років. Він більш зручний, більш сучасний, більш простий в роботі та більш доступний за ціною. Великий LCD-екран та лише три кнопки забезпечують інтуїтивно зрозумілу роботу з тестером і, таким чином, швидке тестування. Прилад наочно демонструє у відсотках такі показники як ступінь працездатності акумулятора (SOH) і його заряд (SOC). Всі інші можливості та функції від BAT 131 також збережені - і вбудований термопринтер також.

● Пункт 2

Універсальні зарядні пристрої

Заряджання акумулятора - не просто приємна допомога клієнту з вашого боку. Це важлива операція для ремонту та обслуговування автомобіля. Іноді без повністю зарядженого АКБ неможливо провести діагностику авто або перевірку несправних систем чи компонентів. Тому вам потрібно мати можливість зарядити АКБ клієнта.

І при цьому важливо, щоб обладнання не створювало імпульсних стрибків напруги, або захищало від них в процесі зарядки АКБ. Адже це може стати причиною виходу з ладу деяких датчиків та іншого електрообладнання автомобіля. Саме тому зарядні пристрої від Bosch дозволяють заряджати акумулятори з великою обережністю.

BAT 645

В асортименті компанії є два відносно нових зарядних пристрої - це BAT 645 та BAT 690, які відрізняються лише максимальною інтенсивністю зарядного струму, 45А та 90А відповідно. Обидва “зарядники” підходять як для легкових так і для комерційних автомобілів (тобто для електросистем на 12В та 24В). Також ними можна заряджати будь-які батареї, навіть сучасні літій-залізофосфатні (так звані LFP). Г оді й казати, що BAT 645 та BAT 690 відмінно підійдуть для заряджання стандартних акумуляторів, батарей, що не потребують обслуговування, гелевих, АКБ із фліс-сепаратором. Або версій із розподілом електроліту в пористих скловолоконних сепараторах (тобто AGM), та покращених акумуляторів із рідким електролітом (тобто EFB).

Також важливо, що прилади мають так звані резервний та буферний режими. Перший продовжує надавати мінімально необхідну напругу в електромережу автомобіля під час заміни АКБ для зберігання буферних даних. Наприклад, дані налаштування аудіосистеми, чи блоків живлення інших пристроїв. А другий режим відповідає за зберігання рівня зарядки батареї для стабілізації роботи електросистеми авто в той час, як двигун вимкнено. Також прилади оснащені USB-портом, завдяки якому можливо отримувати оновлення програмного забезпечення. Це дозволяє отримувати дані про всі нові типи АКБ і гарантує вам, що зарядні пристрої залишаються найбільш актуальними на ринку.

● Пункт 3

Якісні та надійні акумулятори

Ну і якщо старому акумулятору вашого клієнта вже нічого не допоможе, то потрібно порекомендувати йому альтернативу. І рішення від Bosch може стати у пригоді - адже компанія виробляє одні з найкращих АКБ у світі. Вони надійні, вони повністю відповідають вимогам автовиробників, вони ефективні. А ще представлені різними серіями - для того, аби можна було підібрати батарею на будь-який автомобіль, незалежно від віку та оснащення.

Базова серія S3 зі сріблястими етикетками, хоча й призначена для автомобілів з невеликою кількістю споживачів електроенергії. Переважно це старі машини. Інженери Bosch попіклувались про те, щоб ці АКБ мали кращу провідність та підвищену корозійну стійкість - за це відповідає технологія виготовлення решітки ower Frame.

У “середній” лінійці S4 з синіми етикетками, для машин із середнім або підвищеним рівнем енергоспоживання є свої особливості. В першу чергу це використання удосконаленої технології EFB (Enhanced Flooded Battery). Її створювали, коли широке застосування отримали авто із системою «старт-стоп», які постійно вмикають та вимикають двигун. Саме система EFB робить такі акумулятори стійкими до регулярних циклічних навантажень та постійних пусків двигуна. Навіть коли під час зупинки він продовжує живити велику кількість приладів.

Топова лінійка - це S5 з чорними етикетками. В цих батареях переважно використовується технологія AGM, яка є дуже ефективною не лише в роботі систем «старт-стоп», а й навіть в системах рекуперації енергії гальмування. AGM розшифровується як Absorbent Glass Mat - так називається технологія з електролітом, що не тече, а просочує спеціальний матеріал всередині АКБ. Такі батареї гарантують запуск двигуна й в екстремальних умовах.

Технологія-PowerFrame-схема

Технологія-PowerFrame-схема

Технологія-AGM-схема

Висновки
Як стає зрозуміло, у компанії Bosch є все для автомайстерень, щоб забезпечити ефективне та якісне обслуговування АКБ. Це й діагностичне обладнання, й зарядні пристрої, й безпосередньо АКБ. На додаток, в асортименті компанії є й всі потрібні в роботі аксесуари - наприклад затискачі у різному виконанні. А головне - ви отримуєте в роботу досвід та знання, зібрані одним з провідних світових виробників, які вкладені у продукти Bosch.

Сучасна Автомайстерня" № 11-12 (157) 2021

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony