Рекламаbilstein video 2022

З початку війни українська компанія BM Parts - національний дистриб’ютор автозапчастин, призупинила свою роботу всього на декілька днів. Зважаючи на важливість безперебійної роботи галузі та підтримку стратегічно важливих потреб для країни щодо забезпечення автозапчастинами, було прийнято рішення якомога швидше відновлювати роботу. Звичайно, робота у зовсім нових умовах вимагала і нових підходів до роботи, над якими щоденно працювала ціла команда фахівців компанії.

Сьогодні ми поцікавились у начальника відділу аналітики та закупівель BM Parts Назара Боярчука про трансформацію бізнес-процесів компанії в умовах війни, та спробували дізнатись відповіді на найпопулярніші сьогодні питання: якою є ситуація на ринку, чи очікувати дефіциту автозапчастин та різкого підняття цін?

1. Питання №1, яке цікавить наших партнерів: що буде із ринком запчастин завтра та чи слід боятися дефіциту? Як BM Parts працює в умовах війни?

- Більшість звичних бізнес-процесів та процесів постачання довелося повністю переосмислити. В перші дні війни усі постачальники припинили постачання до України, однак за цей час нам вдалося розблокувати відвантаження товарів. Хочеться також подякувати за підтримку закупівельному союзу Global One Automotive GmbH, який підтримав нас у цей час та допоміг у процесі розблокування більшості поставок.
Сьогодні практично кожне замовлення потребує погодження індивідуальних умов. На щастя, наші закордонні партнери переважно йдуть нам на зустріч та шукають можливості забезпечити постачання. В свою чергу, ми докладаємо максимум зусиль, аби виконати існуючі зобов’язання. На сьогодні, ми можемо впевнено заявляти, що продовжуємо імпортувати запасні частини для українського ринку. За період військового стану, нам вже вдалося доставити 29 вантажів. Також, ми по максимуму продовжуємо співпрацю з українськими постачальниками, які не припинили роботу.
Окремо хочеться висловити вдячність тим нашим партнерам, які із перших днів початку війни в Україні почали висловлювати свою підтримку українцям, засуджувати дії країни-агресора та призупинили постачання продукції до росії.

2. Чи відчувається підтримка зі сторони влади у цей період та які заходи здійснено для належного функціонування галузі?

- Тут важливо зауважити, що держава жодним чином не перешкоджала імпорту, не дивлячись на діючий правовий режим, митниця не зупиняла свою роботу. Завдяки постанові Кабінету Міністрів України “Про перелік товарів критичного імпорту”, яка доповнюється майже щодня, є можливість здійснювати розрахунки за більшістю груп товарів, які присутні у нашому асортименті, нехай і з деякими труднощами. Також, очікуємо на зміни до законодавства, які запустять спрощену процедуру імпорту в найближчому майбутньому. Це, безумовно, слугує ще одним ключем забезпечення наявності необхідного товару.

3. Чи є можливості для забезпечення наявності необхідного асортименту? Які питання потребують швидкого вирішення в першу чергу?

- Можливості для забезпечення необхідним однозначно є. На сьогодні ми вже узгодили з постачальниками умови на нові поставки по всіх ключових групах товарів, хоч поки не по усіх брендах. На щастя, майже всі групи запчастин входять у перелік критичного імпорту, який ще й постійно доповнюється новими кодами, тому не можна сказати, що складнощі з певними запчастинами є перманентними, це швидше просто питання часу. Хочеться також подякувати за допомогу та підтримку Європейській Бізнес Асоціації України, у цей час вони активно комунікують з Кабінетом Міністрів щодо розширення списку критичного імпорту. Ми надавали їм і свої списки товарів.

4. Чи варто очікувати суттєвого здорожчання та різкого підняття цін на запасні частини до авто?

- Збільшення ціни відбувається постійно, в силу тих чи інших обставин. На сьогодні, існує ряд факторів, які мають найбільший вплив на процес ціноутворення: це і ускладнення логістичних процесів, у зв’язку зі збройною агресією з боку росії на території нашої країни, і додаткові витрати на пальне, які тісно пов’язані з попереднім пунктом та із ситуацією на світовому ринку. Не слід забувати про залежність імпорту від курсу. Окрім того, з року в рік традиційно зберігається тенденція росту цін в усьому світі.

Висновок.
Сьогодні для бізнесу як ніколи важлива гнучкість, вміння швидко переналаштовувати бізнес-процеси, пристосовуватися до нових реалій. Для стабільної та продуктивної роботи компанії потрібно, в першу чергу, не боятися йти на ризики, навчитися приймати швидкі рішення, бути стійкими - це стосується і менеджменту, і персоналу загалом. Важливо працювати, не зупинятися. Можливо, не так системно як звикли чи хочемо, але настільки багато, як того вимагають сучасні обставини.

Перед нами щодня постають нові виклики, проблеми, з якими ми ніколи не очікували стикнутися, але ми робимо усе, що залежить від нас, аби партнери могли ефективно реалізовувати свою діяльність, докладаємо багато зусиль щоб забезпечити їх усім необхідним та уникнути дефіциту.

«Where there's a will, there's a way», а у нас цього «will» вистачить на всіх. Віримо в Перемогу і працюємо заради майбутнього.

BM Parts — національний дистриб’ютор автозапчастин, № 1 у Західному регіоні України. BM Parts - учасник групи компаній BusMarket Group. Детальніше про компанію на сайті: https://busmarket.group
Слідкуйте за новинами компанії в соціальних мережах Facebook та Instagram

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony