Skoda Roomster – надзвичайно універсальний сімейний автомобіль – вперше був представлений на ринку в 2006 році. Цю модель можна описати як попередника Yeti. Більшість механічних компонентів, що комплектують цю модель, подібні з рештою асортименту групи Volkswagen, в тому числі підвіска та трансмісія, які були взяті від моделей Fabia та Octavia.

Модель, представлена в цій статті, є пізнішою оновленою версією, оснащена популярним двигуном 1.2 TSi та 5-ступінчатою механічною коробкою передач. Було повідомлено, що транспортний засіб має проблему з плавністю роботи педалі зчеплення. Для цього потрібно було зняти коробку передач та перевірити зчеплення з метою діагностики та усунення несправності.

Мал. 1

Після прибуття автомобіля до автомайстерні, відкрили капот і вийняли акумулятор, піддон акумулятора та повітряний фільтр в зборі, щоб забезпечити доступ до верхньої частини коробки передач. Після чого, з’явився доступ до перемикача передач, робочого циліндру зчеплення, стартера та кріплення коробки передач. (Мал. 1)

Спочатку від’єднали троси управління КПП від механізму перемикача передач. Потім відкрутили три кріпильні болти кронштейну тросів КПП, а троси відклали в сторону. Після цього, обережно зняли пластиковий затискач, що утримує важіль перемикання. Далі, відкрутили та демонтували важіль управління на коробці передач. Завдяки цьому стало можливим витягнути стартер. З’явився додатковий простір для зняття коробки передач. Вал важеля КПП має контрольний шліц, коли справа доходить до заміни важеля, його можна встановлювати тільки в одному положенні. (Мал. 2)

Спочатку відкрутили та зафіксували робочий циліндр зчеплення, потім джгут перемикача лампи заднього ходу, і на даному етапі залишилося зняти болти кріплення коробки передач.

Мал. 2

Перед демонтажем двох болтів, які фіксували коробку передач, положення двигуна було зафіксовано траверсою. Потім транспортний засіб підняли на потрібну для роботи висоту.

Спочатку зняли передні колеса. Потім зняли обидві гайки кульової опори нижнього важеля підвіски. Шарніри звільнили від маточини та накрили пластиковою кришечкою, щоб захистити гумовий пильовик та різьбу від будь-яких потенційних пошкоджень (Мал. 3). Далі черга дійшла до лівого колісного підкрилка.

Мал. 3

Потім відкрутили внутрішні кріпильні болти з'єднання привідного валу. Привідні вали можна витягнути із ступичних фланців, щоб забезпечити доступ для зняття коробки передач. Шарнір рівних кутових швидкостей привідного валу загорнули в поліетиленову плівку, щоб запобігти потраплянню будь-яких піщинок в з’єднання, поки вони не будуть готові до встановлення в початкове положення. (Мал. 4)

Мал. 4

Працюючи під транспортним засобом, потрібно зняти кріплення вихлопної труби, а потім заднє кріплення коробки передач і нижній захист коробки передач. Залишилось зняти лише верхній опорний кронштейн коробки передач та нижні болти коробки передач. Потім двигун та коробку передач опустили у зручне положення і зняли монтажний кронштейн. Утримуючи коробку передач, демонтували решту болтів та зняли коробку з транспортного засобу.

З маховика зняли та перевірили корзину зчеплення та диск зчеплення. 80 % матеріалу було зношено та потребувало оновлення. Після перевірки вижимного підшипника, стало очевидним, що він зносився та став липким; це і було основною причиною жорсткої роботи педалі зчеплення. (Мал. 5) Було прийнято рішення замінити комплект зчеплення.

Мал. 5

Для заміни використали комплект зчеплення Blue Print ADV183056. Комплект складався з корзини зчеплення, диску зчеплення, вижимного підшипника, вилки зчеплення та направляючої вижимного підшипника.

При встановленні нової корзини зчеплення і диска, та при затягуванні кріпильних болтів, важливо переконатися, що диск зчеплення встановлений правильно, і що накладки диска зчеплення знаходяться в рівному положенні та повністю прилягають до маховика і фрикційної поверхні корзини зчеплення. Шість болтів корзини зчеплення затягнули рівномірно по діагоналі, щоб забезпечити плавний контакт і запобігти будь-яким пошкодженням центрувальних отворів корзини зчеплення та центрувальних штифтів маховика.

Звернувши увагу на механізм приводу зчеплення, можна бачити, що необхідно зняти два болти, щоб вийняти вилку зчеплення в комплекті з направляючою втулкою та підшипником. Таким чином, виявлено ущільнення первинного валу, яке необхідно перевірити на наявність будь-яких витоків мастила. Поверхню очистили перед встановленням нових деталей. Змастили місця ковзання, а нову вилку зчеплення, підшипник і направляючий фланець встановили на місце та затягнули кріпильними болтами . Новий вижиманий підшипник зчеплення обертали до того часу, доки фіксатори не втиснулися у вилку зчеплення . Потім провели тестування для перевірки плавності ходу. (Мал. 6)

Мал. 6

Коробку передач встановили на двигун, щоб зафіксувати чітке положення, використовуючи декілька кріпильних болтів, а потім встановили кронштейн кріплення коробки передач. Двигун підняли за допомогою траверси двигуна і повернули у потрібне положення. Далі встановили кріплення коробки передач та вихлопної труби. Потім встановили приводні вали, опори підвіски та колеса, переконавшись, що всі кріплення затягнуті, відповідно до технічних характеристик виробника транспортного засобу.

Працюючи над транспортним засобом, кріплення коробки передач встановили в початкове положення, а траверсу зняли. Потім встановили стартер та електропроводку для перемикача лампи заднього ходу. Важелі перемикання передач були зібрані, а всі контактні поверхні були очищені та змащені; це допоможе поліпшити плавність ходу. Робочий циліндр зчеплення, троси перемикача передач, повітряний фільтр та акумулятор були знову підключені; перезавантажили годинник та функцію відкривання вікон. Далі перевірили зчеплення та виконали тест-драйв. Несправність зчеплення була усунена, що забезпечило надзвичайну плавну роботу педалі.

Довіряйте високоякісним запасним частинам Blue Print, перевіреної якості рівня оригінальних деталей. Інформацію про повний асортимент компонентів зчеплення ви можете знайти тут:partsfnder.bilsteingroup.com

Blue Print входить до групи компаній bilstein group, яка об’єднує три всесвітньо відомі бренди - febi, SWAG та Blue Print.

Більше інформації доступно за посиланням: https://www.bilsteingroup.com/

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony