РекламаCTR2020

Переважна більшість професійних авторемонтних матеріалів - це двокомпонентні продукти. Щоб хімічна реакція між смолою в грунтівці або лаку і затверджувачем відбулася належним чином, необхідно дотримуватися декількох умов.

Перше  і  найголовніше  -  це правильне  співвідношення.  Якщо занадто багато або занадто мало затверджувача – то хімічна реакція не буде протікати належним чином, в смолі, або затверджувачі залишаться хімічні групи, які не прореагували. Це може спричинити значне погіршення властивостей покриття - проблеми з адгезією та стійкістю до води або УФ-випромінювання.

Другий,  не  менш  важливий фактор - це тип і концентрація затверджувача.  Ізоціанати,  які використовуються  для  акрилових виробів, бувають декількох основних видів, епоксидні затверджувачі - навіть декількох десятків типів.

Тож, всупереч поширеній думці багатьох  "професіоналів",  немає такого поняття, як універсальний акриловий  затверджувач  2  +  1 "  –  ідентичне  співвідношення змішування не гарантує такого ж хімічного складу в затверджувачі або його аналогічної концентрації. Саме тому кожен професійний продукт має рекомендований  затверджувач,  а технічна карта точно визначає його співвідношення об'єму та масу.

Багато лакофарбових матеріалів, крім  затверджувача,  вимагають також перед нанесенням додавання розчинника  для  досягнення правильної  в'язкості  розпилення. Його  маляри  набагато  менше,  і часто замінюють на неоригінальний. Зазвичай існує лише один параметр заміни - і це нижча ціна. На жаль, це також може спричинити масу негативних явищ - гіршу адгезію та збільшення просідання основи, гіршу розливну здатність та поматовіння або інші більш помітні дефекти - залежно від ступеня несумісності «замінника». Все більше виробників лакових  матеріалів  готують  свої вироби таким чином, щоб в'язкість розпилення була оптимальною вже після змішування із затверджувачем. Тоді  тільки  найвпертіші  алхіміки можуть щось додати до грунтівки чи лаку і зіпсувати їх ...

Дуже чутливим продуктом до неправильної заміни розчинника є база - в цьому випадку основним параметром, який можна зіпсувати за допомогою невідповідного замінника є  колір.  Занадто  повільне  або занадто швидке висихання змінює розташування зерен металевих та перламутрових пігментів, що може значно  змінити  відтінок  кольору. Занадто швидке висихання (а дешеві розчинники зазвичай випаровуються дуже швидко) також може збільшити схильність  бази  до  утворення хмарності.

Фальшива  економія  майже завжди  виходить  боком.  Дійсно не  варто  ризикувати,  а  потім перефарбовувати,  намагаючись заощадити  на  неоригінальному затверджувачі  чи  розчиннику. Правильне  співвідношення  плюс оригінальні  добавки  гарантують правильний процес фарбування!

Лукаш Келар
директор відділу маркетингу NOVOL

"Сучасна Автомайстерня" № 4 (141) 2020

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony