Рекламаbilstein video

Шини

Комерційні автомобілі

Варто знати

Інше

6 місяців тому  15.04.2019, ~ Administrator   

Шини на перший погляд здаються схожими – вони круглі, чорні і виготовлені з гуми. Дивлячись ближче, можна помітити деякі відмінності, наприклад, розмір або малюнок протектора. З часом дилема щодо типів, технологій і властивостей шин стає більшою. Виникають наступні питання: Яку саме варто обрати? Як користуватися? Чи ефективність дорівнює безпеці? Continental підготував 5 порад для вантажних шин.

Вантажні шини призначені для важкої роботи. Високий пробіг і навантаження є серйозним випробуванням для покришок, адже це єдина точка контакту між автомобілем і дорожнім покриттям. Хороша якість, правильно підібрані та використані шини для транспортних компаній є джерелом заощаджень, а для учасників дорожнього руху – підвищена безпеку руху.

1. Вибір шин
Широкий асортимент продуктів, доступних на ринку, дає багато можливостей для автовласників. Чітко визначені потреби та очікування – це найкращий спосіб знайти потрібні рішення у світі вантажних шин. Continental має у своєму портфелі спеціальні виробничі лінії, щоб створювати продукти для транспортування людей та вантажів і для будівельної галузі. У випадку міжміських шин, одним з найважливіших критеріїв є зниження опору коченню, питання пробігу відходить на задній план. Вони відрізняються від шин для регіонального транспорту, де пробіги є найважливішими, ніж питання економії пального. Для вантажних покришок також важливим є міцність і стійкість механічних ушкоджень.

2. Позначення
Основні відомості можна знайти на бічній стінці. Ширину шини, висоту профілю, тип конструкції та діаметр обода можна прочитати з рядка чисел і букв шифру. У випадку вантажних шин існують два параметри, які залежать один від одного – індекс вантажопідйомності та швидкості. Перша повідомляє про максимальне навантаження, яке шина може витримати при пересуванні з найвищою допустимою швидкістю, що вказується другим індексом. З міркувань безпеки в обох випадках краще дотримуватися рекомендацій автовиробника. А ще слід звернути увагу на тип шин з точки зору розташування на осі автомобіля. Continental має шини на передній осі з позначенням S, привід (D) і вісь причепа (T), які характеризуються специфічними властивостями і малюнком протектора. Належним чином підібрані шини впливають на рух, стабільність і гальмування.

3. Експлуатація
Основою безпеки та ефективності є правильний стан шин. Ключову роль відіграє тиск, що впливає на керованість, а також витрати пального. Тому систематичний контроль стану шин настільки важливий. Цифрові системи, такі як ContiPressureCheck і ContiConnect, полегшують моніторинг тиску і температури в шинах, а також збирають і аналізують ці дані. Таким чином, вони надають власнику автопарку повний контроль над станом шин, тим самим допомагаючи підтримувати ефективність транспорту, запобігати можливим дефектам і мінімізувати час, необхідний для їх усунення. Для транспортних компаній це означає подвійну вигоду – з одного боку, це знижує витрати на технічне обслуговування, а з іншого – збільшує ефективність транспортного парку.

4. Економія
Придбання шин становить лише 5% від витрат на транспортну діяльність. Враховуючи той факт, що шини також впливають на витрати пального, ремонт і технічне обслуговування транспортних засобів (на які припадає ще 35% витрат), належне управління шинами дозволяє оптимізувати майже половину експлуатаційних витрат автопарку. Профілактичний підхід до обслуговування шин дозволяє генерувати реальну економію – правильний тиск знижує опір коченню і таким чином зменшує споживання пального. Хороша якість, правильно підібрані шини також означають довший термін служби, менш дорогі поломки на дорозі. Повторне використання каркасу шин економить енергію та витрати природних ресурсів – майже 75% продуктів придатні до переробки.

5. Безпека
Шини завдяки своїй функції та розташуванню в автомобілі мають великий вплив на безпеку дорожнього руху. Від них залежать ефективність гальмування та ефективність систем допомоги водію. Незважаючи на те, що нові технології стають все більш впливовими в цій галузі, чимало водіїв знають про це ще досить мало. Правила вибору та контролю шин для вантажних автомобілів були однією з тем, що піднімалися експертами Continental під час серії тренінгів у рамках третього випуску кампанії «Професійні водії». Завдяки спільній ініціативі представників транспортної галузі ще 300 водіїв отримали сертифікат, що підтверджує професійну підготовку досвідченого водія. Знання та навички, отримані під керівництвом інструкторів в області шин, дозволять їм виконувати свою роботу в майбутньому, що підвищить безпеку всіх користувачів дорожнього руху.

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony