Рекламаfebi2021

Діагностика

Варто знати

Кондиціонування

місяць тому  19.01.2021, ~ Administrator   

Як ефективно відремонтувати систему кондиціонування, щоб не виникало проблем? Розглянемо п’ять основних помилок, допущених під час виконання цього виду ремонту.

1. Заміна пошкодженої жорсткої муфти в компресорах зі змінним робочим об’ємом, де тиск контролюється за допомогою регулюючого клапана, не перевіряючи працездатність наступних систем:

- Подача палива у випадку дизельних двигунів.
Запропонована  дія:  перевірка правильності подачі пального – цю інформацію можна отримати, наприклад, у випадку автомобілів групи VW, шляхом зчитування з допомогою тестера показань системи подачі палива в блоці управління двигуна (за номером 01).

- Подача палива, система запалювання у випадку бензинових двигунів і автомобілів з ГБО.

Запропонована дія: перевірка кількості неправильних запалень в окремих циліндрах двигуна внутрішнього згоряння, перевірка короткострокової та довгострокової корекції складу суміші на основі інформації лямбда-зонда.

- Ремінний  привід  двигуна внутрішнього згоряння.
Запропонована дія: перевірка демпфера шківа колінчастого валу, контроль зносу, інтервалу заміни приводного ременя двигуна, перевірка технічного стану, інтервал заміни односторонньої муфти OWC та муфти генератора OAD; перевірка напрямних роликів та натяжного ролика приводного ременя.
- Двомасовий маховик.
- Тюнінг двигуна.

2.  Встановлення  нового  або відновленого компресора в неправильно підготовлену, забруднену систему кондиціонування.

Перед встановленням компресора виконайте наступні операції:

- Перевірте за допомогою тестера всі зафіксовані помилки, особливо ті, що пов’язані з роботою системи кондиціонування.
- Візуально і на дотик оцінити стан  окремих  елементів  системи кондиціонування  (кабелі,  з'єднання, конденсатор, випарник) з точки зору чистоти, корозії, механічних пошкоджень, протікань,  непрофесійного  ремонту, який відбувся раніше.
- Ретельний  контроль  чистоти  внутрішньої  частини  системи кондиціонування з точки зору продуктів зносу, стружки, надмірної кількості оливи, УФ контрасту.
Елементи, які неможливо ретельно очистити і відновити (конденсатор, розширювальний  клапан,  дросельна заслінка, осушувач) слід замінити на нові.

3. Використання деталей низької якості, невідомого походження.

Пошук  надійного  постачальника, який має великий асортимент, перевірену якість за розумними цінами, а також надає технічну підтримку, все ще є проблемою на ринку післяпродажного обслуговування автомобілів. Тому варто довіряти надійним і перевіреним виробникам.

4. Використання неправильної оливи або занадто великої кількості УФ контрасту під час ремонту чи обслуговування системи кондиціонування.

Використання олив, що не відповідають  рекомендаціям  виробника транспортного засобу, все ще є поширеним явищем. Крім того, часто системи  наповнюють  неналежною кількістю оливи та надмірною кількістю контрасту. Подібна практика знижує ефективність та довговічність системи кондиціонування повітря.

5. Не використання працівниками СТО  належних  діагностичних інструментів, відсутність належного обслуговування та калібрування установок для обслуговування систем кондиціонування.

На ринку пропонується низка спеціалізованих  та  універсальнихдіагностичних тестерів, які дозволяють перевірити записані помилки в окремих блоках управління та дозволяють зчитувати показники в блоках, які нас можуть цікавити. Це полегшує та забезпечує правильну діагностику системи кондиціонування.

Використовуючи тестер, майстер може додатково перевірити, наприклад, механізми, які керують повітряними клапанами у вентиляційних каналах. Ці елементи дозволяють контролювати температуру та повітряний потік у салоні автомобіля.

Корисним інструментом  є діагностичний тестер, який полегшує перевірку працездатності, керування регулюючим клапаном, а також оцінку правильності сигналів блоку управління системи кондиціонування (порівняння отриманого значення зі значенням, встановленим блоком управління).

Важливо не забувати проводити ретельний огляд не тільки системи кондиціонування, а інших залежних від неї систем автомобіля після виконання ремонту.

журнал "Сучасна автомайстерня" № 10 (146)

порекомендувати іншим

Наскільки Вам сподобалася стаття? голосів: 0

 • 0
  ЗАДОВОЛЕНИЙ
 • 0
  ЗДИВОВАНИЙ
 • 0
  ПРОІНФОРМОВАНИЙ
 • 0
  МЕНІ НЕЦІКАВО
 • 0
  СУМНИЙ
 • 0
  РОЗЛЮЧЕНИЙ
 • 0
  НЕМА СЛІВ

КОМЕНТАРІ (0)

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Будь ласка, введіть відповідь
  КОМЕНТАРІВ НЕМАЄ...
do góry strony